Jak to z tymi studiami jest?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
kaiju
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:54

Jak to z tymi studiami jest?

Nieprzeczytany post autor: kaiju »

Witam,
czy według was jest sens zdobywania magistra na SGH skoro np. większość licencji finansowych można już zrobić mając tylko licencjata? Czy nie lepiej jest w to miejsce wyjechać za granice by np. w moim przypadku popracować jako trader, dealer ( wszystko co wiąże się z klikaniem na prawdziwych pieniądzach a nie z siedzeniem na słuchawce). Czy magister ma jakieś znaczenie? Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Sam skłaniał bym się ku temu aby zlekceważyć tytuł magistra i w to miejsce zacząć już pracować robiąc na boku CFA lub DI. Albo po prostu po licencjackie wyjechać za granice by tam pracować jako trader. Co wy o tym sądzicie? Mile widziane opinie absolwentów SGH.

quad-core
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:38

Re: Jak to z tymi studiami jest?

Nieprzeczytany post autor: quad-core »

Moim zdaniem, jak masz możliwość to jedź. Jak zarobisz pierwszą to bańkę to zapomnisz nie tylko o SGH, ale też o CFA, DI czy innych certyfikatach :wink:
mowa jest milczeniem a srebro złotem :)

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Jak to z tymi studiami jest?

Nieprzeczytany post autor: bbq »

kaiju pisze:Sam skłaniał bym się ku temu
I tego się trzymaj a im szybciej przestaniesz sugerować się tym co inni mówią, myślą tym lepiej dla Ciebie.
Zresztą w tym monologu wewnętrznym, chyba już wszystko napisałeś:
kaiju pisze:większość licencji finansowych można już zrobić mając tylko licencjata, czy jest sens zdobywania magistra na SGH?
Z marszu po licencjacie, chyba nie…szkoda 1,5 roku na kolejną partię teorii bez testów wcześniejszych
kaiju pisze:lepiej jest w to miejsce wyjechać za granice by np. w moim przypadku popracować jako trader, dealer ( wszystko co wiąże się z klikaniem na prawdziwych pieniądzach a nie z siedzeniem na słuchawce), zacząć już pracować robiąc na boku CFA lub DI, wyjechać za granice by tam pracować jako trader.
W sumie to mądrze prawisz, chwile popracujesz, rozejrzysz się jakiej wiedzy Ci jeszcze brakuje i wtedy mgr, albo mgr z innego fakultetu na tej uczelni, lub mgr na innej uczelni. To byłaby magisterka dla wiedzy a nie samej magisterki.
kaiju pisze:mając tylko licencjata?
To mało? Licencjat z jednej uczelni może więcej znaczyć niż mgr z innej.
Sporo osób podchodzi do tematu na zasadzie: licencjat to mało, mgr to coś!!
Kogo zatrudnisz w swojej firmie, świeżego mgr czy licencjata, który od 1,5 roku kręci się w temacie?
kaiju pisze:Czy magister ma jakieś znaczenie?
Hmm to zależy, kto Cię ciśnie w stronę mgr. :mrgreen:
Rodzina, dziewczyna, znajomi, presja otoczenia – bo wszyscy idą…

Ja na Twoim miejscu usunąłbym ten temat, niepotrzebnie będziesz tu zaglądał i sugerował się odpowiedziami, skoro plan już „chyba” masz, tylko jeszcze walczysz z presją i stereotypem, ze te 3 magiczne literki przed nazwiskiem, zrobione bez przemyślenia coś dają.

Ps. Nie studiowałem na Niepodległości, raczej na drugim końcu, po 4-ch latach baletów na Potockiej, dałem sobie spokój.


Pzdr
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

Awatar użytkownika
kaiju
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:54

Re: Jak to z tymi studiami jest?

Nieprzeczytany post autor: kaiju »

A czy ktoś się orientuje jak to jest z udokumentowaniem wcześniejszych wyników. Czy w rekrutacji do dealing roomu ktoś bierze pod uwagę statementy z konta real? Widzialem kilka ofert pracy i nie było nic o tym powiedziane. Na jakiej podstawie zatrudniają ludzi bez doświadczenia na stanowisku dealera/ tradera z instytucji?

-- Dodano: 04 cze 2015, 16:06 --
bbq pisze: Kogo zatrudnisz w swojej firmie, świeżego mgr czy licencjata, który od 1,5 roku kręci się w temacie?
W sumie masz racje. Ja bym zatrudnił tego drugiego. Mam jeszcze trochę czasu do skończenia licencjata to może się gdzieś złapie jakoś robotę związana z analitykowaniem albo praktyki (w międzyczasie). A jak skończe licencjata to au revoir i za granicę.

komiola12
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2015, 10:14

Re: Jak to z tymi studiami jest?

Nieprzeczytany post autor: komiola12 »

SGH to jedna z najlepszych uczelni w Polsce wiec myślę ze pojscie na nia przynesie Ci pieniadze spoko. Takze nie ma co ;)

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Jak to z tymi studiami jest?

Nieprzeczytany post autor: bbq »

komiola12 pisze: jedna z najlepszych uczelni w Polsce wiec myślę ze pojscie na nia przynesie Ci pieniadze spoko.
Równie dobrze można napisać
"Dukas to jeden z najlepszych broków, otwórz tam konto a będziesz so ricz...."
Błędne podejście do tematu, to tylko moje zdanie.


Pzdr
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

MarcinPOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2015, 22:30

Re: Jak to z tymi studiami jest?

Nieprzeczytany post autor: MarcinPOL »

Idźcie na takie studia, gdzie macie szanse złapać jakieś kontakty w biznesie finansowym po studiach.
Sama wiedza akademicka jest mało warta, liczą się znajomości.

ODPOWIEDZ