Manipulacja mediów

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nie chcę wchodzić zbyt daleko w ten temat.
Chce podać tylko jeden śmieszny przykład.
Trzy dni temu na WP zamieścilii artykuł zatytułowany : "Złotówka najmocniejszą waluta świata". W artykule przekonywali, że od teraz to złotówka tylko będzie rosła w siłę.
Dziś jest nowy artykuł na WP o tytule : "Złoty słabnie w oczach. Analitycy: Będzie jeszcze gorzej". Treść odpowiada tytułowi (nieczęsto się to zdarza na wp :lol: ).
W 3 dni diametralna zmiana o 180 stopni.
Będąc leszczem spoza światka FX i giełdy niczego się nie da rady dowiedzieć. Media zawsze zrobią leszcze w wała.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

MarioDM robią wała czy osoby odpowiedzialne za pisanie artykułów są mało kompetentne? moim zdaniem wp nie zatrudnia analityków finansowych do pisania artykułów a co za tym idzie są mało wiarygodne, a druga sprawa kto poważny opiera sie na artykułach z WP ? :)

Awatar użytkownika
pelikan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 mar 2011, 19:19

Nieprzeczytany post autor: pelikan »

MarioDM Ja bym nie nazwał tego manipulacja, po prostu robieniem sensacji, dają krzykliwe nagłówki i tyle.
Kiedyś gazata "Fakt" była wyśmiewana ze brukowiec , teraz na tle reszty wygląda przeciętnie :wink:.
Dobra koniec narzekania i nakręcania sie.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jarpen
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2011, 09:14

Nieprzeczytany post autor: Jarpen »

dlatego nie ma sensu tam wchodzić. z tv podobnie, nie oglądam od ponad 10 lat. Niby kryzys na świecie a S&P najwyzej od 4 lat, prawie ze tyle samo co w szczycie hossy. No ale jest kryzys :)
Success lies on the far side of failure

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Ink.pelikan

Co do WP. zgoda. Pogoń za sensacją i brak osób kompetentnych. Ale w TV można usłyszeć takie same głupoty. Nieraz słyszałem śmieszne wypowiedzi nawet na TVNCNBC. Pomijam zapraszanych gości bo oni mają swoje cele i wypowiedzi zwykle je odzwierciedlają. Ale prowadzący program powinni znać się na tym co prowadzą. Ale rzeczywistość rozmija się z tym.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

W TV jest to samo, pamiętam jak w moim mieście była pewna sensacja i leciało to w TVN24, pomyłki, źle napisane nazwiska w wywiadach, złe nazwy miejsc, błędne opisy sytuacji itp itd i nie wiedziałem czy płakać czy sie śmiać :D

Michal87
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:21

Nieprzeczytany post autor: Michal87 »

Mnie najbardziej śmieszą artykuły na sforze i hotmoney typu : " Polacy kupuja nowe samochody jak szaleni" dwa dni później " Polska największym złomowiskiem Europy - średnia wieku samochodu 17 lat"
"Polacy nie lubią podróżować" etc.
Ostatnio apel KNF do młodych Polaków " 20 latkowie zacznijcie oszczędzać bo na starość czeka was nędza" - w treści artykułu pogląd , że już 150 złoty miesięcznie wystarczy by emerytura była wyższa o 30 % .

Myśle se " spoko .. dostaje od patrona 500 złoty netto miesięcznie(...) . Już lece wpłacać pieniądze na fundusz eko - niech prezesina dostanie 4 miliony premii.' ;]

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Michal87

Hehe. Jasne - leć i wpłacaj bo prezes nie będzie miał kasy na trzecią willę . :lol:

Ostatnio się ubawiłem propozycjami inwestycyjnymi z Dojcze bańku.
Najpierw dzwonili do mojej żony i proponowali jej aby odkładała co miesiąc przez 10 lat określoną kwotę , dzięki czemu będzie mieć wyższą emeryturę. Po prostu wypłacali by jej tą samą kwotę co wpłata przez kolejne 10 lat z niewielkim zyskiem. Przeliczyłem to na szybko i wyszło mi, że gdyby samemu wpłacać tą kwotę na konto oszczędnościowe w tym samym dojcz bańku to zysk wyniósł by dwa razy tyle. Bez żadnej finezji i kombinowania.
Później zadzwonili i do mnie i wtedy była najlepsza zabawa. Przynajmniej ja się dobrze bawiłem :lol:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

WP to najwiekszy dramat :) nie zagladam tam juz chyba ze 2 lata
pamietam takie tytuly na pierwszym miejscu: "mega transfer w polskiej lidze!!! tego jeszcze nie bylo"
wchodzisz a tam w lidze ping ponga kobiet jakas chinka przyszla o ktorej nikt nigdy nie slyszal...
albo zmieniali tytuly artykulow po kilka razy dziennie..i sie wchodzilo po 3 razy na to samo :)

a co do manipulacji
to zauwazyliscie ze jak teraz niedawno benzyna troche potaniala to byly same artykuly typu "kiedy znowu bedzie 6,00 za litr" zamiast np "kiedy mozemy zobaczyc 5,00 za litr"
Ruch zwrotny skończy się dokładnie w miejscu ustawienia SL

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Nie ma absolutnie sensu wchodzić na tego typu portale.
Błędy merytoryczne i składniowe w artykułach aż odrzucają za to niemal codziennie można spotkać informacje o tym kto dziś nie założył majtek.

ODPOWIEDZ