Byle z trendem by Ink.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Na jakim TF najczęściej grasz

<M5
98
29%
M15
57
17%
M30
12
4%
H1
80
23%
H4
54
16%
> H4
40
12%
 
Liczba głosów: 341

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

pozytyw pisze: Co do Twojego zagrania na Aud Usd super to wychwyciłeś. Ja widziałem to podobnie ale liczyłem na
Wchodziłem na m15 i m5 . Oczywiście - jak zawsze - to było ryzyko ale tam często można fajnie wejść w trejd na h1 czy h4

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

Dzięki Sp2ews za odpowiedź. Wydaje się to faktycznie proste teoretycznie. Kiedy jednak próbuję wrzucić to na wykres okazuje się, że różnie z tym bywa. Patrzę na to w ten sposób, że gdy znajdujemy się na wyższym interwale np. D1 w trendzie spadkowym i cena zaczyna robić korektę to schodzę na H4. Tam cena w trakcie korekty może robić którąś z 2 rzeczy: albo konsoliduje w postaci range albo tworzy mini-trend przeciwny do D1. W pierwszym przypadku wydaje mi się, że trzeba czekać na wybicie z range w kierunku trendu D1 i cofkę w pobliże bandy i wtedy wejście a w drugim przypadku czekać na złamanie mini-trendu (h4) i powrót w pobliże złamanej LT najlepiej w okolice jakiegoś SRa. Może zrobię graficzny zarys tego o co mi się rozchodzi:)
Edit: pisałem powyżej o 2 rzeczach które może zrobić cena. Tak naprawdę opcji jest więcej ale chodziło mi o to co cena powinna zrobić w moim przekonaniu żeby móc zająć pozycję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spiesz się powoli.

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

Jeszcze doszukałem się tego co kiedyś Ink. wkleił. Wydaje się baaaaardzo proste. Takie dla mnie jednak nie jest bo cena zachowuje się różnie tzn. często gęsto jest tak,że cena przebija trend sygnalizując zmianę po czym wraca na właściwy tor a czasem nie wraca, czasem wróci i znów wybija. Zawile to brzmi ale na obecną chwilę takie mam odczucia w stosunku do rynku. Często czytam, że cena zawsze zachowuje się tak samo itd. itp. Na historii owszem, znajdę wiele przykładów że faktycznie tak jest...jednak nie zawsze, czasem często a czasem rzadko.
Nie chcę żeby ktoś odebrał to jako moje narzekania bo tak nie jest. Uwielbiam FX i po prostu od tych kilku lat próbuję wszystko uporządkować i znaleźć jakieś zależności czy schematy.

Edit. Wklejam jeszcze wspominany wcześniej Aud Usd z perspektywy D1 i moje wątpliwości które pojawiają się niezależnie od rozpatrywanej pary
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spiesz się powoli.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Adrianoforex pisze:Ink ale cały czas trejdujesz? Czy przez forumowe obowiązki zaniechałeś tradingu?
Gram gram :)

Obecnie obserwuje konto szwajcara na FF i kombinuje z graniem wyłącznie zleceniami stop bo pasuje to do ogólnej koncepcji gry z trendem, skoro zakładamy kontynuacje ruchu to stop jest moim zdaniem rozwiązaniem idealnym, zobaczymy jak to sie sprawdzi w praktyce

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Ink. pisze:
Adrianoforex pisze:Ink ale cały czas trejdujesz? Czy przez forumowe obowiązki zaniechałeś tradingu?
Gram gram :)

Obecnie obserwuje konto szwajcara na FF i kombinuje z graniem wyłącznie zleceniami stop bo pasuje to do ogólnej koncepcji gry z trendem, skoro zakładamy kontynuacje ruchu to stop jest moim zdaniem rozwiązaniem idealnym, zobaczymy jak to sie sprawdzi w praktyce

Przy takiej strategii to i owszem. Najlepsze z możliwych zleceń. Jednak i tak, przynajmniej w pierwszej fazie musisz mocno kontrolować otwierane pozycje. Wystarczy popatrzeć na wykresy, kiedy cena robi gwałtowny ruch w jedna potem w druga stronę i znowu zawraca. Nawet SL nie zdążysz ustawić.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

gram na H4 wiec zeby mnie coś zaskoczyło to z pare dni musiałbym sie na wykres nie patrzeć ;)

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Ink. pisze:gram na H4 wiec zeby mnie coś zaskoczyło to z pare dni musiałbym sie na wykres nie patrzeć ;)

A to inne kalosze w takim razie. Ja bym nie usiedział. Kiedys próbowałem grać na D1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Koszmar jak dla mnie. Ale jeśli ktos zarabia w zgodzie z soba to OK. Liczy się podatek jaki trzeba zapłacić.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Wynik ostatniego trejdu oraz wejście w kolejny na kangurze.
Cena narazie szła dalej w górę ale zobaczymy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

ładnie rozegrana Ska :)

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Nowa "s" też poszła w dobrą stronę. Zostawiłem mały sl. Na be przejdę jak utworzą jakiś sensowny LH gdzieś na m15 albo w okolicach.
Nota bene bardzo lubię grać "eski" :)

z ostatniej chwili
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ