Price Action

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Witam,
wersja pdf z obrazkami..... rysowanymi recznie przez autora.
Widze, ze temat interesuje sporo osob wiec dzisiaj wieczorkiem i jutro postaram sie szczegolowo opisac swoja metode tradingu bez wskaznikow na podstawie czystej PA, od daytradingu do scalpingu.
Ci ktorzy znaja angielski i nie chca czekac na moje wypociny, polecam bardzo zblizony watek http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=86429
Zaznaczam, ze jest to bardzo efektywna i zasadniczo prosta metoda gry.
Wiec dajcie mi troche czasu........ :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
inmax
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 29 maja 2008, 00:02

Nieprzeczytany post autor: inmax »

Witam
Studiuje wnikliwie Price Action dopiero od grudnia 2008--> wykresy historia, realtime w różnych TF, wykresy "successful traders", Sam niewiele mam do powiedzenia w tym temacie bo stawiam dopiero pierwsze kroki.
Dzięki, że dzielicie się wiedzą!
Even when it's snowing I'm party going

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Tak na szybko, bo pozniej gdzies posieje obrazki... :)
Przyklad dzialania PA w konsolidacji. Typowe zagranie Double Top (DT)

Obrazek

Wejscie po korekcie na poziomie wczorajszego high, moze nie w pelni zgodne z zasadami ktore pozniej opisze, ale akurat wrocilem do domu i nie moglem sie oprzec :)

Obrazek

Sugerowany target dla longa eu na poziomie poprzedniego oporu (w tej chwili target trafiony).

Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

fxlamer pisze:Witam,
wersja pdf z obrazkami..... rysowanymi recznie przez autora.
Widze, ze temat interesuje sporo osob wiec dzisiaj wieczorkiem i jutro postaram sie szczegolowo opisac swoja metode tradingu bez wskaznikow na podstawie czystej PA, od daytradingu do scalpingu.
Ci ktorzy znaja angielski i nie chca czekac na moje wypociny, polecam bardzo zblizony watek http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=86429
Zaznaczam, ze jest to bardzo efektywna i zasadniczo prosta metoda gry.
Wiec dajcie mi troche czasu........ :)
No!! to jestem przekonany że będzie to porządna dawka dobrej lektury. Już nie mogę się doczekać. Szczerze mówiąc po cichu liczyłem aż opiszesz to od momentu jak napisałeś ostatni o PA. Tak więc wielkie dzięki i czekamy:)

Ps. No barrier jakoś średnio mi działał - więc liczę że Twój następny post rozjaśni to bardziej. Szczerze mówiąc po lekturze no barrier to ja więcej barier widziałem niż mniej :P każdy zwrot akcji (pivot itp) traktowałem jako res/sup :P a to chyba nie hallo :D
Pzdr:)

Ps. Jak już będziesz szczegółowo opisywał to proszę zwróć uwagę na to aby nauczyć wejść :) Z tp jakoś będzie:P

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Shadi pisze:po lekturze no barrier to ja więcej barier widziałem niż mniej
To Ci sie rozjasni, a w watku FF nie chodzi o bariery a o mózg lub umysł, ja bym to nazwal "Trading dla bezmózgowców" LOL :mrgreen:
Bedzie dobrze, luz......
=================

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

fxlamer pisze:
Shadi pisze:po lekturze no barrier to ja więcej barier widziałem niż mniej
To Ci sie rozjasni, a w watku FF nie chodzi o bariery a o mózg lub umysł, ja bym to nazwal "Trading dla bezmózgowców" LOL :mrgreen:
OBY:) coś czuje ze urlop ma miesiąc w pracy wezmę albo chorobowe.. hm.. tylko na co tym razem zachorować, bo już większość przerobiłem i coś lekarka krzywym okiem na mnie patrzy:D

bartolini
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:54

Nieprzeczytany post autor: bartolini »

Raczej obstawiałbym na trading bez użycia mózgu, oparty o proste zasady. Robienie czegoś bez nadwyrężania mózgu =! bycie bezmózgiem

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

bartolini pisze:Raczej obstawiałbym na trading bez użycia mózgu, oparty o proste zasady. Robienie czegoś bez nadwyrężania mózgu =! bycie bezmózgiem
To oczywiste, dlatego zaznaczylem, ze JA bym to tak nazwal, oczywiscie zartobliwie.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Lucek_Lucek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Lucek_Lucek »

Wątek się rozwija, to kilka nastepnych wykresów

Dodano po 2 minutach:

I jeszcze kilka...

Dodano po 1 minutach:

I ostatnie dwa z tej serii
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Dzieki Lucek za screeny.

Pozwolilem sobie otworzyc nowy temat w ktorym opisze startegie wspomniana przeze mnie wyzej. Ma to na celu zachowanie w poczatkowej przynajmniej fazie spojnosci tematu i latwego znalezienia szybko podstawowych informacji dla tych ktorzy zajrza tam poraz pierwszy.
Nowy temat Naked Trading jest tutaj http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=7917
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ