Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
dmtholset
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2018, 05:30

Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: dmtholset »

Witam i Pozdrawiam Panow Graczy i Finansistow. Pracuje w Uk . Mam do dyspozycjii 1 200 000 zl regularnie obracam nimi za pomoca kantorow internetowych i kilku bankowych kont. gbp<>pl. Bez zadnego lewara . Nie lubie ryzyka. Slyszalem o zarabianiu na sztywnych kursach walut ale nic nie moge znalezc na ten temat jak i gdzie. Podpowiwxieecieecieowiecie???Zastanawiam sie nad fx z mala.dzwignia ale czy platformy maja.zabezpieczenie.bfg jak banki i rkantor np? Na moj.stan psyhiczny zagralbym z dzwignia.max.1:3 ostroznie. Macie jakies pomysly jak.usprawnic.moje.inwestycje? W co bys Cie zainwestowali a.moim miejscu. Pozdrawiam Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

"W co byście zainwestowali na moim miejscu?" to bardzo niebezpieczne pytanie, które kierujesz do obcych osób z forum internetowego. A przecież nie lubisz ryzyka ;).

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o co chodzi z zarabianiem na "sztywnych kursach".

Brokerzy Forex oferują różne zabezpieczenia depozytowe w zależności od regulacji. W przypadku regulacji brytyjskich (FCA), które są Tobie obecnie prawdopodobnie najbliższe, zabezpieczenie wynosi w 100% do 55 000 GBP. Dalej mniej, niż posiadany przez CIebie kapitał, ale to furtka, aby nie angażować całego depozytu w inwestycje, bo zyskujesz lewarowanie, a obracać możesz takim samym wolumenem. Zawsze też możesz rozdzielić to na 4 konta w różnych firmach i wtedy uzyskasz 4x 55 000 GBP zabezpieczenia.

Dużym plusem handlu poprzez brokera Forex jest napewno dużo niższy spread niż w bankach czy kantorach internetowych, nawet po negocjacjach.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

dmtholset
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2018, 05:30

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: dmtholset »

Sztywne kursy walut są ustalane w pewnych krajach w pewnych okresach Chodzi chyba o kraje turystyczne. Przerzucenie siana przez 3/4 waluty w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie W roku daje podobno 8 10% zysku na transakcje. Może jest to jakiś specjalista od walut który siedzi w tym lata i wie co w trawie piszczy. ????

Odnośnie handlu na Forexie przez brokera i zalety niskiego Spreadu. Co masz na myśli? r Kantor Cinkciarz ma 3/4 grosze na Gbp/pln ktorym obracam, Plus 200 zlotych za przelew z pl do uk.
Dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

A które to kraje turystyczne? ;)
To raczej nie od turystyki zależy. Waluty o niskiej amplitudzie wahań to np. DKK i THB. Ale jak chcesz na tym zarobić to nie wiem... :)

GBP/PLN - spread w tej chwili u jednego z polskich brokerów wynosi 0,0024 zł, czyli hmm... 12-16 razy mniej? Wypłaty bezpłatne powyżej kwoty 500 zł.
I to sprawdzając na szybko, bo coś czuję, że jakbym dłużej posiedział, to może znalazłbym i lepszą ofertę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

dmtholset
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2018, 05:30

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: dmtholset »

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sztywny_kurs_walutowy. Tu musi tkwić tajemnica. Ale pewnie dużo nauki przede mną i szukania. Czy mógłbyś jako doradca nakreślić system grania na FX dla mnie na małym lewarze 1-3 maksymalnie. Chodzi mi o jak najniższe opłaty gwarancje posiadanego kapitału. Czy da się ustawić system tak żeby sam był maszynką do robienia pieniędzy? Jakiej użyłbyś platformy do tak niskiego Lewara i cięcia kosztów transakcji i wypłaty środków?

dmtholset
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2018, 05:30

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: dmtholset »

Dzieki,.To ktory broker pl/uk bylby dla mnie najkorzystniejszy ? Dzwignia 1:3 brak oplat albo minimalne , zabezpieczenie kapitalu. Automatyczne zlecenia sprzedazy.przy minimalnym zysku. Jest jakas literatura o grze na malej dzwigni?

Co do sztywnego.kursu to byl kiedys taki w pl.do usd dawno..temu. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sztywny_kurs_walutowy. Musze przeczytac.pare ksiazek o finanasach wynika z tego. Mam za mala wiedze. Parytety.rewaluacja. dewaluacja kroczaca. Aprecjacja....

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie ma czegoś takiego jak "system pod mały lewar". Nie ma też takowej literatury. Gdyby zarabianie na giełdzie (jakiejkolwiek) byłoby takie banalne, to biednych by zabrakło.

Nie wierz ludziom z internetu na słowo, bo przed chwilą jeszcze pisałeś, że 8-10% rocznie można zarobić na sztywnych kursach w krajach turystycznych... :) Poczytaj, poucz się, wybadaj rynek, określ swoje cele, możliwości i opracuj plan działania, który będzie miał solidne fundamenty i sens.

Jeśli nie wiesz jak chcesz inwestować to znaczy, że nie powinieneś robić tego wcale. I taka jest moja rada. Inaczej bliżej będzie temu do hazardu, niż do inwestycji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Bielak84
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2018, 18:11

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: Bielak84 »

moim zdaniem najlepiej inwestować w kryptowaluty. Szukam ciekawych kursów na ten temat, ktoś może coś polecic?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Handel realna waluta czy forex? 1200000zl kapitalu.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Autor tematu nienajgorzej kombinuje. Tyle, że kupowanie innych walut to nie wszystko. Kupując np lirę turecką (waluta turystyczna) należałoby od razu kupić obligacje (dodatkowe ryzyko) lub wrzucić na oprocentowany rachunek bankowy, bo wtedy ma to sens.
Co do sposobu kupowania walut, to zdaje się, że czytałem coś w tym temacie na blogu independenttrader . Wejdź na bloga i zapytaj autora o intersującą Cię kwestie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ