Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
FreeWay
Gaduła
Gaduła

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post autor: FreeWay » 17 maja 2019, 08:53

O zarządzaniu ryzykiem mówi jak ma puste depo wtedy jeszcze myśli logicznie , jak tylko zrobi wpłatę usiądzie do wykresu ,znaczy apki w telefonie na której gówno widać dostaje małpiego rozumu. Zobaczy kilka świec spadkowych na M5 i otwiera L "kupuje panikę" i tak raz po raz sam siebie zapędza w kozią dupę.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 17 maja 2019, 09:14

e.mordulec.fx pisze:
17 maja 2019, 08:24
facet albo robi sobie żarty albo ma nie równo pod sufitem.
Ja uważam, że nalezy temu gościowi pisac o tym jak najczęściej. Bo może wtedy do niego dotrze, że zachowuuje sie jak MATOŁ. Może w koncu zrozumie, że to bez sensu i to od dawna. Chociaż głowy za to nie dam :) To tak jak z tym .... "jesli 100 napotkanych osób ci mówi, że jestes piany to prawdopodobnie tak własnie jest". Podobnie może być z matołem :)
A dziennik zmienic na inną nazwe. Np. na "najgłupszy i nabardziej niebezpieczy rodzaj tradingu w żadnym razie nie kopiować" ;)

Awatar użytkownika
Nieśmiertelny Trader
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader » 17 maja 2019, 11:55

Cblondyn pisze:
17 maja 2019, 09:14
e.mordulec.fx pisze:
17 maja 2019, 08:24
facet albo robi sobie żarty albo ma nie równo pod sufitem.
Ja uważam, że nalezy temu gościowi pisac o tym jak najczęściej. Bo może wtedy do niego dotrze, że zachowuuje sie jak MATOŁ. Może w koncu zrozumie, że to bez sensu i to od dawna. Chociaż głowy za to nie dam :) To tak jak z tym .... "jesli 100 napotkanych osób ci mówi, że jestes piany to prawdopodobnie tak własnie jest". Podobnie może być z matołem :)
A dziennik zmienic na inną nazwe. Np. na "najgłupszy i nabardziej niebezpieczy rodzaj tradingu w żadnym razie nie kopiować" ;)

To jest choroba i tyle - hazard. Są tutaj wszystkie jego objawy - wszystkie co do joty. Wystarczy poczytać i pooglądać filmy z były uzależnionymi od hazardu i póki ktoś z otoczenia mu nie pomoże ewentualnie sam się nie zreflektuje to dalej będzie w tym tkwił.

Druga opcja to jedna wielka ustawka forum nawigatora by biznes się kręcił i jarał ludzi o niestrudzonym traderze i ze nie nalezy sie poddawać i cisnąć na maxa bo jakby nie bylo ten dziennik nabija mnostwo wyswietlen dla forum ktore ma formę zarobkową.

Smieszne jest tylko to ze tak jak w wielu dziedzinach trzeba mega cisnac by cos osiagnac tak na fx trzeba byc tego przeciwienstwem, trzeba wyluzowac i wykonywac jak najmniej ruchow. Wszystkie mowy motywacyjne nie imają się do forexu/gieldy. Pewnie Sami to zauważyliście. Tutaj nie wolno iśc w zaparte. Potrzeba dystansu, wyczekania itd gdzie w wiekszosci branży trzeba cisnac dzien po dniu by byc coraz lepszym i wzbijac sie na nowe poziomy tak tutaj trzeba dzialac zupelnie odwrotnie. Nic na siłę. Nie wolno sie zmuszać.

W innych dziedzinach zmuszanie się, działanie i dawanie z siebie 200% jest wielce chwalone, potrzebne i wymagane by wzbić się na wyżyny i być docenianym tak tutaj gdy zaczniemy robić te wszystkie czynności jak dawanie z siebie 200% to przejebiemy.

Forex nie jest zgodny z naturą człowieka dlatego jest taki trudny a prosty jednocześnie. Przecieżś to lata tylko w górę i w dół, często w wąskich konsolach i dzwignia 1:20 spokojnie powinna styknac (zakladajac ze waluty statystycznie ruszaja sie 20x slabiej od akcji. Akcja np w rok idzie 100% a para walutowa 5%. wiec dzwignia powinna wynosic 1:20. Wiekszosc tego nie kuma. Nie kuma tez tego ze najlepsi na swiecie zarabiaja 20% rocznie. Lepiej niz zysk z nieruchomosci ktory jest na poziomie 6,6% . Celem kazdego tradera powinno byc pokonanie tej bariery. Wszystkie posty o dzwigni 1:20 i podobnych beda tłamszone przez forum , przez ludzi tych w ktorych jest to interesie.

Danbo jest ksiazkowym przykladem klasycznego hazardzisty o ile to wszystko nie jest jakas fikcją :)
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: fx-technik » 17 maja 2019, 11:59

Nieśmiertelny Trader pisze:
17 maja 2019, 11:55
Druga opcja to jedna wielka ustawka forum nawigatora by biznes się kręcił i jarał ludzi o niestrudzonym traderze i ze nie nalezy sie poddawać i cisnąć na maxa bo jakby nie bylo ten dziennik nabija mnostwo wyswietlen dla forum ktore ma formę zarobkową.
Z tego, co mi wiadomo, to admin i moderatorzy robią tu charytatywnie i w wolnym czasie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
danbo86
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: danbo86 » 22 maja 2019, 12:53

Dzień dobry,

Dzisiaj postanowiłem znowu zawalczyć z samym sobą...

W sumie dzisiaj wpłata na 437 USD, a aktualnie stan konta equity na 150USD przy poziomie 1.2667 Gbp/USD

pozycje long na Gbp/USD w sumie na 0.52lota i jedziemy do góry :d
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083

olds
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprzeczytany post autor: olds » 22 maja 2019, 13:27

Kolejny raz kontrujesz silny ruch, który znalazł się poniżej wsparcia. Żeby to odwrócić potrzeba będzie dużej kasy i wyraźnego odbicia od czegoś twardego. Póki co ja tego nie widzę.
Obrazek
A ty to widzisz czy liczysz na szczęście?
Różnica pomiędzy możliwym a niemożliwym polega jedynie na stopniu determinacji.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: fx-technik » 22 maja 2019, 13:35

Ale puścił świetny sygnał!
Od razu wszedłem w Shorta!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: raposo » 22 maja 2019, 13:35

Chyba już z nowej wpłaty nie ma co zbierać?

Danbo ma prostą "strategię". Skoro coś mocno spadło, to przecież jest szansa ("jakaś tam"), że mocno odbije. Wybierany jest instrument na którym "się dzieje", bo dzięki dużej zmienności pojawia się perspektywa ew. szybkiego profitu w przypadku jeszcze bardziej dynamicznej nawrotki.
Tylko brakuje ku temu jakichkolwiek przesłanek fundamentalnych, technicznych i logicznej kalkulacji tych szans. Ot, liczenie na to, że skoro spadło to zawróci.

To szalona mikstura fundamentalnego braku zrozumienia rynku i mechanizmów, które na nim funkcjonują, przysłonięta potrzebą dostarczania emocji (jak w hazardzie), udowodnienia czegoś komuś (lub sobie) i chciwości.

Chociaż wydaje mi się, że w tym przypadku już nawet nie chodzi o pieniądze, bo gdyby one miały decydować o tym czy dalej grać na FX w przypadku Danbo, to już dawno kalkulacja wykrzyknęła głośne "NIE".
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: freakout » 22 maja 2019, 14:48

jeśli ktoś kiedyś stworzy konkurs z nagrodami w którym trzeba będzie przewalić depo w możliwie najszybszy sposób to danbo na pewno go wygra ;) to jest dla niego jedyna szansa na jakikolwiek zysk z fx

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: raposo » 22 maja 2019, 15:00

Jeszcze jedno, bo aż w oczy kłuje, co autor journala ma w podpisie:
"nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny..."

To świetnie opisuje podejście skutecznych inwestorów, m.in. Warrena Buffeta, ale jednocześnie jest całkowitym przeciwieństwem tego, co Danbo robi.

Zachłanność - zarobić 3 bańki żeby mieć na mieszkania na wynajem i mieć wylane.
Cierpliwość - szybka wpłata, all-in, żeby zdążyło rosnąć.
Ostrożność - wybór głównej pary ale cechującej się w ostatnim czasie podwyższoną zmiennością i niepewnością dot. fundamentów (Brexit); handel całkowicie pod prąd.

Danbo, przemyśl to. Ale tak na poważnie - tylko przed samym sobą.
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ