Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć
Zerknąłem sobie na forum z ciekawości i wyszło że za tydzień stuknie 10 lat jak się zarejestrowałem. To dopiero odcinek w czasie...
Od dawna nie zajmuję się już FX ale że człowiek starszy powinien być mądrzejszy to sobie coś przypomnę z bycia na rynku.
Tak na luzie bez planu. Prosta zasada: interesuje mnie tylko to co widzę na wykresie w danym momencie.
Jak jest na plus dokładam pozycję. Jak na minus zamykam i czekam na kolejny dzień. Będę na rynku krótko: orientacyjnie 9-11 rano.

Jak po kilku dniach na demo stwierdzę że można zrobić kolejny krok założę konto real i będę prowadził solidnie dziennik oraz statystyki.

Początek dzisiaj:
20191121_01_EU.jpg
W wolnym tłumaczeniu dla czytających: szczęście początkującego.

PS. Dla pamiętających rynek sprzed lat: czy teraz codziennie jest taki mały zakres ruchów i płynność?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Powiem krótko. Zajebisty plan. Będę obserwował.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

guccon pisze:
21 lis 2019, 10:45
PS. Dla pamiętających rynek sprzed lat: czy teraz codziennie jest taki mały zakres ruchów i płynność?
To przykre, ale TAK. Od dwóch lat spada zmienność i zakresy ruchów są coraz mniejsze, więc "do wyjęcia" zostaje jeszcze mniej.
Po co wracasz skoro od dawna nie zajmujesz się FX ? Myślisz, że teraz uzyskasz inne efekty tym samymi sposobami, czy też może masz inne sposoby ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@MarioDM,
dzięki za potwierdzenie.
Wracam na FX ponieważ może to będzie brakujący element mojego planu na życie i pasji...
Miałem na FX efekty w postaci trzymania się nad kreską ale zawsze czegoś brakowało. Z perspektywy czasu widzę że najwięcej do poprawy było w kwestii psychologii. Ponieważ w ostatnim okresie w ramach samodoskonalenia się rozwinąłem część mentalną, myślę że i efekty na FX powinny być lepsze.

Dzisiejszy krótki pobyt na rynku (zbyt czerwono w kalendarzu):
20191122_01_EU.jpg
Dzisiaj: +10,6p
Razem: +26,0p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: guccon »

W poniedziałek zapomniałem że wróciłem na FX - taki żarcik na rozpoczęcie tygodnia.
Wczoraj nie znalazłem momentu.

Dzisiaj zakończone stratą:
20191127_01_EU.jpg
Dzisiaj: -3,5p
Razem: +22,5p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

guccon pisze:
27 lis 2019, 09:55
W poniedziałek zapomniałem że wróciłem na FX - taki żarcik na rozpoczęcie tygodnia.
Wczoraj nie znalazłem momentu.

Dzisiaj zakończone stratą:
20191127_01_EU.jpg
Dzisiaj: -3,5p
Razem: +22,5p
Musisz mieć na uwadze, że przy scalpingu wielkośc spreadu ma kluczowa rolę. I im większy udział % spredu/prowizji w kosztach zajęcia pozycji tym mniejsze szanse dla systemu. Dlatego scalping traktowany jest jako najtrudniejszy sposób spekulacji. Po prostu nie warto. Inaczej spread =0,5 wygląda w stosunku do TP=20 pips niż do TP=5pips.
Udanych tradów :)

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@Cblondyn,
dzięki za opinię - mam podobną.
Mam świadomość iż aktualny wynik pipsowy nie ma odzwierciedla w rzeczywistości bo nie uwzględnia poślizgów na koncie real ani dodatkowym prowizji. Ważniejszy jest jednak dla mnie ogół podejmowanych decyzji niż wynik demo. Próbuję wyczuć rynek po dużej przerwie i w tym temacie mam postępy :)

Przy skalpie największą rolę odgrywają emocje przez co jest najtrudniejszy. Z drugiej strony jeśli opanuje się świadome poruszanie po najtrudniejszym obszarze okazuje się że najłatwiej tam odnieś sukces. I taki jest mój plan :)

Dzisiaj dobry pomysł i moment wejścia ale ostatecznie zakończone stratą:
20191128_01_GJ.jpg
Dzisiaj: -4,2p
Razem: +18,3p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj obserwacja FX mocno ograniczona przez inne zajęcia dlatego wejście dosyć późno ale pierwszy raz załapałem się na solidny ruch.
Od razu też lekcja pokory od rynku w klasycznym wydaniu.
20191129_01_GU.jpg
Dzisiaj: +6,6p
Razem: +24,9p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Pitu pitu ja tu tylko przejazdem

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Przez ostatnie 2tyg miałem sposobność obserwacji rynku przez 2 dni gdzie zrobiłem jeden trade, który długo się męczył w małym zakresie i ostatecznie zakończył stratą 3p.
Na chwilę obecną nie mogę odnaleźć się na takim rynku i nie widzę sensu powrotu. Przemyślę temat po nowym roku.

Krótki był ten "przejazd". Bez odbioru.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ