Rangi

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
HubGab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:14

Rangi

Nieprzeczytany post autor: HubGab »

Witam, chciałbym zaproponować zmianę liczenia rang. Ponieważ w tej chwili rangi zależą od ilości postów a myślę że lepszym rozwiązaniem było by żeby zależały np. od ilości pochwał myślę że to będzie pomocne dla nowych użytkowników forum którzy szukają odpowiedzi od bardziej wiarygodnych użytkowników niż od osób które tylko nabijają sobie licznik postów.

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: bbq »

HubGab pisze:to będzie pomocne dla nowych użytkowników forum
Sądzisz, że nowy użytkownik będzie w stanie rozróżnić, czy pochwały "kogoś" zostały mu przyznane za coś naprawdę ważnego lub ot tak?

Porównaj pierwszych 9 pochwał personova i moich. Czyje są ważniejsze? (pytanie retoryczne oczywście :wink: )


Poza tym jest sporo osób, które piszą mało ale jak już napiszą ....


Pzdr
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

HubGab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:14

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: HubGab »

bbq pisze:
Poza tym jest sporo osób, które piszą mało ale jak już napiszą ....


Pzdr
i własnie o to mi chodzi żeby wyróżnić te osoby które mają coś wartoścowego do powiedzenia a nie te które dużo piszą.

A wydaje mi się że w tej chwili pochwały najpierw przechodzą przez moderatora i on decyduje czy pochwała jest zasłużona czy przydzielona "ot tak"

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: bbq »

HubGab pisze:A wydaje mi się że w tej chwili pochwały najpierw przechodzą przez moderatora i on decyduje czy pochwała jest zasłużona czy przydzielona "ot tak"
Teoretycznie masz racje.

HubGab pisze:i własnie o to mi chodzi żeby wyróżnić te osoby które mają coś wartoścowego do powiedzenia a nie te które dużo piszą.
Tylko kto to ma robić?

Idea ok, tylko trochę mało realna do zrealizowania.

Próbuj, może Ci się uda, czego serdecznie życzę.

Pzdr
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

bbq pisze:
HubGab pisze:A wydaje mi się że w tej chwili pochwały najpierw przechodzą przez moderatora i on decyduje czy pochwała jest zasłużona czy przydzielona "ot tak"
Teoretycznie masz racje.

HubGab pisze:i własnie o to mi chodzi żeby wyróżnić te osoby które mają coś wartoścowego do powiedzenia a nie te które dużo piszą.
Tylko kto to ma robić?

Idea ok, tylko trochę mało realna do zrealizowania.

Próbuj, może Ci się uda, czego serdecznie życzę.

Pzdr
W sumie masz racją tylko jak zwrócisz trochę uwagi to najwięcej pochwał mają ludzie co rozwiązują problemy - programiści... rozwiązują najpilniejsze problemy poprawiają coś doradzą i to zasłużenie bo mnie sam komp - system doprowadza do szału regularnie ale od tego masz działy i wiesz do kogo się zwrócić a oni Ci pomogą i wychodzi często tak że maja od cholery pochwał co z resztą słusznie ale są kolesie co maja wiedze uiwersala a temat FX i ciężko ich krzywdzić tylko dlatego ze spali na lekcjach informatyki :D
"If music is dying musicians are killing it" - MP

HubGab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:14

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: HubGab »

To prawda, powiny być rozróżnione pochwały z dziedziny programowania i dziedziny FX, ale niestety to jest tylko pomysł i Admin ma tutaj ostatnie słowo i pewnie tylko on może wprowadzić taką zmianę.

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Niestety (pomimo szczerych chęci) nie da się tego wykonać od strony technicznej, a jeżeli już to nieproporcjonalnie dużym nakładem pracy.

Chodzi o to, że rangi użytkowników to podstawowa funkcjonalność skryptu forum phpBB, a pochwały to już dodatkowa modyfikacja, która nie jest ściśle powiązana z silnikiem forum. Liczenie rang na podstawie pochwał, w tym przypadku dodatkowej funkcjonalności forum to mnóstwo zmian/powiązań w różnych skryptach forum.

HubGab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:14

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: HubGab »

Rozumiem, ale dziękuje za zainteresowanie:).

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: bbq »

HubGab pisze:To prawda, powiny być rozróżnione pochwały z dziedziny programowania i dziedziny FX,

Panowie, z całym szacunkiem ale jesteście w błędzie.
Aby zbytnio się nie rozpisywać, wtedy ciężko się czyta temat, jedno proste porównanie:


Odejdźmy na chwilę od FX.
Jeśli chcecie kupić pomidory na taką superturbo pomidorówkę z ryżem (no dobra albo z makaronem, bo zaraz będzie, że dyskryminacja :wink: )
To po pomidorki idziecie do:
a)molocha zwanego supermarketem, gdzie kupicie pomidora przypominającego pomidora
b)do warzywniaka Pana Stasia (pozdrawiam), który pomidory hoduje i dowozi na bieżąco sam

HubGab ja wcale nie torpeduje Twojej inicjatywy, jestem bardzo za.
Szczerze moim zdaniem jedyna opcja aby to zrealizować, to o ile jesteś newbie, musisz ruszyć z kopyta z FX.
Czytać wszystko co wpadnie w łapy i na bieżąco selekcjonować - śmieci na bok, konkrety do głowy.
W krótkim czasie sam będziesz wiedział, jakie tematy i czyje wypowiedzi czytać, a co omijać szerokim łukiem.

I wtedy zadasz sobie pytanie "czy jest sens użerać się, z pewną grupą userów aby..." no właśnie.

Czasy kiedy na straży porządku merytorycznego tego forum stali Tig3er, daromanchester, Cyb (szczególnie Oni, z całym szacunkiem reszta modów oczywiście też) oraz parę osób niezwiązanych z moderacją, trzeba przyznać już minęły.
Dzisiaj każdy każdemu może nawymyślać ot tak, teoria podparta faktami zeszłą na daleeeeeeki plan.

Nadzieja tego forum na lepsze jutro, leży w rękach osób takich jak Ty.

Trzymam kciuki.

Pzdr.
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: Rangi

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Widzę, że pomysł wyróżnienia ciekawych tematów jest dla Was bardzo ważny, dlatego poszukam modyfikacji w zasobach phpBB, która przynajmniej częściowo spełniałaby Wasze oczekiwania.

Myślę, że ciekawym rozwiązaniem byłaby np. możliwość oceniania tematów przez użytkowników (wtedy przy temacie pokazywana by była średnia ocena) lub np. "lajkowanie" wartościowych postów przez użytkowników (wtedy przy poście byłaby adnotacja o ilości polubieni/wyróżnień przez użytkowników.

Jakie jest Wasze zdanie? Może widzieliście gdzieś w sieci na innym forum ciekawy przykład wyróżniania dobrej treści?

ODPOWIEDZ