5 kroków do zbudowania piramidy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Koval1
Bywalec
Bywalec

5 kroków do zbudowania piramidy

Nieprzeczytany post autor: Koval1 » 11 paź 2019, 13:57

Znalezione na Tradingdot.com
"Krótki przepis na piramidę na podstawie dzisiejszych transakcji na EURJPY. Poniżej podałem w kilku punktach których ja się trzymam handlujac metodą piramidowania. Pomijam tu fakt doboru instrumentu bo zakładam że to masz już za sobą.

PO PIERWSZE
Trzeba okreslić sobie główny kierunek pary na wyższym intrewale. Mój główny interwał na którym handluje to m30, dlatego wyższym interwałem dla mnie bedzie D1. Codziennie rano odpalam sobie D1 i określam trend
Jakie tam stosujesz metody określenia trendu wyższego nie ma znaczenia. Najważniejsze abyś zawsze stosował tą samą metodę. Zmienianie techniki/sposobu za każdym razem nie ma sensu. Ja odpaliłem wykres na D1 z takimi samymi ustawieniami jak na mam m30, czyli świeczki Heiken Ashi, średnia MA i kopertki :)
https://tradingdot.com/pl/kurs-euro-do- ... jen/i13965
Decyzja zapada EurJPY jedziemy longi

PO DRUGIE
TYLKO LONGI
Określony mam już kierunek, a to 50% sukcesu. Od tej chwili interesuje mnie tylko otwieranie pozycji long. Obserwuje i zastanawiam się jak można wejść w zlecenie i zabezpieczyć zlecenie na sensownych poziomach.
Szukam
anlizuje
porównuje
obserwuje
oceniam
Pierwsze zlecenie otworzyłem o 9:26 na poziomie 118.35, od razu je zabezpieczyłem, tak by w razie wpadki nie stracić wiele.

PO TRZECIE
siedź przy kompie
Niestety m30 jest tak niskim interwałem, że wymusza to siedzenie non stop przy monitorze. Przy każdej nowej świeczce co 3o minut trzeba podjąć decyzję. Otwierać kolejne, przesunąć zabezpieczenie czy ostawić oczekujące. Jak swoje kolejne pozycję longowe na eurjpy otworzyłem o 11:57, 14:36 i 15:32. Żeby nie było że to sciema wszystkie moje pozycje na żywo można śledzić na tym konkursowym koncie
https://tradingdot.com/pl/strategie-for ... pen-orders

PO CZWARTE
zamykasz
Mając piramidę najcięższą decyzją jest czas jej zamknięcia( to już mógłby być temat na osobny wpis).
Ja zamykam z ręki jak widzę że dynamika ceny zwalnia lub nadchodzą wiadomości. Można zostawić taką piramidę na noc lub trzymać ją kilka dni pod warunkiem że SL mamy tak ustawiony że w razie draki nie zrobi nam się z tego forma uśredniania strat bo to śmierć dla konta

PO PIĄTE
Zamknąłeś piramidę zamknij kompa
Często jest tak że tuż po zamknięcia piramidy kurs rusza szybko w kierunku jaki mieliśmy transakcje a my chcąć podpiać się pod ruch otwieramy szybko nowe pozycje....błąd. po zamknięciu transakcji zamknij kompa na co najmniej 6 godzin i odpocznij. Po tym czasie możesz na nowe zacząć od punktu pierwszego :)
Powodzenia"

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Re: 5 kroków do zbudowania piramidy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 11 paź 2019, 14:06

Może pokaż na swoim koncie ;)
Strategia piramidowania jak najbardziej godna polecenia dlatego chętnie zobacze na realu jak sie buduje. Nigdy nie budowałem ale chętnie sie "podszkole" ;)
A może pokaze ktoś inny? Bo temat bardzo przydatny może sie okazać :)

ODPOWIEDZ