Miliony monet

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
swer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2009, 13:13

Miliony monet

Nieprzeczytany post autor: swer »

Z racji ze mamy weekend, ładna pogoda i można sobie pogdybać przy piwku i fajce taki luźny temat.
Powiedzmy ze utrzymujesz się z forexu jakoś udaje ci się systematycznie zbierać te pipsy i powiększać swoja krzywa kapitału, dodatkowo masz wolny jeden milion złotych. W co byście zainwestowali żeby generowało wam coroczne zyski takie, że w razie jak wam się system posypie, stracicie cale depo itd... dało się jakoś żyć tzn. powiedzmy co roku macie z tego 36000zł czyli ok 3000zł na m-c.
Jakieś lokaty? nieruchomości? :)

Awatar użytkownika
kosmowariat
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 24 sty 2013, 01:28

Re: Miliony monet

Nieprzeczytany post autor: kosmowariat »

obligacje ? Przy 4% brutto w skali roku daje daje 40k co daje jakieś 2,73k PLN na rękę miesięcznie
Stop Loss (SL) - zlecenie giełdowe określające zysk Twojego banku. Pomaga ono bankom określić kierunek kursu wybranego przez Ciebie instrumentu.

Postaw SL'a! Ja już mam akcje tego banku ...

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Miliony monet

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Na pewno wieksza czesc przewalutowalbym na USD na pare nastepnych lat bo nie uwazam zeby nadchodzacy cykl zaciesniania polityki monetarnej w gospodarkach rozwinietych sprzyjal inwestycjom a juz napewno nie obligacjom.
Nie uwazam tez ze nadwyzka pieniedzy powinna od razu skutkowac jej zainwestowaniem. Okienka na dobre inwestycje sa otware stosunkowo krotko a w miedzyczasie warto siedziec na rekach i czekac na okazje do wejscia.

Dla mnie to cale gadanie o zyciu z procentow jednorazowej inwestycji jest iluzja wynikajaca z bardzo wolnego tempa zmiany cykli ekonomicznych. Kazdy "modny" instrument inwestycyjny przedzej czy pozniej spotyka sie z dystrybucja czesto nastepujaca w bardzo "emocjonalny" sposob.

:564:

Awatar użytkownika
kosmowariat
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 24 sty 2013, 01:28

Re: Miliony monet

Nieprzeczytany post autor: kosmowariat »

2 odpowiedzi, więc już jest miejsce na polemikę :P

Złożyłem że PL nie zbankrutuje :)
Nie uwazam tez ze nadwyzka pieniedzy powinna od razu skutkowac jej zainwestowaniem.
Nawet jeśli trzymamy pieniążki w oczekiwaniu na dobrą inwestycję, możemy zarabiać jakieś tam drobne, mając równocześnie możliwość uwolnienia tych środków w praktycznie dowolnym momencie. Najprostsza opcja to wrzucenie tego na lokatę. Przeciętne lokaty są oprocentowane w tej chwili na około 2%. Opcja, o której się nie mówi to obligacje detaliczne. 10ciolatki są w tej chwili oprocentowane na 4% brutto. Do tego mamy opcję przedterminowego wykupu (Potrącana jest jakaś tam opłata - max 1 PLN). I teraz, zakładając, że przy tych warunkach pieniążki mają czekać dłużej niż pół roku mamy oprocentowanie minimum 2%. Jeśli pieniążki będą leżały dłużej, korzyść będzie rosła.

Wydaje mi się również że kolega pyta o coś "bezpiecznego" :)

Nawiązując do całości wypowiedzi, ciężko trafić instrument który performuje lepiej od rynku. Wydaje mi się, że w kwestii inwestowania na dłuższy termin najważniejsza jest dywersyfikacja oraz sposób budowy portfela.
Stop Loss (SL) - zlecenie giełdowe określające zysk Twojego banku. Pomaga ono bankom określić kierunek kursu wybranego przez Ciebie instrumentu.

Postaw SL'a! Ja już mam akcje tego banku ...

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Miliony monet

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Jeśli ktoś utrzymuje się z forexu i robi to dłuższy czas to nie wyobrażam sobie dawać miliona na lokatę i czekać cały rok na 2% które można zarobić w jeden dzień i w jednej pozycji przy rozsądnym locie np. ryzykując 0,5%
Bank to też ryzyko. Może zbankrutować albo politycy wymyślą żeby podbierać kasę z lokat.
Do banku oddałbym wtedy gdybym czuł się wykończony tradowaniem i stworzyłbym coś w rodzaju emerytury.
Czyli akceptuje mniejszy zysk bo nie chce nic robić i całymi dniami się obijam :wink:

ODPOWIEDZ