Wejście w Forex

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
norway7
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2017, 12:47

Wejście w Forex

Nieprzeczytany post autor: norway7 »

Witam.
Mam tutaj pytanie jak uważacie z jaką minimalną kwota powinno wejść się na rynek?
Nie chciałbym inwestować więcej niż jeden tysiąc bo wiadomo ryzyko jest duże
A ja mam doświadczenie niewielkie chociaz mam pewną strategię
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wejście w Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i możliwości. Czy celem jest pomnażanie majątku, stałe źródło utrzymania, trading hobbystyczny "jak się uda to fajnie" itd...

I teraz na przykład, jeśli Twoim celem jest np. 20% w skali roku przy umiarkowanym ryzyku to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jaka kwota Cię zadowoli. Te 3 tys. miesięcznie (36 tys. rocznie) powoduje, że musiałbyś zainwestować ok. 186 tys. zł, aby właśnie tyle zarabiać. Możesz podejmować większe ryzyko lub ograniczyć oczekiwaną stopę zwrotu i wtedy kwota będzie odpowiednio mniejsza. Ale to i tak tylko cel teoretyczny.

Pomijam kwestię, że na Forexie średnio 1-2 pierwsze lata to czas intensywnej nauki, opracowywania strategii itd. ;). Dlatego też na początku zaleca się inwestowanie bardzo niewielkiej części posiadanego przez nas majątku, której straty nie odczujemy. Taka "opłata" za naukę :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
cxap1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:08

Re: Wejście w Forex

Nieprzeczytany post autor: cxap1 »

U mnie najlepiej sprawdziło się granie hobbystyczne. Utrzymanie się z tego generuje zbyt dużą presję jak na mnie ;p
Bo Ziemia nie po to z takim trudem krąży wokół Słońca, by ludzie beztrosko się na niej bawili.

ODPOWIEDZ