covid19 efekty uboczne mgła mózgowa

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

covid19 efekty uboczne mgła mózgowa

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tak dziś w pracy rozmawiali ze sobą znajomi o tym że po szczepionce pfizera mają zaniki świadomości, jakby tracą kontekst tego co robią nagle, zapominają na przykład po co pojechali samochodem, chociaż wcześniej planowali wypad na zakupy, a gdy już są na miejscu nie wiedzą po co przyjechali w ogóle tutaj. Nie pytałem dokładnie jak to wygląda, ale to osoby w wieku 50 lat, mężczyzna i kobieta. I tak rozmawiali między sobą, jedno zaczęło do drugiego że zdarza mu się teraz zapominać po co coś zaczął robić. Na to koleżanka odpowiada że ma podobnie. I tak czytam w sieci czy inni mają podobne objawy i trafiłem na to https://www.medicover.pl/koronawirus/mgla-mozgowa/

Koleżanka z tego co wiem przechodziła covida w zeszłym roku, gdzieś z 8 miesięcy do tyłu. Nie miała węchu i smaku.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: covid19 efekty uboczne mgła mózgowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Radzę, żeby się zgłosiła do lekarza i przebadała.
Ludziom zdarza się zapominać różne rzeczy, to jest normalne i zwykle na to nawet nie zwracamy uwagi zbytniej.
Od dawna istnieje taka rada, że jak zapomnisz po co przyszedłeś do kuchni, to się wróć tam gdzie o tym pomyślałeś, to sobie zwykle przypomnisz.
Nie siej kolejnych bzdur, proszę!

PS. Mój ojciec ma 87 lat, i się zaszczepił już na samym początku, jak tylko mógł, Pfitzerem, i jakoś żyje i nic mu się szczególnego nie dzieje. A słuch na jedno ucho stracił grubo przed covidem, z powodu zwykłej grypy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: covid19 efekty uboczne mgła mózgowa

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
09 lut 2022, 00:04
Radzę, żeby się zgłosiła do lekarza i przebadała.
Ludziom zdarza się zapominać różne rzeczy, to jest normalne i zwykle na to nawet nie zwracamy uwagi zbytniej.
Od dawna istnieje taka rada, że jak zapomnisz po co przyszedłeś do kuchni, to się wróć tam gdzie o tym pomyślałeś, to sobie zwykle przypomnisz.
Nie siej kolejnych bzdur, proszę!

PS. Mój ojciec ma 87 lat, i się zaszczepił już na samym początku, jak tylko mógł, Pfitzerem, i jakoś żyje i nic mu się szczególnego nie dzieje. A słuch na jedno ucho stracił grubo przed covidem, z powodu zwykłej grypy.
Dobra, swoje zdanie już wyraziłeś (jak zresztą w każdym temacie na tym forum). Więcej nie pisz w tym temacie. Niech się inni wypowiedzą, czy mają podobne objawy. Dziękuję, dobranoc.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: covid19 efekty uboczne mgła mózgowa

Nieprzeczytany post autor: brg »

Jestem świeżo po covidzie, drugi raz chorowane. W obydwu przypadkach przechorowane lekko, ale w trakcie choroby i parę tygodni po faktycznie utrzymywała się ta mgła covidowa. Objawiało się to mniej więcej jak duże roztargnienie - coś robiłem i zapomniałem dokończyć, do kogoś miałem zadzwonić i zapomniałem, rozmawiałem z żoną i chwilę potem nie pamiętałem o czym itd.

Rodzina i znajomi potwierdzają, że też tak mieli. U mnie ustąpiło po 2-3 tygodniach od zakażenia, u żony nieco dłużej się utrzymywało (albo taką ma wymówkę).

ODPOWIEDZ