Price Action & fibonacci ratios/levels

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Dzisiaj niestety zabrakły 3 pipsy do wejścia...;]
Poza tym to wg mnie ciężko było o jakieś logiczne wejścia, patrząc przez przymat mojej strategii.


pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Pierwsza w tym tygodniu pozycja była nieudana....
Wejście było mocno spekulacyjne na samym s/r;], więc wszedłem trochę mniejszą pozycją.
otwierając pozycje patrzyłem tez na to, że edek dochodził do s/r i index usd też doszedł do fajnego miejsca... Niestety dość ciasny sl nie dał rady...

loss: -0.66%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Wczoraj jeszcze podjąłem próbe wejścia na edka na longa....tzw. druga szansa na breakouta
Sądzę, że edek nadal ma potencjał do 1.5 więc będe pewnie dalej szukał jakieś longa...
risk:1,5% profit: +0,56%

Szkoda, że wczoraj nie wszedłem równocześnie na edka, jak wchodziłem na gbp/usd ;]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Dzisiejszy dzień wykańcza psychicznie.......
Pierwsze wejście na 61.8, mocno spekulacyjne na krótkim SL 6 p,
loss: -0.67%
Drugie wejście już jednak na bardzo mocnym poziomie....
Przepraszam za ten rysunek... czerwona gruba linia wyznacza poziom wejścia generalnie. Fibo 0.382, 0.618, 1.272 + s/r i do tego spory range już...
No i edek zjadł stop lossy i poleciał z powrotem.......Jakaś masakra.
Wejście było na 1.4383 sl 1.4374
loss: -0.98%
Nie wiem jak to powinienem inaczej rozegrać....
any ideas??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

michael7 pisze:any ideas??
Po pierwsze to przestań grać pod prąd - wczoraj została przełamana linia trendu wzrostowego (patrz rysunek) - dziś był pullback, odbicie od oporu na D1 i jazda w dół. W tym momencie blednie stosujesz FIBO bo z natury to narzędzie służy do gry z trendem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
andymen
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 594
Rejestracja: 04 wrz 2010, 14:12

Nieprzeczytany post autor: andymen »

Zauważyłem że na niektórych wejściach RR masz prawie 1:1 (risk:1,5% profit: +0,56% , profit: +1,3% risk: 1,04% itd) to zdecydowanie żeby w ogóle zarabiać, a co dopiero mówiąc o Twoich 10% tygodniowo :lol:
Proponuję risk: 1%, profit 3%, a jak poniżej to nie wchodzę.
"Pewność siebie nie bierze się z nieomylności, ale z umiejętności radzenia sobie z błędami."
"Udany dzień, to dzień kiedy trzymasz się zasad od otwarcia pozycji po zarządzanie kapitałem".
Brett Steenbarger

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Ja natomiast przy tak silnych spadkach proponowałbym (biorąc pod uwagę TF, na którym kreślić) patrzeć z perspektywy wyższych TF-ów, też miałem fajne zgrupowania na tym poziomie, ale tego nie grałem, natomiast jakbym grał to 25 pip niżej był świetny lvl na SL, nie chcę Ci wrzucać 15 wykresów różnych rodzajów zniesień, ale chyba D1 i 61.8 to obowiązek( jak na obrazku), pozatym świetnie działająca na H4 EMA 55, którą osobiście lubię na potwierdzenia i SL, TP też.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

MaxRipper pisze:Po pierwsze to przestań grać pod prąd - wczoraj została przełamana linia trendu wzrostowego (patrz rysunek) - dziś był pullback, odbicie od oporu na D1 i jazda w dół. W tym momencie blednie stosujesz FIBO bo z natury to narzędzie służy do gry z trendem.
Hmmm... Jak patrze z D1.. to generalnie jest jednak trend wzrostowy...
A rano chciałem dać shorta na topie... ale niestety nie doszedł i nie dał już szansy...
andymen pisze:auważyłem że na niektórych wejściach RR masz prawie 1:1 (risk:1,5% profit: +0,56% , profit: +1,3% risk: 1,04% itd) to zdecydowanie żeby w ogóle zarabiać, a co dopiero mówiąc o Twoich 10% tygodniowo
Proponuję risk: 1%, profit 3%, a jak poniżej to nie wchodzę.
Ok.. zgadzam się;] Myślisz że na to nie patrze? Hmm... nie wchodzę w pozycje, jeśli nie widzę takiej możliwości... Po prostu się dotychczas nie udało....Czasem lepiej wyjśc z lekkim plusem, niż z SL.
Grzegosz pisze:Ja natomiast przy tak silnych spadkach proponowałbym (biorąc pod uwagę TF, na którym kreślić) patrzeć z perspektywy wyższych TF-ów, też miałem fajne zgrupowania na tym poziomie, ale tego nie grałem, natomiast jakbym grał to 25 pip niżej był świetny lvl na SL, nie chcę Ci wrzucać 15 wykresów różnych rodzajów zniesień, ale chyba D1 i 61.8 to obowiązek( jak na obrazku), pozatym świetnie działająca na H4 EMA 55, którą osobiście lubię na potwierdzenia i SL, TP też.
Też co jakiś czas spoglądam na EMA55 ;]
Poza tym, że były tam zgrupowania fibo to patrzyłem jeszcze na daily range, który był już naprawdę spory....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Harmoniczne korekty 1:1...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

michael7 pisze:Hmmm... Jak patrze z D1.. to generalnie jest jednak trend wzrostowy...
A rano chciałem dać shorta na topie... ale niestety nie doszedł i nie dał już szansy...
Wszystko fajnie i się zgodzę tylko, że jest jedno ale... ty nie nie zawierasz transakcji na D1 tylko na H1 (prawdopodobnie). A to oznacza, że jak na D1 jak będzie 200 pipsowa korekta - bo tak jak mówisz tam jest trend wzrostowy - to Twój system wygeneruje w tym czasie masę błędnych wejść L na H1 nie bazując przy tym na trendach niższego rzędu z H1 (FX pod tym względem jest jak fraktal - http://pl.wikipedia.org/wiki/Fraktal ).

Wielu ludzi mówi graj z trendem z wyższego interwału - tylko ze nikt nie mówi, że tez zgodnie z trendem z interwału, na którym wchodzimy :). Tu z pomocą przychodzi Price action i badanie trendu niższego rzędu za pomocą linii trendu (LT) jak i swingów, czyli znanych: HH, HL, LH, LL.

Przykład oznaczenia trendu niższego rzędu i swingów na H1 masz na obrazku poniżej. Nigdy nie graj przeciwnie do trendu, na którym wchodzisz. Tam gdzie wchodziłeś byłeś zgodny z D1 a niezgodny z H1.

Po więcej info o Price Action odszłam do artykułu:
http://www.forextrader.pl/portal/2010/0 ... ce-action/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ