Forex - DayTrading

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Forex - DayTrading

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

Witam,

Z racji tego iż od jakiegoś czasu panuje w wyżej wymienionym dziale absurdalny śmietnik postanowiłem zaproponować, zasugerować aby zrobić jakoś z tym porządek. Wiem, że każdego użytkownika forum obowiązuje regulamin ale nie mówi on o tym w jaki sposób i co należałoby w tym dziale umieszczac w celu zachowania porządku i merytorycznej dyskusji.

Jeśli mogę coś zasugerować to moje propozycje wyglądałyby w ten sposób:
- albo stworzyć regulamin określający co mniej więcej powinien zawierać post napisany w dziale DT - typu: analiza, screen, informacja handlowa, informacja makro, info o opcjach, dyskusja, argumenty
- albo przypisać moderatora który, który by trzymał tam porządek i usuwał śmieci a także dawał warny nie tylko za obelgi ale także za OT bo niektórzy piszą po 30 postów z czego 90 % z nich jest w stylu "miałem racje..", "a nie mówiłem", "oo będzie rzeź"i tak dalej i tak dalej
- powołać nowego moderatora wśród DayTraderów który byłby aktywny a nie wchodził raz na tydzień, osobe rzeczową, myślącą

Proszę coś z tym zrobić. Jest tam śmietnik i bałagan i przez to forum wygląda dość mało profesjonalnie a ja oraz inni jako osoby zarabiające na FX i traktujące to jako swoją pracę są już trochę zmęczone musząc czytać to wszystko 10 godzin dziennie

Pozdrawiam,
Kusus

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Forex - DayTrading

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

albo stworzyć regulamin określający co mniej więcej powinien zawierać post napisany w dziale DT - typu: analiza, screen, informacja handlowa, informacja makro, info o opcjach, dyskusja, argumenty
Od tego jest dział
http://forex-nawigator.biz/forum/progno ... alizy.html
albo przypisać moderatora który, który by trzymał tam porządek i usuwał śmieci a także dawał warny nie tylko za obelgi ale także za OT bo niektórzy piszą po 30 postów z czego 90 % z nich jest w stylu "miałem racje..", "a nie mówiłem", "oo będzie rzeź"i tak dalej i tak dalej
Problemem jest to że moderatorzy robią to za darmo i nikt sobie nie będzie codziennie nerwów szarpał bo ktoś w DT ma zły dzień.
Ponad 2 lata moderowałem ten dział od chwili powstania więc wiem o czym mówię.
powołać nowego moderatora wśród DayTraderów który byłby aktywny a nie wchodził raz na tydzień, osobe rzeczową, myślącą
To tak, ale będzie duża rotacja. Ja nawet bym widział powołanie 2-3 modów z udzielajacych sie userow na tylko ten dział i z uprawnieniami moderatorskimi tylko w DT. Można by ich wybierać na okresy 3 miesięczne. Jednego przez admina drugiego przez moderatorów a trzeciego przez userów w luźnym głosowaniu.
DT po to powstał żeby nie zaśmiecać już linkowanego wyżej działu prognoz i analiz. Więc z założenia był śmietnikiem ale fakt że jest coraz większym.
Pozdro
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Re: Forex - DayTrading

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

daromanchester pisze:
albo stworzyć regulamin określający co mniej więcej powinien zawierać post napisany w dziale DT - typu: analiza, screen, informacja handlowa, informacja makro, info o opcjach, dyskusja, argumenty
Od tego jest dział
http://forex-nawigator.biz/forum/progno ... alizy.html
albo przypisać moderatora który, który by trzymał tam porządek i usuwał śmieci a także dawał warny nie tylko za obelgi ale także za OT bo niektórzy piszą po 30 postów z czego 90 % z nich jest w stylu "miałem racje..", "a nie mówiłem", "oo będzie rzeź"i tak dalej i tak dalej
Problemem jest to że moderatorzy robią to za darmo i nikt sobie nie będzie codziennie nerwów szarpał bo ktoś w DT ma zły dzień.
Ponad 2 lata moderowałem ten dział od chwili powstania więc wiem o czym mówię.
powołać nowego moderatora wśród DayTraderów który byłby aktywny a nie wchodził raz na tydzień, osobe rzeczową, myślącą
To tak, ale będzie duża rotacja. Ja nawet bym widział powołanie 2-3 modów z udzielajacych sie userow na tylko ten dział i z uprawnieniami moderatorskimi tylko w DT. Można by ich wybierać na okresy 3 miesięczne. Jednego przez admina drugiego przez moderatorów a trzeciego przez userów w luźnym głosowaniu.
DT po to powstał żeby nie zaśmiecać już linkowanego wyżej działu prognoz i analiz. Więc z założenia był śmietnikiem ale fakt że jest coraz większym.

Pozdro
Niech sobie i będzie rotacja, niech będą się zmieniać co 2, 3 miesiące. Nie rozumiem w czym problem? Jest kilku w tym dziale którzy z pewnością by się nadawali. Prawa tylko do DT i przypadkiem pisząc coś może usunąć posty i dać warna - coż to za problem? Od razu zrobiłoby się milej a za jakiś czas hołota przestałaby śmiecić tak bardzo.

To, jakby nie było nie jest czateria i luźny czat o dupie maryni tylko inwestowanie i odechciewa się jak trzeba czytać miliard postów o niczym i bezsensowne kłótnie. Tacy admini byliby dość luźnymi osobami, moderowaliby wtedy kiedy są bez stresu i specjalnego zawracania głowy ze względu na funkcje. I to pomogłoby już bardzo, bardzo...

Ja osobiście udzielam się praktycznie tylko w DT i denerwuje mnie podejście, że dział ten z założenia był śmietnikiem. No wybacz, ale przez takie coś traci się ludzi a zostało ich już bardzo niewiele takich co potrafią napisać coś rzeczowego.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Forex - DayTrading

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Wątek DT stworzyłem na wzór UFO forum, pisałem o tym wielokrotnie. (Uniwersytet Futures i Opcji) Polecam tam zajrzeć :)
Tak, wątek DT powstał jako "wentyl" gdyż ludzie zaśmiecali dział prognoz i w dniu którym powstał wątek DT temat EUR/USD był zamknięty do odwołania z powodu zaśmiecania. Do tego powstał w czasówkach które po 3 dniach znikały i same w sobie były takim koszem z 3 dniowym wypróżnieniem.
Próby regulowania DT skończą się śmiercią tego tematu. Są ludzie którzy chcą sobie pogadać a są ludzie którzy chcą tylko zarabiać. Proponuję się zgłosić do admina na PW ze swoim pomysłem, zaproponować swoją kandydaturę na moda i pociągnąć temat kilka miesięcy.
Jest też kilka for które znam i próbowały z różnym skutkiem skopiować dział DT ale niestety poległy. Można zawsze do nich dołączyć i w gronie 2-3 osób cieszyć się porządkiem i spokojem :)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Re: Forex - DayTrading

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

OK rozumiem. Temat do zamknięcia.

-- Dodano: czw 08-05-2014, 11:56 --
Kusus pisze:OK rozumiem. Temat do zamknięcia.
Jeszcze tylko jedna prośba - proponuję przyjrzeć się użytkownikowi Nowy123. Niestety oprócz tego, że zaśmieca wątek to obraża innych. Nie szanuje zasad jakich wymaga się od społeczności internetowej:
- pisze niezrozumiale - jego postów nie da się w ogóle czytać - uważam, że jeśli ktoś wypowiada się publicznie to musi to robić z pewną ogładą - w innym przypadku takie osoby powinny być nie dopuszczane do społeczności forumowej
- pisze nie na temat
- obraża innych uczestników dyskusji - w tym mnie, kilkukrotnie
- prowokuje

ODPOWIEDZ