Studia

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Dhampir
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2012, 08:51

Studia

Nieprzeczytany post autor: Dhampir »

Witam za rok pisze mature i zastanawiam sie co wybrac czy ekonomie czy FiR.
Chciałbym zostac maklerem ktore studia bardzie by mnie do tego przyblizyły

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

A czego chciałbyś zostać maklerem(papierów wartościowych? towarowym? rynku energii? forex?) i gdzie pracować(w sensie czy w Polsce czy za granicą)?

Swoją drogą..., studia są potrzebne, żeby być maklerem? Może lepiej na nie nie iść tylko zdać kurs w KNF.ucząc sie wszystkiego co jest potrzebne przez ten czas, który normalnie byś poświęcił na studiach...?

Awatar użytkownika
Dhampir
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2012, 08:51

Nieprzeczytany post autor: Dhampir »

Interesowała by mnie praca w londynie z tego co sie orientuje to znajduje sie tam najwieksza giełda w europie. Naprawde studia nie sa potrzebne aby zostac maklerem ? interesuje mnie giełda papierów wartościowych i forex.

Awatar użytkownika
Provodyr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:34

Nieprzeczytany post autor: Provodyr »

Ja jestem na FiRze ze specjalizacją rynki finansowe. Nie narzekam. Ale co do przygotowania do licencji maklera to i tak żaden kierunek Cię dobrze do tego nie przygotuje. Tym bardziej że chcesz pracować w UK. Najpierw musisz zrobić CFA, dopiero wtedy możesz myśleć o pracy za granicą na takim stanowisku. Wybierz uczelnie gdzie dobrze przygotują Cię z języka a czy FiR czy ekonomia to już myślę że nie ma większego znaczenia. Większość przedmiotów i tak się pokrywa.
Na Twoim miejscu sprawdziłbym jakie przedmioty są na danym kierunku i wybrał kierunek gdzie więcej przedmiotów Ci się przyda/ będzie Ci się podobało.

Awatar użytkownika
Dhampir
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2012, 08:51

Nieprzeczytany post autor: Dhampir »

na rynku forex mozna pracowac w kazdym miejscu. A co byscie polecili jakies studia, książki, kursy aby dobrze sie przygotowac do inwestowania na forex

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Tutaj masz info:
http://www.knf.gov.pl/dla_rynku/posredn ... ierow.html

Poszukaj czy czegoś jeszcze nie ma.
A, no i najważniejsze. Zobacz jakie Angole mają wymagania i czy mają takie zapotrzebowanie.

Co do Angoli tam trzeba chyba jakiś inny egzamin zdać jak w KNF. Hmmmm, może pomyśl nad Anglistyką, żebyś płynnie po angielsku mówił? Ja bym zwrócił uwagę na to, żeby przede wszystkim mówić PŁYNNIE po angielsku.

Co do maklera na rynku forex...., to chyba potrzebują kogoś coś robiącego w dealing desku-ale nie jestem pewien. Myślę, ze inni więcej Ci powiedzą jak ja.

Wiesz, może poszukaj wiadomości w Internecie/zadzwoń/napisz do odpowiednika KNF w UK i się dowiesz. Możesz też poszukać ogłoszeń pracy i zobaczyć jakie mają wymagania.
aaaaa, no i na tyym odpowiedniku KNF w UK może jest literatura potrzebna do egzaminu na maklera.... . Dowiedz się:)

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Ile czasu już interesujesz się forexem / papierami?
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Dhampir
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2012, 08:51

Nieprzeczytany post autor: Dhampir »

Przygode z forexem dopiero zaczynam zainteresowałem sie jakis miesiac temu i dopiero zbieram przydatne informacje

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

I już myślisz o studiach w tym kierunku? :wink: Tradeować na studiach nikt Cie nie nauczy, spytaj ludzi z forum którzy studiują / skończyli kierunku typu FiR czy ekonomia. Sam jeszcze niedawno - stojąc przed taką samą decyzją jak ty rozważałem wybór podobnego kierunku i ostatecznie się nie zdecydowałem. Prawda jest taka że jeśli będziesz dobrym traderem to do życia na mega poziomie nie będziesz potrzebował żadnego papierka czy tytułu magistra, a jak będziesz marnym traderem to ani papierek, ani tytuł w niczym Ci nie pomogą. Jeśli zdajesz na maturze przedmioty potrzebne do tego żeby studiować FiR przemyśl sobie jeszcze kierunki studiów typu "budownictwo" itd. ponieważ traderem możesz zostać nawet kończąc kierunek "spawacz" w lokalnej zawodówce, studia do odniesienia sukcesu tutaj naprawdę nie są potrzebne.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

moment, on chce być maklerem, nie traderem...., nie mylić tych dwóch zajęć!

ODPOWIEDZ