Opcje na WIG/WIG20, co i jak?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Opcje na WIG/WIG20, co i jak?

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Witam.

Zastanawiam się nad nabyciem opcji na indeks WIG oraz WIG20. Czy możecie polecić mi jakiś w miarę prosty sposób? Czy muszę przejść całą procedurę zakładania konta w DM i wnieść opłaty tylko po to, żeby nabyć te kilka(naście) opcji? Jeśli tak, to gdzie najłatwiej i najszybciej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: Opcje na WIG/WIG20, co i jak?

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Może spróbuj CityIndex (cityindex.pl).

Co prawda nie oferują kontraktów na WIG20 jak normalne biura maklersie, ale oferują na nie CFD z małym spreadem 1pkt. Musiałbyś dokładnie sprawdzić (bo już nie pamiętam), ale prowizja 1pkt jest pobierana chyba tylko przy otwarciu kontraktu.

Drugą stroną transakcji jest CityIndex, a nie oferty z rynku jak to jest normalnie - dla niektórych to minus, dla niektórych plus (można kupić więcej CFD nie ruszając rynkiem).

Dodatkowy plus to o wiele mniejszy, symboliczny depozyt (chyba tylko 1%), ale to też trzeba sprawdzić bo już nie pamiętam.

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: Opcje na WIG/WIG20, co i jak?

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Opcje na WIG20 notowane są na GPW. Zdaję sobie sprawę że handel nimi nie jest może najprostszy (w sensie kalkulacji zabezpieczeń itp.) ale są dostępne do tego odpowiednie kalkulatory http://bossafx.pl/narzedzia/inne/dde/ które mogą ułatwić sprawę.
Na pewno unikałbym ofert, w których handel opcjami nie wymaga podpisania umowy i otwarcia rachunku:) Nie wiem czy takie nawet istnieją, ale ewentualny handel "na gębę" jest chyba obarczony dodatkowym ryzykiem niż to rynkowe. Choć oczywiście rozumiem chęć załatwiania spraw szybko i sprawnie... O ile wiem nie wymyślono jeszcze niczego prostszego i jednocześnie bezpiecznego niż tzw. umowa ramowa na podstawie której kolejne zawierane są podpisem elektronicznym, całkowicie przez internet, ewentualnie smsem.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

ODPOWIEDZ