Naprawiona usterka na serwerze

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Naprawiona usterka na serwerze

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Witam,

Niestety serwer dedykowany, na którym znajduje się m.in. forum Forex Nawigator w niedzielę 22 grudnia doznał usterki - mianowicie uszkodził się dysk twardy, przez co w niedzielę i wczoraj widoczne były problemy z dostępem do forum (aż do całkowitej niedostępności).

Wczoraj zdiagnozowałem usterkę, a w nocy technicy wymienili dysk twardy na nowy. W nocy także udało mi się skonfigurować serwer i odzyskać kopię bezpieczeństwa stron (wersja z nocy z soboty na niedzielę).

W związku z powyższym niestety wszystkie posty z niedzieli/poniedziałku zostały utracone bezpowrotnie.

Wczoraj pisałem o powyższej awarii serwera (niestety post był napisany w poniedziałek, więc nie zawierał się w backupie i zniknął) i zaznaczyłem, że awarię serwera wykorzystam do przeniesienia forum na nowszy serwer dedykowany z o wiele lepszymi parametrami oraz przede wszystkim technologią RAID, dzięki której awaria ewentualna awaria jednego z dysków serwera w przyszłości nie będzie żadnym problemem. Niestety nowy serwer nie był wczoraj dostępny od ręki (ze względu na święta) i trzeba będzie na niego poczekać około jednego tygodnia, dlatego też przenosiny na całkiem nowy serwer wykonam po nowym roku. Przesiadka nastąpi w nocy i żadne posty nie powinny zostać utracone.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim Użytkownikom naszego forum zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wystrzałowego Sylwestra :564:

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Naprawiona usterka na serwerze

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Dzisiaj ok. godziny 16:10 forum nie było dostępne - wywalało błąd 503.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

ODPOWIEDZ