Od marzyciela do tradera...

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Od marzyciela do tradera...

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Witam,

jako że lubię czytać historie ludzi,którzy dochodzili daleko(w jaki sposób,ile im to zajęło,co się zmieniło),od czasu do czasu męczę kogoś na PW czy by nie opisał po krótce swojej przygody.

Ale dziś pomyślałem,że może jest więcej takich ludzi jak ja,a co najważniejsze,może jest więcej takich osób,co napisali by coś o swojej karierze.
Nie chodzi mi o Wasze zarobki,% zwrotu -broń Boże...

Co dokładnie mnie interesuje? dlaczego zaczeliscie swoją przygode z fx,jak to wyglądało na początku,jak to przebiegało,czy miały miejsce jakieś trudne zajścia z tego powodu,aż do tego momentu gdzie jesteście.Czy osiągneliście co chcieliście,czy warto było,czy uwierzylibyście że można takei coś osiągnąć przez ten okres,itd.
Ach i bym zapomniał,czego omijać,co było waszym błedem,czego odradzacie...

Zdaje sobie sprawę że nie każdy chce się tym dzielić,ale nie musicie o wszystkim pisać.

Jako że na forum są uczniowie,biznesmeni,może też i osoby lubiace pisać,jako zwieńczenie tego wszystkiego,może ktoś by to połączył potem w jakiegoś PDF-a,super by było gdyby to jakoś ładnie opisał,i mamy książkę pokroju najlepszych bestsellerów .

Czekam na Wasze opinie,czy może było już coś takiego,czy to się może udać,itp.

pozdrawiam

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Songo89K pisze:Co dokładnie mnie interesuje? dlaczego zaczeliscie swoją przygode z fx
Temat jest ciekawy,uważam jedna że w globalnym świecie nie można oddzielić FX od futures,papierów dłużnych czy rynku np. pieniężnego.
Uważam że kolega powinien to traktować jako integralną całość.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

zz pisze:Temat jest ciekawy
ja bym sie chcial dowiedziec czegos o Tobie, zz
tzn uslyszec historie jak sie zainteresowales fx i jak przebiega ta przygoda...

zebrac do kupy i niech Schwager wyda nowa czesc "Conversations..."
Nie wierz w trendy.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

To może zmienię nazwę tematu na:
"Urzekła mnie Twoja historia....." ;)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

daromanchester pisze:To może zmienię nazwę tematu na:
"Urzekła mnie Twoja historia....." ;)
moze tak...
Obrazek

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

daromanchester pisze:To może zmienię nazwę tematu na:
"Urzekła mnie Twoja historia....." ;)
nie no darno nie podchodz tak sarkastycznie do tematu :D

ja uważam ze to całkiem dobry pomysł. problem tylko jak odróżnic czy ktoś odniosl jakis sukces czy nie. inicjatywe popieram! :D

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

mysje_hood pisze:a uważam ze to całkiem dobry pomysł. problem tylko jak odróżnic czy ktoś odniosl jakis sukces czy nie. inicjatywe popieram!
Odpowiedż na Twoje pytanie jest w mojej stopce.... :P

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

mysje_hood pisze:nie no daro nie podchodz tak sarkastycznie do tematu
To nawiązywało do działu na forum ufo (żadne zielone ludki) o tej samej nazwie, są tam ciekawe historyjki.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Vanguard pisze:zz napisał:
Temat jest ciekawy


ja bym sie chcial dowiedziec czegos o Tobie, zz
tzn uslyszec historie jak sie zainteresowales fx i jak przebiega ta przygoda...

zebrac do kupy i niech Schwager wyda nowa czesc "Conversations..."

Vanguard jeżeli chodzi o moją skromną osobę to nie ma o czym pisać.... :P ,jestem zwykłym inwestorem....

Rynkami finansowymi zainteresowałem się w 1993 roku,od tego czasu uważam nieskromnie że wyniki ma przyzwoite...
Dlaczego przeszedłem na FX i inne ważne i wartościwe rynki....?
Pisałem wielokrotnie od mojego początku na forum....
dwa lata temu

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=9930

Dodatkowo
od 2004 roku już ...w Polsce można prawnie robić normalnoś.../// w skrócie myślowym nazywam to anty debiliz..m//
od 2011 -05 powstał Alior Bank // na razie.. z tego co wiem konkurencja dojdzie....///i nastała nowa era w bankowości czyli normalność...., to tak w skrócie...


Pozdrawiam.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Temat jest ciekawy,uważam jedna że w globalnym świecie nie można oddzielić FX od futures,papierów dłużnych czy rynku np. pieniężnego.
Uważam że kolega powinien to traktować jako integralną całość.....
Tak tez mysle i czasami tak postepuje. Dlaczego czasami? Bo jestem leniwy. Analiza techniczna jak narazie nie zawodzi, mimo ze mozna jeszcze wiecej wyluskac. Ok. 10 lat temu chcialem zmajstrowac ekipe, ktora by filtrowala WSZYSTKIE instrumenty pochodne na wyselekcjonowanych bazach, ale po blizszych obserwacjach zachowan ludzkich stwierdzilem, ze moga byc problemy natury personalnej, wiec sobie odpuscilem.

@zz pojutrze napisze Ci na priva.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

ODPOWIEDZ