Postulat dot. rozszerzenia opisu forumowiczów

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Postulat dot. rozszerzenia opisu forumowiczów

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

Mam taki postuat, żeby rozszerzyć opis o to czy dany forumowicz gra na tzw. realu czy też demo. Nie pomniejszam wartości analiz demowców, ale czasami przybiera to kształ przepowiedni, chciejstwa czy wróżenia z fusów niż ma coś wspólnego z prawdziwymi analizami - można się pogubić.
System pochwał niewiele oddaja, a sądzę, że zdanie tych którzy grają prawdziwymi pieniędzmi od dłuższego czasu jest bardziej cenne niż zdanie tych, którzy na demie "wyciągają 50% miesięcznie"

To takie moje zdanie z którym nie musicie się zgadzać.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

A jaką masz pewność, że nikt nie będzie kłamał ?
Będzie grał na demo a zaznaczy że real ;)
Jak chcesz to sprawdzać ? Wchodzić na konta ??
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Aroon
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 08 sie 2005, 10:49

Nieprzeczytany post autor: Aroon »

Andreas.von.Shick pisze:czy dany forumowicz gra na tzw. realu
Znam tego pana. Pracuje w Urzędzie Skarbowym :D

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Mam taki postuat, żeby rozszerzyć opis o to czy dany forumowicz gra na tzw. realu czy też demo.
A co z tymi ktorzy graja demo i real? :roll:
Andreas.von.Shick pisze:System pochwał niewiele oddaja, a sądzę, że zdanie tych którzy grają prawdziwymi pieniędzmi od dłuższego czasu jest bardziej cenne niż zdanie tych,
chcesz by forumowicze wpisywali od kiedy mają konto real ? :roll:

Zobaczymy co powie Głowny mod :wink: wiecie ze ten skrypt to jest jakby z drucików :lol: i lepiej za dużo nie dotykać ... :?

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Jest takie rozwiązanie na ForexFactory - jakie masz doświadczenie (ile lat na rynku). Takie właściwości mogą zostać dodane do kolejki zadań, ale kiedy będą zrealizowane - nie wiem.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

Nie jestem z US :shock: Czasami tylko jak czytam niektóre wypowiedzi, to widzę jedynie wróżenie z fusów, a wypowiedzi są tak mentorskie, jakby ludzie się licytowali kto lepiej trafi - dot. to zwłaszcza wątku o parze EUR/USD na której gra chyba najwięcej ludzi. Robi się z tego zwykły śmietnik, bo im więcej pojawia się analiz tym mniej jest argumentów.

Wiadomo ile są warte analizy i rady z Internetu, ale wymiana doświadczeń jest szalenie ważna, a właśnie tego zaczyna mi brakować na forum.
Postulat "real/demo" pozwoliłby na wstępne odfiltrowanie mądrali od mądrego - tyle.

Awatar użytkownika
senemedar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 05 wrz 2008, 09:22

Nieprzeczytany post autor: senemedar »

Zawsze można się umówić że dajemy sobie opis w stopce ;)

Dodano po 3 minutach:

Na przykład tak: [R]-real [D]-demo
[R]

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Andreas.von.Shick pisze:Nie jestem z US :shock: Czasami tylko jak czytam niektóre wypowiedzi, to widzę jedynie wróżenie z fusów, a wypowiedzi są tak mentorskie, jakby ludzie się licytowali kto lepiej trafi - dot. to zwłaszcza wątku o parze EUR/USD na której gra chyba najwięcej ludzi. Robi się z tego zwykły śmietnik, bo im więcej pojawia się analiz tym mniej jest argumentów.

Wiadomo ile są warte analizy i rady z Internetu, ale wymiana doświadczeń jest szalenie ważna, a właśnie tego zaczyna mi brakować na forum.
Postulat "real/demo" pozwoliłby na wstępne odfiltrowanie mądrali od mądrego - tyle.
A co wniesie Ci opis real / demo ? Czy wypowiedz kogos kto gra na realu ale systematycznie traci bedzie lepsza od kogos kto zalozmy gra rok na demo ale ciagle na tym samym koncie i ciagle ma bilans dodatni ?
Jezeli nie potrafisz odfiltrowac postow nic nie wnoszacych od tych wartosciowych to juz nie wina forum...

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Postulat "real/demo" pozwoliłby na wstępne odfiltrowanie mądrali od mądrego - tyle.
Nie wiem czy taka lustracja to dobry pomysł...

demo od: 7.12.2008
real od 10.03.2009

.... ale można spróbować :wink:

Dodano po 2 minutach:
Zawsze można się umówić że dajemy sobie opis w stopce
ludziom nie chce się nawet profilów wypełniać, więc czego tu oczekiwać ... :lol:

*ale inicjatywa ciekawa :roll:

Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

reptile pisze:Nie wiem czy taka lustracja to dobry pomysł...
Nie chodzi o lustrację bo każdy jest schowany za jakimś nickiem. Wiadomo, że nie każdy musi pisac prawdę, ale jak zobaczę, że gość gra w realu od 5 lat i nie dał sobie spokoju to albo ma z czego doplacać, albo zwyczajnie jest dobry.

Nie interesują mnie wyniki finansowe ludzi z forum, ale proste info.

ODPOWIEDZ