Volatility Trading - EA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
David_Plavko
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 27 sie 2011, 13:10

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: David_Plavko »

Huxley, chciałbym odnieść się jeszcze do wykresów o które wcześniej Cię prosiłem. Czy jesteś pewien, że - REDD - naprzemiennie zyskowna i stratna transakcja 1rr - jest prawidłowo obliczony ? Biorąc pod uwagę wzór zamieszczony na 3 stronie tematu, wychodzi mi raczej odwrotny wynik. Na logikę aby wykres rósł, zysk po stracie powinien ją przewyższać, a zatem przy RR=1, wielkość pozycji powinna się zwiększać po stracie a to chyba sprzeczne z założeniem REDD.

Huxley
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:29

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: Huxley »

David_Plavko pisze:Czy jesteś pewien, że - REDD - naprzemiennie zyskowna i stratna transakcja 1rr - jest prawidłowo obliczony ?
Nie jestem. Sprawdze to dzisiaj, bo tez mi sie to nie podoba.
Obrazek

Huxley
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:29

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: Huxley »

Obrazek

Podobno jakieś dane były. Prawie na nich zarobiłem. Zamknięte na BE+
Obrazek

Huxley
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:29

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: Huxley »

David_Plavko znalazł błąd w moim REDD, za co bardzo dziękuję.

Problem występował tylko przy backteście. Historia kapitału była przesunięta o jedną transakcję i było źle liczone DD. Nie było uwzględniane start-balance. Wszystkie wykresy są więc błędne. Dałem dupy. Kompromitacja jednym słowem :lol: Na swoje usprawiedliwienie mam, że wspominałem wielokrotnie, że dupa ze mnie a nie programista.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Ogólnie rzecz biorąc, REDD zachował się lepiej w 2. przypadkach na 6. Dokładnie w tych przypadkach kiedy RR = 1:1 oraz jest ciąg transakcji najpierw zyskownych, potem stratnych oraz vice-versa. Taki ciąg transakcji jest rzadko spotykany.

Huxley
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:29

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: Huxley »

jamesfisher pisze:Ogólnie rzecz biorąc, REDD zachował się lepiej w 2. przypadkach na 6.
Zdecydowanie się nie zgadzam. By móc porównać jakiekolwiek dwie rzeczy, trzeba mieć poprawne odniesienie. To co teraz porównujesz, to jabłka i pomarańcze. By móc porównać REDD i stały procent, trzeba odnieść wynik końcowy...do czegoś. Do DD%. W innym wypadku 10% ryzyka będzie lepsze niż 5% ryzyka. Zawsze lepsze będzie większe ryzyko, bo w każdej sytuacji, kiedy system nie zbankrutuje, będzie większy % do przodu.

Obrazki dla przykładowego backtestu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DD% jest większe czasem o 11pkt% przy stałym procencie. Jeżeli chcielibyśmy wyrównać DD% dla obu metod, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie zrobić rzeczowe porównanie, musielibyśmy przyjąć ryzyko na transakcję przy stałem procencie ~3% dla podanego przykładu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dopiero teraz możemy porównać poziom zwrotu w stosunku do poniesionego ryzyka. Całościowo. REDD miażdży stały procent. W zasadzie w każdym wypadku. Miażdży, gdy za punkt odniesienia przyjmiemy poniesione ryzyko w stosunku do wypracowanego kapitału, nie sam w sobie wypracowany kapitał.

Może wyglądać, jakbym miał jakąś potrzebę udowodnienia komuś czegoś. Daleki jestem od tego. Nie znoszę jednak być niezrozumiałym i nie lubię gdy patrząc na te same rzeczy wyciągam zgoła odmienne wnioski niż większość ludzi.

EDIT:
Przepraszam za literówkę w słowie "difference" :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Zgadzam się :) . Tutaj fajnym miernikiem jest CAR/MDD (średnio roczny zysk / max DD). Będę musiał kiedyś się zabrać za zaimplementowanie REDD w teście w AmiBroker aby móc to (REDD vs stały %) porównać na transakcjach historycznych różnych systemów. Z Twoich badań wynika, że REDD wychodzi lepiej.

Huxley
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:29

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: Huxley »

Nie było wcześniej czasu. Podsumowanie całego tygodnia.

Obrazek

Była seria zyskownych transakcji. Był moment, kiedy EA było 25% na plusie. Niestety rynek się zepsuł odrobinę.
REDD jednak pomaga znacznie, i zamiast być na minusie, ostało się 5%.

W międzyczasie znalazłem trochę błędów. Dopisałem strategię. Zoptymalizowałem kilka rzeczy, dzięki czemu jest zdecydowanie szybciej. Dalej jednak żre ram jak wściekłe. Zobaczymy co ten tydzień przyniesie.
Obrazek

Huxley
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:29

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: Huxley »

Czasem są takie chwile, gdzie ma się wrażenie, że rynek robi na złość. Po serii zyskownych transakcji przyszła dłuższa seria stratnych. Kilka transakcji złapało się o włos na SL. Trudno. Na końcu TP, chodź jedno. 5RR. Straty odrobione.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Huxley
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:29

Re: Volatility Trading - EA

Nieprzeczytany post autor: Huxley »

Pierwsza transakcja po świętach. Pierwsza poprawionym algorytmem. Napawa optymizmem.

Obrazek

Odrobiły się tym sposobem straty. Jest szansa, że na koniec miesiąca będę na plusie.
Obrazek

ODPOWIEDZ