Forex Forum w wersji na urządzenia przenośne

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
nawigator
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2004, 21:56

Forex Forum w wersji na urządzenia przenośne

Nieprzeczytany post autor: nawigator »

Witam,

Pod adresem http://www.forex.nawigator.biz/mobile/ umieściłem testową wersję forum, przystosowaną do wszelkich urządzeń przenośnych typu PDA, telefony komórkowe, itp.

Wersja "mobile" pozwala czytać wszystkie posty na forum, ale nie pozwala pisać. Kod zminimalizowałem do absolutnego minimum, aby strony ładowały się jak najszybciej oraz aby zużycie transferu było minimalne (niektórzy sporo płacą za internet w telefonie).

Jest to wersja beta, więc proszę zbyt dużo nie wymagać od tego dodatku, ale na pewno pozwoli on być na bieżąco z pojawiającymi się na forum nowymi tematami.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Great job!
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
nawigator
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2004, 21:56

Nieprzeczytany post autor: nawigator »

Jak się podobało, to super. Mam jednak jeszcze lepsze wiadomości.

Teraz jak się wejdzie na standardowy adres forum, czyli www.forex.nawigator.biz/dyskusje/ , jakimkolwiek urządzeniem mobilnym, które się przedstawi (User-Agent) jako
"Elaine/3.0","Palm", "EudoraWeb", "Blazer", "AvantGo", "Windows CE", "Cellphone", "Small", "MMEF20", "Danger", "hiptop", "Proxinet", "ProxiNet", "Newt", "PalmOS", "NetFront", "SHARP-TQ-GX10", "SonyEricsson", "SymbianOS", "UP.Browser", "UP.Link", "TS21i-10", "BlackBerry", "MOT-V", 'portalmmm', 'Nokia', 'DoCoMo', 'Opera Mini', "Palm" ,"Handspring", "Nokia", "Kyocera", "Samsung", "Motorola", "Mot", "Smartphone", "Blackberry", "WAP", "PlayStation Portable", "LG", "MMP", "OPWV", "Symbian","EPOC"
to AUTOMATYCZNIE forum przestawi się na wersję "mobile" i w dodatku można będzie oprócz czytania także pisać :D

Na razie wersję pod www.forex.nawigator.biz/mobile/ jeszcze na chwilę zostawię, ale za jakiś czas skasuję, bo nie ma co już tego trzymać.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2007, 21:35 przez nawigator, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Z reguły z mobilnych płaci się za transfer.
Polecam surfować przez serwisy, które kompresują oglądaną stronę przed wysłaniem.
Potrafią też nie wyświetlać albo zmieniać rozmiar/jakość obrazków.
Kiedyś się tym bawiłem.
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
nawigator
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2004, 21:56

Nieprzeczytany post autor: nawigator »

To forum jest ustawione tak, że jeśli tylko przeglądarka nawiąże połączenie z serwerem i umie obsługiwać protokół Gzip, to dostanie skompresowaną wersję strony.

Jeśli ktoś umieścił obrazek w poście, w formacie
czyli obrazek znajduje się na innym serwerze, to niestety czytający forum zassa go w całości.

Jeśli obrazek dodany jest do postu jako załącznik, to w wersji mobilnej forum obrazek się nie pokaże, a co za tym idzie nie nadwyręży transferu.

Awatar użytkownika
gucio
Gaduła
Gaduła
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:15

Nieprzeczytany post autor: gucio »

Tymek-nie bardzo rozumie.Bedac w domu gdzie mam internet nie potrzebuje sledzic forum na MDA bo zrobie to na kompie.

Awatar użytkownika
gucio
Gaduła
Gaduła
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:15

Nieprzeczytany post autor: gucio »

No tak,Nie pomyslalem ze jest tez poza monitorami telewizja.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ