Price Action & fibonacci ratios/levels

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

MaxRipper pisze:Wszystko fajnie i się zgodzę tylko, że jest jedno ale... ty nie nie zawierasz transakcji na D1 tylko na H1 (prawdopodobnie). A to oznacza, że jak na D1 jak będzie 200 pipsowa korekta - bo tak jak mówisz tam jest trend wzrostowy - to Twój system wygeneruje w tym czasie masę błędnych wejść L na H1 nie bazując przy tym na trendach niższego rzędu z H1 (FX pod tym względem jest jak fraktal - http://pl.wikipedia.org/wiki/Fraktal ).
Tak zawieram transakcję na H1 lub na niższych interwałach;] Wiem co to jest fraktal ;]

MaxRipper pisze:Przykład oznaczenia trendu niższego rzędu i swingów na H1 masz na obrazku poniżej. Nigdy nie graj przeciwnie do trendu, na którym wchodzisz. Tam gdzie wchodziłeś byłeś zgodny z D1 a niezgodny z H1.
Tutaj się z Tobą zgodzę, było to niezgodne z H1.

MaxRipper pisze:Po więcej info o Price Action odszłam do artykułu:
http://www.forextrader.pl/portal/2010/0 ... ce-action/
Hmmm... zakupiłem już dawno e-booka Fx-Lamera...;]

pozdrawiam.
Trade what you see, not what you think!

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

michael7 pisze:Wiem co to jest fraktal ;]
Pytanie czy rozumiesz.

Powiem Ci tak, jeśli wytrwasz jakiś dłuższy czas na FX (BTW - nie wiem ile już się tym zajmujesz - szacuję, że krótko) to, będziesz powoli robił tzw. kroki milowe. Będzie to polegało na tym, że rzeczy które wydawały Ci się nieistotne staną się użyteczne. Rzeczy, które przeczytałeś i pozornie zrozumiałeś odkryjesz na nowo a większość rzeczy, których aktualnie używasz do analizy poleci do kosza :).

EDIT:
Jeśli wytrwasz odpowiednią dla siebie ilość czasu zapewne powrócisz do korzeni spekulacji, w efekcie zostaniesz prawdopodobnie z gołym wykresem - dosłownie. Ostatecznie zaczniesz bacznie podążać za ceną zamiast przewidywać jej ruch (FIBO jest narzędziem, które próbuje przewidzieć). Zaczniesz GRAĆ CO WIDZISZ.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

MaxRipper pisze:Powiem Ci tak, jeśli wytrwasz jakiś dłuższy czas na FX (BTW - nie wiem ile już się tym zajmujesz - szacuję, że krótko) to, będziesz powoli robił tzw. kroki milowe.
hmm... Nie wiem co to do końca znaczy, zajmujesz się tym. Napisałem mniej więcej na początku, więc po co to pytanie....
Forexem interesuje się od 3 lat ponad...
Inwestuje na relu mniej więcej od roku. Od pół roku na poważnie... tzn. poświęcam temu sporą ilość czasu...
MaxRipper pisze:michael7 napisał:
Wiem co to jest fraktal ;]


Pytanie czy rozumiesz.
Rozumiem...Pisze obecnie licencjat i słówko wspomniałem o fraktalach w swojej pracy. BTW - w zeszłym roku tak w ogóle zmarł Mandelbrot, człowiek który opisał fraktale...
Trade what you see, not what you think!

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

michael7 pisze:hmm... Nie wiem co to do końca znaczy, zajmujesz się tym
michael7 pisze:Od pół roku na poważnie... tzn. poświęcam temu sporą ilość czasu...
Tu bardziej niż pojęcia lat typu: rok, dwa , pięć chodzi o czas w przeliczeniu na godziny. Jeden będzie się uczył 5 lat siedząc po 1h dziennie, drugi się nauczy w pół roku siedząc tysiąc godzin nad wykresami.

Rzecz w tym aby ostatecznie się nie zniechęcić.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

No niestety BE...Trochę szkoda....

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

MaxRipper pisze:(FIBO jest narzędziem, które próbuje przewidzieć
To jest w nim piękne... a nawet jeśli ktoś obawia się wchodzić w oczekujące, może łączyć PA razem z fibo co daje znaczącą przewagę nad resztą stawki, a na pewno nie koliduje.... ale wiadomo co człowiek to inny punkt widzenia.
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Pytanie do MaxRipper'a głównie :), ale jeśli ktoś ma jakieś cenne uwagi to poczytam ;]

Odnosząc się do Twojej lini trendu na H1, którą narysowałeś wynika, że na H1 mamy teraz teoretycznie trend spadkowy.
Widać to równiez doskonale na wykresie, gdzie zaznaczyłem kolejne HL i LL
Obrazek

I pytanie, czy nie powinienem w takim razie grać takiego setupu... Wydaje się mimo wszystko dosyć mocny... 61.8 + ładne ABCD + 38.2 + s/r
Minusem jest to, że jest na Longa ...;]
Obrazek

pzdr

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

michael7 pisze:Odnosząc się do Twojej lini trendu na H1, którą narysowałeś wynika, że na H1 mamy teraz teoretycznie trend spadkowy.
Widać to równiez doskonale na wykresie, gdzie zaznaczyłem kolejne HL i LL
Dokładnie mamy trend spadkowy niestety źle zaznaczyłeś kolejne LH (chyba, że bierzesz pod uwagę trend wewnątrz konsolidacji, ale to raczej jest mało istotne, konsolidacja bowiem mówi nam o równowadze sił). I tu ważna uwaga - nowe LH możesz stawiać dopiero po pojawieniu się LL. Szczegóły na rysunku.
michael7 pisze:I pytanie, czy nie powinienem w takim razie grać takiego setupu... Wydaje się mimo wszystko dosyć mocny... 61.8 + ładne ABCD + 38.2 + s/r
Minusem jest to, że jest na Longa ...;]
Odpowiem Ci czysto matematycznie - ślad, który pozostawiła cena na wykresie tj. Price Action mówi Ci, że dopóki świeca H1 nie zamknie się powyżej 1.4515 nie ma co myśleć o longach, bo to jest gra przeciw przeważającej aktualnie sile na rynku. Oczywiście możesz zagrać longa ale jest to jak wjazd pod prąd na autostradę :) - czy stać Cię na to ryzyko? Odpowiedz sobie sam.

W mojej opinii Fibo dla zagrań L - aby zwiększyć swoje szanse - powinniśmy użyć po przebiciu ostatniego LH w przeciwnym wypadku przesuwamy szalę prawdopodobieństwo na swoją niekorzyść grając przeciw przeważającej sile. Oczywiście nie jest to jedyna słuszna opinia :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

MaxRipper pisze: I tu ważna uwaga - nowe LH możesz stawiać dopiero po pojawieniu się LL
Tak więc chyba ten LH, który zaznaczyłem na wykresie jest dobrze oznaczony.
A ten ostatni to rzeczywiście źle zaznaczyłem ...;]
MaxRipper pisze:W mojej opinii Fibo dla zagrań L - aby zwiększyć swoje szanse - powinniśmy użyć po przebiciu ostatniego LH w przeciwnym wypadku przesuwamy szalę prawdopodobieństwo na swoją niekorzyść grając przeciw przeważającej sile. Oczywiście nie jest to jedyna słuszna opinia .
Rzeczywiście jest w tym trochę racji. Z drugiej strony to mamy obecnie sporą konsolidację, mimo przebicia lini trendu z H1 nie widać wyraźnego ruchu spadkowego.

dzięki za odpowiedź;]
pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

michael7 pisze:Tak więc chyba ten LH, który zaznaczyłem na wykresie jest dobrze oznaczony.
Wszystko zależy od tego jak traktujesz konsolidację. Dla mnie konsolidacja jest wynikiem równowagi popytu i podaży dlatego jak coś analizuję to uwzględniam tylko nowe szczyty i dołki a nie te które wystąpiły w zasięgu poprzednich swingów.
michael7 pisze:Rzeczywiście jest w tym trochę racji. Z drugiej strony to mamy obecnie sporą konsolidację, mimo przebicia lini trendu z H1 nie widać wyraźnego ruchu spadkowego.
IMHO szanse na spadki są większe niż na wzrosty m.in. dlatego, że H1 jest spadkowy, M15 również a na D1 odbiliśmy się od oporu na poziomie 1.4500. Nie jest to gwarantem ale każdy 1% prawdopodobieństwa na Twoją korzyść zbliża Cię do regularnego zarabiania na FX.

ODPOWIEDZ