DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

Kermit pisze:
20 lut 2020, 18:00
ropa już ok - niech sobie spokojnie leci. Eurcad też daje rade mimo tego bujania. Jeszcze niech edek złamie to 1.0825 wreszcie to tez bedzie z górki bo jak narazie w zakresie inside bara caly czas od 2 dni sie kreci
Nie zlamie jeszcze nie teraz :564:

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Anomalia pisze:
20 lut 2020, 18:44
qduaty pisze:
20 lut 2020, 18:27
Przy 1 locie na sell w xtb swap to 4.31usd.. nie wiem czy to jest atrakcyjny swap? ;)
W stosunku do zysku na tej parze to spoko całkiem.
Tolmon_Nika pisze:
20 lut 2020, 18:34
Anomalia pisze:
20 lut 2020, 17:08
Spójrz na wykres e.usd np. na d1 czy w1 - przecież to leci na pysk (fundamentalnie też) od kilkunastu miesięcy.
Moim zdaniem granie l na edku jest takim samym strzelaniem sobie w kolano jak s na indeksach.
lekko przesadzasz
indexy.png
:wink:
Wciąż uważam, że nie. Wystarczy spojrzeć, jak idą indeksy od dawna. Szkoda zawracać sobie głowy eskami - przemyślana i niedotykana elka załatwia temat i daje masę czasu. Bez rycia głowy porażkami.
To jest tylko 0.431 pipsa.. jak dla mnie nie warte uwagi nawet przy obecnym pendolino na edku ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Anomalia pisze:
20 lut 2020, 18:17


Dla mnie nie jest. Lepiej grać z trendem niż pod włos łapać podrygi - zwłaszcza z dodatnim swapem, który przy nieruchawym edku jest dość atrakcyjny (bo mówiąc o 300 pipsach myślisz chyba nie o dt?).
:564:
jesli ruch jest na 300 pipsow trwajacy miesiac czy nawet dwa (bo takie korekty na edku byly w tym czasie) to wewnatrz tego ruchu przynajmniej na h1 czy h4 jest wyodrebniony trend wzrostowy wiec spokojnie mozna w zgodzie z trendem np z h4 lapac ruchy mniejsze na L. Dlatego napisalem ze za bardzo uogolniacie bo znam takich co na 1.09 lapali S z celem na 1.05 i skonczyli nie z celem ale z Sl'em i nie na 1.05 tylko na 1.12. Tak wiec wszystko zalezy od strategii, dopsowania pozycji do posiadanych mozliwosci itd itp. Nie zawsze na FX jest to takie proste ze wystarczy wejsc z terendem i zysk jest pewny...Szczegolnie w szerokiej konsolidacji w jakiej znajduje sie edek.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Tolmon_Nika pisze:
20 lut 2020, 18:34

lekko przesadzasz
indexy.png
:wink:
oba kolana przestrzelone ale jak widac jest na operacje :mrgreen: :564: :564: :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

kudlaty napisze szybko o ropie
nie ma czegos takiego jak zakladanie ze to koniec wzrostu
https://ifotos.pl/z/qaewwpx/
przynajmniej poki rynek nie zejdzie nizej zoltej linii i fba
dlatego ja zawsze realizuje czesciowo zyski
i nie bawie sie w zadne trzymanki wszystkiego
1ska zostaje reszta skasowana i nawet te ske potem tez czesto kroje nozem na kawalki ponial
https://ifotos.pl/z/qaewwpx/
nie ma zalozenia ze musisz zarabiac maksa
zarob kilka razy ale bezpieczniej
nie wolno tak myslec nawet ze potrzymam wszystko i zarobie sporo wiecej
bo co jak rynek odwroci sie w nocy i stracisz 5 razy tyle :idea:
realizacja zysku to zasada a jak to musi sobie sam kazdy na dpogodzinach wystukac i miec to we krwi
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 19:04 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

Kermit pisze:
20 lut 2020, 18:52
Anomalia pisze:
20 lut 2020, 18:17


Dla mnie nie jest. Lepiej grać z trendem niż pod włos łapać podrygi - zwłaszcza z dodatnim swapem, który przy nieruchawym edku jest dość atrakcyjny (bo mówiąc o 300 pipsach myślisz chyba nie o dt?).
:564:
jesli ruch jest na 300 pipsow trwajacy miesiac czy nawet dwa (bo takie korekty na edku byly w tym czasie) to wewnatrz tego ruchu przynajmniej na h1 czy h4 jest wyodrebniony trend wzrostowy wiec spokojnie mozna w zgodzie z trendem np z h4 lapac ruchy mniejsze na L. Dlatego napisalem ze za bardzo uogolniacie bo znam takich co na 1.09 lapali S z celem na 1.05 i skonczyli nie z celem ale z Sl'em i nie na 1.05 tylko na 1.12. Tak wiec wszystko zalezy od strategii, dopsowania pozycji do posiadanych mozliwosci itd itp. Nie zawsze na FX jest to takie proste ze wystarczy wejsc z terendem i zysk jest pewny...Szczegolnie w szerokiej konsolidacji w jakiej znajduje sie edek.
nie wierze ze ktos przetrzymal 3 figury straty a nie zamknal wczesniej

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
20 lut 2020, 18:44
Wciąż uważam, że nie. Wystarczy spojrzeć, jak idą indeksy od dawna. Szkoda zawracać sobie głowy eskami - przemyślana i niedotykana elka załatwia temat i daje masę czasu. Bez rycia głowy porażkami.
dlatego DT mnie nnie interesuje :wink:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
20 lut 2020, 19:00
Anomalia pisze:
20 lut 2020, 18:44
Wciąż uważam, że nie. Wystarczy spojrzeć, jak idą indeksy od dawna. Szkoda zawracać sobie głowy eskami - przemyślana i niedotykana elka załatwia temat i daje masę czasu. Bez rycia głowy porażkami.
dlatego DT mnie nnie interesuje :wink:
Ale pokazujesz - chyba - pozycje otwarte dzisiaj?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

doktorek pisze:
20 lut 2020, 18:57

nie wierze ze ktos przetrzymal 3 figury straty a nie zamknal wczesniej
jesli to gridowal świadomie to czemu nie? Niedawno kolega Arturm21 niemal dokladnie to samo zrobil tyle ze kabel zawrócił (gdyby nie zawrocil to moglo sie skonczyc strata) - 200 pipsow gridował i zamknal na dobrym zysku. I mimo ze sie z nim nie zgadzalem to moge mu pogratulowac bo mial plan, trzymal sie go i rynek mu za to zaplacil. A o to własnie w tym chodzi.
Nawet jesli ktos nie gridowal, a celowal z poziomu 1.09 na 1.05 czyli 400 pipsow to czemu mialby nie postawic SL na 1.11 czy 1.12? Trejd z R:R powyzej 1:1, nic nadzwyczajnego
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
20 lut 2020, 19:02
Ale pokazujesz - chyba - pozycje otwarte dzisiaj?
nie tylko , wolę dłuższy termin :wink:
ale fakt rano była okazja przed wyjazdem do pracy szkoda nie skorzystać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 19:10 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Zablokowany