Ostatni post na podstronie

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
Matteo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 02 mar 2007, 23:09

Ostatni post na podstronie

Nieprzeczytany post autor: Matteo »

Powiedzmy ze mamy 5 podstron danego tematu. Mamy otwarta ostatnia i chodzi o to, zeby ostatni post z podstrony 4 byl przekopiowany na poczatek 5. Spotkalem sie z tym na jakims forum i moze to dobrze nie brzmii co napisalem, to jednak w praktyce jest bardzo uzyteczne, bo bez cofania sie na strone poprzednia (czyli mniej zapytan do bazy danych), wiemy jaki post zamknal podstrone 4. Jak to widzicie?;]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

To może zamiast ostatni post to aby zawsze pokazywało 10 ostatnich, ale nie wiadomo czy to burdelu nie zrobi aby takie coś uzyskać.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
davidoski
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:49

Nieprzeczytany post autor: davidoski »

Będzie więcej podstron, żeby zmieścić te zdublowane posty.

Wg mnie za dużo bałaganu to by wprowadziło. Jak się czyta jakiś temat to przecież wiadomo co było w poprzednim poście, a jak nie to trzeba jeść więcej Bilobilu.

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Nieprzeczytany post autor: lolek »

To ja mam jeszcze lepszy patent :)
Na ostatniej podstronie wyświetlać ostatni widziany post z poprzedniego zalogowania i wszystkie nowe.
W ten sposób czytający będzie ładował stronę tylko raz i będzie otrzymywał dokładnie to co chce.

Mój 200 post
Raz na 200 razy napisze coś mądrego :d

Awatar użytkownika
davidoski
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:49

Nieprzeczytany post autor: davidoski »

To już jest dostępne - włącz sobie powiadomienia e-mail.

Kiedy klikniesz odnośnik w emailu z powiadomieniem zostaniesz przeniesiony do pierwszego nieprzeczytanego posta.

P.S. Może za 300 postem ci się uda z tym co napisałeś... Nie ustawaj w wysiłkach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Matteo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 02 mar 2007, 23:09

Nieprzeczytany post autor: Matteo »

davidoski pisze:Jak się czyta jakiś temat to przecież wiadomo co było w poprzednim poście, a jak nie to trzeba jeść więcej Bilobilu
Wyobrazni...
Chodzi o sytuacje, kiedy w watku masz 7 postow, nastepnego dnia wchodzisz, postow jest 15, wiec tworzone sa dwie podstrony. Otwierasz druga i widzisz, czy poprzednia zakonczyla sie postem, ktorego pamietasz, czy czy nie. Jesli nie to wiadomo, ze trzeba sie cofnac (wiec kolejne zapytanie do bazy). Dodatkowo gdy sie cofasz, wszystkie nieprzeczytanie posty zamieniaja sie w przeczytane, chociaz wyswietliles je po raz pierwszy.

No nvrm... widze, ze nie znajde tu poplecznikow tego pomyslu :P
lolek pisze:Na ostatniej podstronie wyświetlać ostatni widziany post z poprzedniego zalogowania i wszystkie nowe.
Nie wiem czy to zart, czy na serio piszesz, ale imho to bardzo dobra mysl :)

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Matteo pisze:Chodzi o sytuacje, kiedy w watku masz 7 postow, nastepnego dnia wchodzisz, postow jest 15, wiec tworzone sa dwie podstrony. Otwierasz druga i widzisz, czy poprzednia zakonczyla sie postem, ktorego pamietasz, czy czy nie. Jesli nie to wiadomo, ze trzeba sie cofnac (wiec kolejne zapytanie do bazy). Dodatkowo gdy sie cofasz, wszystkie nieprzeczytanie posty zamieniaja sie w przeczytane, chociaz wyswietliles je po raz pierwszy.
Właśnie mój pomysł to rozwiązuje i sprawia że za jednym wczytaniem strony otrzymujesz wszystko czego potrzebujesz.
A ostatni post jest po to wyświetlany żeby się zorientować w sytuacji tak jak opisałeś. Uwzględniłem to.
Matteo pisze:
lolek pisze: Na ostatniej podstronie wyświetlać ostatni widziany post z poprzedniego zalogowania i wszystkie nowe.
Nie wiem czy to zart, czy na serio piszesz, ale imho to bardzo dobra mysl
Dlaczego żart. To jest zajebisty pomysł
davidoski pisze: To już jest dostępne - włącz sobie powiadomienia e-mail.
Ale musisz za każdym razem sprawdzać pocztę.

Podsumowując.
Przedstawiłem optymalną metodę wyświetlania strony która zmniejsza obciążenie serwera a użytkownikowi daje interesujące go informacje.
To samo można by zastosować do przycisku" ostatnie tematy" znajdującego się na samym dole który niepotrzebnie pokazuje temat od początku.

Awatar użytkownika
davidoski
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:49

Nieprzeczytany post autor: davidoski »

lolek pisze:Ale musisz za każdym razem sprawdzać pocztę.
Dobra, opiszę jak to się robi krok po kroku, bo widzę, że kolega coś nie teges:

1.Instalujesz sobie program pocztowy, który sprawdza pocztę automatycznie.

2.Włączasz sobie opcję dokowania programu pocztowego w tacce systemowej i dostajesz powiadomienie o odpowiedzi w interesujących cię wątkach jak tylko pojawi się w nich nowy post.

3.Klikasz ikonkę programu pocztowego, otwierasz maila i klikasz odnośnik w mailu.

4.Otwiera ci się przeglądarka i wyświetla pierwszy nieprzeczytany post.

W ten sposób możesz śledzić wybrane tematy - czyli te w których coś napisałeś lub kliknąłeś opcję "Śledź odpowiedzi w tym temacie" z lewej strony u dołu każdej strony.


Gdybyś natomiast chciał śledzić wszystkie tematy i dostawać info o każdym nowym poście to masz do tego RSS.

Instalujesz sobie czytnik kanałów RSS i dodajesz kanał z forum forex.nawigator.biz. Powiadomienie o każdym nowym poście będziesz natychmiast widział w czytniku:

Obrazek

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Ja nie mówię że nie wiem jak to zrobić albo że to zły pomysł.
Po prostu przedstawiłem pomysł który zmniejsza obciążenie serwera bez instalowania czegokolwiek.
Admin się nad tym głowi więc pomyślałem że to się przyda.
Nie chce się spierać nad słusznością rozwiązań.
Z mojej strony to tyle.
Chciałem jeszcze podziękować za wyczerpujący opis.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
davidoski
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:49

Nieprzeczytany post autor: davidoski »

You are welcome :) Może przyda się też innym. :roll:

ODPOWIEDZ