Dekompilacja MT4 (ex4)

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
alkor
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2008, 08:18

Dekompilacja MT4 (ex4)

Nieprzeczytany post autor: alkor »

Witam,

czy istnieje jakiś dekompilator plików *.ex4. Czy udostępniając skompilowany kod EA autor naraża się na "odkrycie" kodu - czyli czegoś, co chciałby ochronić i zachować tylko dla siebie?

Pzdr
Alkoe

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Niby jest dekompilator (chyba za 1000 $) ale demo daje śmieci jakieś.
Ktoś też o ile się nie mylę dekompiluje za 100 $.
Moim zdaniem ta dziedzina jest słabo rozwinięta bo większość botów jest do niczego.
Musiał byś mieć mega super bota żeby komuś chciało się go dekompilować.
Niedawno kolega z tego forum udostępnił dzieło swojego życia i jakoś nikt tego nie zdekompilował.
Można zabezpieczyć bota przed dekompilacją tworząc dwa boty (klient-serwer) i serwer posiada kod a klienta udostępniasz i on tylko odbiera rozkazy.
Serwer możesz mieć siebie w domu lub na wynajętym serwerze.
Jeśli ktoś potrafi dekompilować to ma łeb jak sklep i sam potrafi zrobić lepszego bota i nie potrzebuje dekompilować bo mu się już nie będzie chciało.

alkor
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2008, 08:18

Nieprzeczytany post autor: alkor »

Firma MetaQuotes podaje jakieś przykładowe rozwiązania typu client-server?
Nie moge sie doszukac...

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

za sporo mniej niz 100$ ktoś w sieci dekompiluje i robi to nawet dobrze

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

lolek pisze:Niedawno kolega z tego forum udostępnił dzieło swojego życia i jakoś nikt tego nie zdekompilował
a gdzie to dzieło życia można znaleźć ?

Awatar użytkownika
sle
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 17 lis 2006, 16:42

Nieprzeczytany post autor: sle »

Chyba o tym myślał kolega lolek

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 54&start=0

lolek popraw jeśli zbłądziłem
------------------
pozdrawiam
-= sle =-

ninoo
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2008, 17:13

Nieprzeczytany post autor: ninoo »

a masz cos ciekawego to moge ci napisac taki dekompilator... ;)

Dodano po 11 minutach:

swoja droga przestroga dla ludzi publikujacych swoje dokonania:

1. kazdy kto zna sie na assemblerze moze zdekompilowac kazdy program!!!!
2. trzymaj z daleka program ktory nie chcesz by byl udostepniony poniewaz choc nie zagladajac do kodu mozna bardzo wiele sie dowiedziec zmieniac itd
3. wiem co to znaczy miec chec podzielic sie wiedza... lecz trzeba wiedziec z kim sie nia dzielisz..

pozdrawiam

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Nieprzeczytany post autor: lolek »

sle właśnie to miałem na myśli
ninoo dobrze mówisz ale nie bierzesz jednego pod uwagę.
A mianowicie że nawet kod własnej produkcji jest trudny do zrozumienia jeśli nie dałeś komentarzy i wracasz do niego po miesiącu. A co dopiero cudzy kod który musisz analizować w asemblerze. Musi być poważny powód żeby podejmować takie próby. Wyobraź sobie że chcesz uzyskać numer seryjny do interesującego Cię programu i jedyna droga to prześledzenie odwołań do miejsca w pamięci gdzie wprowadzany numer jest weryfikowany. Zakładasz pułapkę ale programista to przewidział i zrobił specjalnym generatorem 100 000 odwołań do tego miejsca i tylko jedno odwołanie jest tym właściwym a reszta to zasłona dymna. I teraz jak przez to przebrnąć ? Jeśli na piechotę sprawdzenie jednego odwołania zajmie Ci 15 minut to sprawdzenie wszystkich zabierze Ci 25 000 godzin więc to się nie opłaca. To tylko jeden przykład a jest tego masa. Oczywiście skrypt jest łatwiejszy.
Weź też pod uwagę że człowiek dysponujący takimi umiejętnościami myśli w sposób bardzo złożony i sam potrafi zrobić coś interesującego.
Programowanie to sztuka i tak jak w sztuce oryginalność jest wartością.
Oczywiście zgadzam się z Twoim wpisem ale też liczę się z tym co napisałem.
Artosik udostępnił dzieło swojego życia i jeśli Ci się chce to możesz zdekompilować. Ja ten czas wolę poświęcić na opracowywanie dzieła swojego życia. Mogę potem z dumą powiedzieć że to co napisałem realizuje moje przemyślenia.
Pozdrawiam

ninoo
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2008, 17:13

Nieprzeczytany post autor: ninoo »

lolek: Totez jak sam nadmieniles piszac dzielo swojego zycia i wkladajac w nie tyle siebie by pominac najwazniejsze czesci kodu w ktorych to miedzy innymi znajduja sie komentarze (dla przyszlych checi zagladania i ponownego ich analizowania ) to nie smial bym nawet zapytac czy oby duma nie przerosla mozliwosci programujacego chyba ze programuje raz na miesiac to i pewnie mu sie zapomni.

ps. szkoda zes tego wczoraj nie napisal, nie stracil bym calej nocy by napisac ten program ;)

pozdrawiam

ADICEMAN
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2008, 11:12

szyfrowanie

Nieprzeczytany post autor: ADICEMAN »

wkrótce pojawią się pytania o programy do szyfrowania :lol: co za świat.. :lol:

ODPOWIEDZ