broker mm czy rzeczywiscie unikac

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
daria90
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2017, 15:33

broker mm czy rzeczywiscie unikac

Nieprzeczytany post autor: daria90 »

Witam,
Zastanawiam sie nad zmiana obecnego brokera.
Zastanawiam się nad slusznoscią opinii o MM -
podobno prędzej czy później przegram bo i tak grają przeciwko mnie
Tak samo STP - wysokie depo i koszty transakcji
A jakie sa wasze doswiadczenia z brokerami?
Ludzie, którzy są szaleni rzadko zastanawiają się nad tym, czy są szaleni.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker mm czy rzeczywiscie unikac

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

STP wysokie depo i koszty transakcji? To akurat totalnie błędna opinia... ;) W 90% przypadków właśnie u STP i ECN będą dużo niższe koszty transakcyjne uwzględniając spread + prowizję (często nawet dwukrotnie niższe). Depozyt minimalny do założenia konta to najmniejszy problem. Ofert jest tyle, że bez problemu można znaleźć brokera STP z wymogiem rzędu 100 PLN. Jeśli chodzi o depozyty zabezpieczające to standardem jest lewar 1:100 i u MM czy STP jeśli jesteś polskim rezydentem to max. jakie dostaniesz (wytyczne KNF).

Natomiast jeśli chodzi o model MM... To nie do końca tak. Broker MM faktycznie jest stroną wszystkich Twoich transakcji i zabezpiecza je sam we własnym interesie (lub nie ;) ). Natomiast to czy będzie stwarzał Ci jakiekolwiek problemy w handlu zależeć będzie od wielu czynników jak np. Twoja strategia, jego polityka zabezpieczania pozycji klientów i "pazerność", rozmiar brokera, regulacje pod które podlega itd. itp.

Nie można powiedzieć, że broker MM to zły wybór, bo zdecydowanie ma swoje zalety. Po prostu nie zawsze będzie on optymalny.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
daria90
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2017, 15:33

Re: broker mm czy rzeczywiscie unikac

Nieprzeczytany post autor: daria90 »

Dziękuję za szybką odpowiedź:)
Pomogła mi podjąć decyzję.
Jeżeli ktoś ma jeszcze odmienne zdanie proszę o przedstawienie.
Ludzie, którzy są szaleni rzadko zastanawiają się nad tym, czy są szaleni.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: broker mm czy rzeczywiscie unikac

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

XTB Ci polecam.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Szczepan1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:05

Re: broker mm czy rzeczywiscie unikac

Nieprzeczytany post autor: Szczepan1234 »

Nie mam przekonania do brokerów STP, szczególnie, że często to nie ma nic wspólnego z tym jak stp działało wchodząc na rynek i jak powinno. Wśród MM mi też najbardziej pasuje XTB, regulowani przez knf, ciekawa platforma xstation, nie miałem większych problemów. A kontakt z opiekunem też mam w sumie bezproblemowy.

Fiodor33
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:45

Re: broker mm czy rzeczywiscie unikac

Nieprzeczytany post autor: Fiodor33 »

Tak naprawdę w MMce to XTB raczej nie posiada konkurencji, są wielkim ale zweryfikowanym graczem masz kompleksową obsługę (doradztwo, opiekunowie, materiały, dzienne anlizy itp. itd) możesz obstawiać na parach, surowcach, kontraktach nawet krypto. Ja mam standarda i koszty transakcyjne jak najbardziej akceptowalne (depo też rozsądne).

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: broker mm czy rzeczywiscie unikac

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Tylko MM.

ODPOWIEDZ