Z betonowego lasu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Co do JP Morgan to nikt do końca nie wie ile mają jeszcze kontraktów na spadek a ile ton realnego srebra. Wątpię by to co przedostało się na rynek (bo tego chcieli) było informacją wiarygodną.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

tequila pisze:
25 cze 2020, 11:36
Co do JP Morgan to nikt do końca nie wie ile mają jeszcze kontraktów na spadek a ile ton realnego srebra. Wątpię by to co przedostało się na rynek (bo tego chcieli) było informacją wiarygodną.
Podobno i jednego i drugiego mają najwięcej na świecie.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Kakao cel 1 2500, 2 cel 2700. Ale 2900 też nie pogardzę.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Ancymon pisze:
25 cze 2020, 11:47
tequila pisze:
25 cze 2020, 11:36
Co do JP Morgan to nikt do końca nie wie ile mają jeszcze kontraktów na spadek a ile ton realnego srebra. Wątpię by to co przedostało się na rynek (bo tego chcieli) było informacją wiarygodną.
Podobno i jednego i drugiego mają najwięcej na świecie.
To podobno prawda. Oni muszą to troche inaczej rozgrywać. Kontrakty na spadek zabezpieczają fizycny kruszec.
Niemniej rynek kruszców postrzegam, że w długim terminie tylko long bo sytuacja na świecie + ujemne stopy proc. oraz ujemne obligacje wymuszą ten ruch. Co do surowców to wszyscy korzystają z tego że większość jest na dołkach i żal nie kupić na długi termin, by w przyszłości mieć tańszą produkcję oraz odpowiednią marżę w przyszłości, Więc dość optymistycznie patrzę na ten segment rynku.
Waluty cechuje spora zmienność oraz uzależnienie od zwrotów akcji wywołanych przez polityków. Generalnie im więcej się straszy, że tylko dolar zapewnia stabilność światowych finansów, a waluty tego nie respektują, tym bardziej zaczynam się przekonywać, że przesilenie na dolarze jest za nami i wdługim terminie będzie się osłabiał. To jeden z argumentów polityki Trampa by tani dolat pomógł odbudować ich gospodarkę.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

tequila pisze:
25 cze 2020, 12:12
Ancymon pisze:
25 cze 2020, 11:47
tequila pisze:
25 cze 2020, 11:36
Co do JP Morgan to nikt do końca nie wie ile mają jeszcze kontraktów na spadek a ile ton realnego srebra. Wątpię by to co przedostało się na rynek (bo tego chcieli) było informacją wiarygodną.
Podobno i jednego i drugiego mają najwięcej na świecie.
To podobno prawda. Oni muszą to troche inaczej rozgrywać. Kontrakty na spadek zabezpieczają fizycny kruszec.
Niemniej rynek kruszców postrzegam, że w długim terminie tylko long bo sytuacja na świecie + ujemne stopy proc. oraz ujemne obligacje wymuszą ten ruch. Co do surowców to wszyscy korzystają z tego że większość jest na dołkach i żal nie kupić na długi termin, by w przyszłości mieć tańszą produkcję oraz odpowiednią marżę w przyszłości, Więc dość optymistycznie patrzę na ten segment rynku.
Waluty cechuje spora zmienność oraz uzależnienie od zwrotów akcji wywołanych przez polityków. Generalnie im więcej się straszy, że tylko dolar zapewnia stabilność światowych finansów, a waluty tego nie respektują, tym bardziej zaczynam się przekonywać, że przesilenie na dolarze jest za nami i wdługim terminie będzie się osłabiał. To jeden z argumentów polityki Trampa by tani dolat pomógł odbudować ich gospodarkę.
O fizyczne srebro się nie martwię tylko o kontrakty. Skoro mają jednego i drugiego najwięcej to zanim cena srebra wystrzeli w kosmos trzeba pozbyć się(zrealizować) kontraktów.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

EUR/CAD zamknięty short. Poszło też L na WTI.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

EUR/GBP tak jak mówiłem wcześniej możliwe podejście do 0,9160 dołożyłem mocniej S i jedziemy w dół.

https://zapodaj.net/9560306dd5017.png.html
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

Ancymon pisze:
29 cze 2020, 18:45
EUR/GBP tak jak mówiłem wcześniej możliwe podejście do 0,9160 dołożyłem mocniej S i jedziemy w dół.

https://zapodaj.net/9560306dd5017.png.html
Część pozycji zamknięta. Liczę na podbitkę do 0,91 i tam odnowie.
W międzyczasie poszło L na SP500 już zamknięte.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

Kolejna porcja Silver zamknięta.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Ancymon pisze:
01 lip 2020, 09:52
Kolejna porcja Silver zamknięta.
19,20 pierwszy opór tam sie zastanowie czy coś realizować dopioero

ODPOWIEDZ