Occupywallst

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.

Czy dołączyłbyś się do protetu ?

tak
7
16%
nie
32
74%
nie wiem
4
9%
 
Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Occupywallst

Nieprzeczytany post autor: reptile »

R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Jak na to patrzę to jakby mój sen się spełniał
Znaczy co dokładnie? Zawsze miałeś ochotę spalić kilka samochodów czy jak?

Dla mnie jest to równie głupie co strajkowanie przeciwko kryzysowi (co zmieni tylko tyle że się on jeszcze bardziej pogłębi).
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Wyciagnac tyle ludzi na ulice.. a na ustach: "Nie! Dosyć tego!"
Ale oni nie mają żadnych planów/postulatów tylko sobie poszli pokrzyczeć (równie dobrze mogliby stworzyć stronę w necie i tam swoje frustracje przejawiać). NIC nie mają w zamian. Po prostu są źli że inni mają lepiej.

reptile pisze:Mój rss wygląda ciekawie
WOW.. 200 osob.. :D
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Tig3r pisze:Po prostu są źli że inni mają lepiej.
Stają się większością :D
Tig3r pisze:Ale oni nie mają żadnych planów/postulatów tylko sobie poszli pokrzyczeć
Niech krzyczą.. może ktoś usłyszy.. jeśli nie przyjdzie pora na sezon drugi :lol:

Podaj im jakiś postulat ?

Ja mam np. jeden.. żadnego zakonspirowanego polityka powyżej lat 30 w rządzie :lol:
Tig3r pisze:(równie dobrze mogliby stworzyć stronę w necie i tam swoje frustracje przejawiać).
To juz było.. nic nie dało..
Tig3r pisze:NIC nie mają w zamian.
Teraz widzą co mogą.. sami i inni..
Tig3r pisze:Po prostu są źli że inni mają lepiej.
Mają do tego prawo ? Są 2 strony.. teraz może czas by się zmieniły ? :lol:

Dodano po 1 minutach:
Tig3r pisze:WOW.. 200 osob.. Very Happy
dobre i tyle :lol:

coz za ironia.. :mrgreen:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Najlepszy jest powód protestów w HongKongu. Ludzie protestują, bo tamtejsze mieszkania są zbyt wysoko wyceniane. Nawet widziałem jeden film, w którym przedstawiono historię dziewczyny mordującej ludzi w celu okradzenia ich i zebrania w ten sposób sumy 8 mln $ na kupno mieszkania.
Jednak tak ogólnie to reptile, nie uważasz, że gdyby protestujący przejęli władzę to byłby powrót do tworu komunistycznego ?

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Szwajcar pisze:Najlepszy jest powód protestów w HongKongu. Ludzie protestują, bo tamtejsze mieszkania są zbyt wysoko wyceniane.
Może tam to jest nie fair.. wide u nas z RnS.. walek na walku..
Szwajcar pisze: Nawet widziałem jeden film, w którym przedstawiono historię dziewczyny mordującej ludzi w celu okradzenia ich i zebrania w ten sposób sumy 8 mln $ na kupno mieszkania.
wyglada skrajnie..

Szwajcar pisze:Jednak tak ogólnie to reptile, nie uważasz, że gdyby protestujący przejęli władzę to byłby powrót do tworu komunistycznego ?
Byłby, mógłby, może.. nie wiem .. ciekawi mnie co będzie..
Na ile wystarczy determinacji.. jaka będzie negocjacja.. czy będzie..

Później nad tym pomyślę.. :wink:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

reptile pisze:Tig3r napisał:
Po prostu są źli że inni mają lepiej.


Stają się większością
Nie stają tylko są, i zawsze byli. Zasada pareto działa można powiedzieć od zawsze.

reptile pisze:Podaj im jakiś postulat ?

Ja mam np. jeden.. żadnego zakonspirowanego polityka powyżej lat 30 w rządzie
Tak i żadnego kubusia puchatka. To co podałeś oprócz tego że nie da się sprawdzić nic nie zmieni.

reptile pisze:Mają do tego prawo ? Są 2 strony.. teraz może czas by się zmieniły ?
Czy to że ktoś jest w większości ma prawo okraść innych? Bo chyba do tego to zmierza - zabierzmy bogatym i roztrwonmy (znaczy rozdajmy biednym - tylko pytanie co potem, bo biedny wyda i dalej pozostanie biednym a bogaty dalej powoli będzie się bogacił taka to już mentalność).

Na ile wystarczy determinacji.. jaka będzie negocjacja.. czy będzie..
Tylko tam nie ma z kim negocjować. Zaraz jakiś polityk podpiąć się bedzie chcial i przejąc tą bandę.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Szwajcar pisze:Jednak tak ogólnie to reptile, nie uważasz, że gdyby protestujący przejęli władzę to byłby powrót do tworu komunistycznego ?
Eee, to przesada, myślę, że po prostu chcą normalności. Owszem, pewnie są tam też i komuniści, tak samo jak anarchiści, alterglobaliści bo kogo tam nie ma.

Nie będę się odnosił do protestów w innych krajach ale jeśli chodzi o sytuację w USA to nie patrzyłbym na to tak jednostronnie. Protestującym można zarzucić wiele rzeczy, że są głupi, nie wiedzą czego chcą, nie mają konkretnych postulatów. Niemniej intuicyjnie wyczuwają, że coś jest na rzeczy bo chyba już nikt nie wierzy w amerykański sen.
Prawda jest taka, że w tej chwili mamy w USA rządy oligarchii finansowej z jej politycznym ramieniem w postaci partii republikańskiej. Klasa średnia powoli traci na znaczeniu. Takie są fakty i na to wskazują liczby, rozwarstwienie społeczne większe niż w Chinach (wskaźnik giniego), odpowiednia polityka podatkowa preferująca najbogatszych, lobbing itd. Liczbom trudno zaprzeczyć.
Faktem jest, że protestujący nie wiedzą czego chcą, z drugiej strony nie wierzę w zdolność amerykańskich władz do zmian, które uderzą w korporacje jeśli nie będzie nacisków ze strony społeczeństwa. Protestujący są zbyt niedojrzali aby przejąć władzę i dobrze ale dobrze, że zaczyna się o tym mówić.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Tig3r pisze:Tak i żadnego kubusia puchatka. To co podałeś oprócz tego że nie da się sprawdzić nic nie zmieni.
Wiesz,że mnie to śmieszy prawda ? :D
Tig3r pisze:Nie stają tylko są, i zawsze byli. Zasada pareto działa można powiedzieć od zawsze.
Ale przedtem nie chcieli chyba zmian lub nie mogli ich wyegzekwować, nikt ich nie słyszał?
Tig3r pisze:Czy to że ktoś jest w większości ma prawo okraść innych?
Myślisz, że Ci ludzie przedtem wiedzieli, że aż tak się ich okrada?
Tyś coś kolego chyba podupadł.. na rozsądku.. bo to za podatników pieniądze dotowani byli bankruci, którzy okradali właśnie podatników.
A kleptoman Obama juz przeszedl wszystkich..
Tig3r pisze: Bo chyba do tego to zmierza - zabierzmy bogatym i roztrwonmy
No tak.. bogaci to zainwestują ? :lol:
Tig3r pisze:(znaczy rozdajmy biednym - tylko pytanie co potem, bo biedny wyda i dalej pozostanie biednym a bogaty dalej powoli będzie się bogacił taka to już mentalność).
Powiedz mi jeszcze gdzie CI okupujący kogoś okradają? Bo dopiero się próbuje rozpatrzeć jak sprawa stoi.. jak to zwkle przy zamieszkach.. sprytniejsi chca skorzystac..
Ja myślałem, że oni walczą o warunki dla siebie..
Ludzie mówią, że chcą pracy.. potrzeba firm.. rewolucji w technice..
Spekulacja tego nie da..
Tig3r pisze:Tylko tam nie ma z kim negocjować. Zaraz jakiś polityk podpiąć się bedzie chcial i przejąc tą bandę.
Przeciez sa przywodcy glownego ruchu w USA reszta daje poparcie..
Szwajcar pisze:Jednak tak ogólnie to reptile, nie uważasz, że gdyby protestujący przejęli władzę to byłby powrót do tworu komunistycznego ?


Czy byłoby to złe w tych czasach ? Względnie dla mnie to paradoks..
Komunizmu nie da się obronić w żaden sposób. To była totalna porażka. Z kolei spóźnieni antykomuniści, których pełno w Polsce, na Węgrzech czy w Słowenii, na pytanie, dlaczego nasze życie bywa nadal tak podłe, skoro kapitalizm jest lepszy od socjalizmu, odpowiadają: „Ponieważ to jeszcze nie jest prawdziwy kapitalizm. Nadal rządzi nami wąska grupa komunistów. Dlatego potrzebujemy nowej czystki, musimy powtórzyć antykomunistyczną rewolucję”. To niezwykle zabawne, że dzisiejsi antykomuniści używają najbardziej zużytej goszystowskiej kliszy, zgodnie z którą demokracja w kapitalizmie to jedynie maska, skrywająca bezwzględną władzę wąskiej sekty bogaczy. Innymi słowy, ci spóźnieni neofici antykomunizmu nie dostrzegają, że to, co demaskują jako wypaczony pseudokapitalizm, jest w rzeczywistości kapitalizmem tout court.
Tak czy inaczej.. może rotacja spowodowałaby jakieś udrożnienia tam gdzie ich brakuje..
Globalizacja...
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ