Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
FreeWay
Gaduła
Gaduła

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post autor: FreeWay » 17 maja 2019, 08:53

O zarządzaniu ryzykiem mówi jak ma puste depo wtedy jeszcze myśli logicznie , jak tylko zrobi wpłatę usiądzie do wykresu ,znaczy apki w telefonie na której gówno widać dostaje małpiego rozumu. Zobaczy kilka świec spadkowych na M5 i otwiera L "kupuje panikę" i tak raz po raz sam siebie zapędza w kozią dupę.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 17 maja 2019, 09:14

e.mordulec.fx pisze:
17 maja 2019, 08:24
facet albo robi sobie żarty albo ma nie równo pod sufitem.
Ja uważam, że nalezy temu gościowi pisac o tym jak najczęściej. Bo może wtedy do niego dotrze, że zachowuuje sie jak MATOŁ. Może w koncu zrozumie, że to bez sensu i to od dawna. Chociaż głowy za to nie dam :) To tak jak z tym .... "jesli 100 napotkanych osób ci mówi, że jestes piany to prawdopodobnie tak własnie jest". Podobnie może być z matołem :)
A dziennik zmienic na inną nazwe. Np. na "najgłupszy i nabardziej niebezpieczy rodzaj tradingu w żadnym razie nie kopiować" ;)

Awatar użytkownika
Nieśmiertelny Trader
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader » 17 maja 2019, 11:55

Cblondyn pisze:
17 maja 2019, 09:14
e.mordulec.fx pisze:
17 maja 2019, 08:24
facet albo robi sobie żarty albo ma nie równo pod sufitem.
Ja uważam, że nalezy temu gościowi pisac o tym jak najczęściej. Bo może wtedy do niego dotrze, że zachowuuje sie jak MATOŁ. Może w koncu zrozumie, że to bez sensu i to od dawna. Chociaż głowy za to nie dam :) To tak jak z tym .... "jesli 100 napotkanych osób ci mówi, że jestes piany to prawdopodobnie tak własnie jest". Podobnie może być z matołem :)
A dziennik zmienic na inną nazwe. Np. na "najgłupszy i nabardziej niebezpieczy rodzaj tradingu w żadnym razie nie kopiować" ;)

To jest choroba i tyle - hazard. Są tutaj wszystkie jego objawy - wszystkie co do joty. Wystarczy poczytać i pooglądać filmy z były uzależnionymi od hazardu i póki ktoś z otoczenia mu nie pomoże ewentualnie sam się nie zreflektuje to dalej będzie w tym tkwił.

Druga opcja to jedna wielka ustawka forum nawigatora by biznes się kręcił i jarał ludzi o niestrudzonym traderze i ze nie nalezy sie poddawać i cisnąć na maxa bo jakby nie bylo ten dziennik nabija mnostwo wyswietlen dla forum ktore ma formę zarobkową.

Smieszne jest tylko to ze tak jak w wielu dziedzinach trzeba mega cisnac by cos osiagnac tak na fx trzeba byc tego przeciwienstwem, trzeba wyluzowac i wykonywac jak najmniej ruchow. Wszystkie mowy motywacyjne nie imają się do forexu/gieldy. Pewnie Sami to zauważyliście. Tutaj nie wolno iśc w zaparte. Potrzeba dystansu, wyczekania itd gdzie w wiekszosci branży trzeba cisnac dzien po dniu by byc coraz lepszym i wzbijac sie na nowe poziomy tak tutaj trzeba dzialac zupelnie odwrotnie. Nic na siłę. Nie wolno sie zmuszać.

W innych dziedzinach zmuszanie się, działanie i dawanie z siebie 200% jest wielce chwalone, potrzebne i wymagane by wzbić się na wyżyny i być docenianym tak tutaj gdy zaczniemy robić te wszystkie czynności jak dawanie z siebie 200% to przejebiemy.

Forex nie jest zgodny z naturą człowieka dlatego jest taki trudny a prosty jednocześnie. Przecieżś to lata tylko w górę i w dół, często w wąskich konsolach i dzwignia 1:20 spokojnie powinna styknac (zakladajac ze waluty statystycznie ruszaja sie 20x slabiej od akcji. Akcja np w rok idzie 100% a para walutowa 5%. wiec dzwignia powinna wynosic 1:20. Wiekszosc tego nie kuma. Nie kuma tez tego ze najlepsi na swiecie zarabiaja 20% rocznie. Lepiej niz zysk z nieruchomosci ktory jest na poziomie 6,6% . Celem kazdego tradera powinno byc pokonanie tej bariery. Wszystkie posty o dzwigni 1:20 i podobnych beda tłamszone przez forum , przez ludzi tych w ktorych jest to interesie.

Danbo jest ksiazkowym przykladem klasycznego hazardzisty o ile to wszystko nie jest jakas fikcją :)
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: fx-technik » 17 maja 2019, 11:59

Nieśmiertelny Trader pisze:
17 maja 2019, 11:55
Druga opcja to jedna wielka ustawka forum nawigatora by biznes się kręcił i jarał ludzi o niestrudzonym traderze i ze nie nalezy sie poddawać i cisnąć na maxa bo jakby nie bylo ten dziennik nabija mnostwo wyswietlen dla forum ktore ma formę zarobkową.
Z tego, co mi wiadomo, to admin i moderatorzy robią tu charytatywnie i w wolnym czasie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ