Studia

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Zaperr44
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2018, 13:38

Studia

Nieprzeczytany post autor: Zaperr44 »

Witam wszystkich serdecznie, jestem na ostatnim roku szkoły i będę pisał po nowym roku maturę i tu pojawiło się pytanie jakie studia wybrać? Z góry mówię nie jestem napalony na kasę i nie liczę na to że studia pomogą mi zarabiać na forexie :D Po prostu lubię ekonomię i finanse, czuję się w tym dobrze więc wybrałem 3 kierunki : inżynieria finansowa,rachunkowość i finanse no i ogólny kierunek ekonomiczny. I tu zwracam się do was z pytaniem jaki kierunek najlepiej wybrać w którym choć w jakimś stopniu zdobyłbym wiedzę którą będę mógł wykorzystać w przyszłości (nie ukrywam że chciałbym zostać maklerem w przyszłości :D) Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Studia

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jeśli chcesz zostać maklerem to co robisz na forum ludzi uczących się jak zarabiać na rynku? Rynek nie odpala prowizji.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Wojtek15
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2018, 12:53

Re: Studia

Nieprzeczytany post autor: Wojtek15 »

Moim zdaniem ekonomia będzie najlepsza opcją, bo wiedza taka w miare ogólna. Przyda się na wielu posadach albo we własnej działalnosci

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Studia

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Kierunek Ekonometria w informatyce zaliczany jest do nauk ekonomicznych i skupia się przede wszystkim na metodach analizy zjawisk gospodarczych - szkoda, że za moich czasów takiego kierunku nie było. Ekonometria, matematyka w finansach lub inżynieria finansowa. Ekonomia i rachunkowość nie polecam chyba, ze chcesz być księgowym. ALE wybierz to w czym najlepiej się czujesz! Znam kilka osób, które pod koniec edukacji albo co gorsza kilka lat w zawodzie stwierdziły, że to ich męczy, a poszły tam, bo moda, wszyscy szli itd.
Uwierz mi nie warto przez resztę życia chodzić do pracy którą szybko znienawidzisz.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ