Sugestia odnośnie utworzenia podpiętego tematu o brokerach

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Sugestia odnośnie utworzenia podpiętego tematu o brokerach

Nieprzeczytany post autor: Above »

Witam!

Zajrzałem na wątek o IronFX http://forex-nawigator.biz/forum/ironfx ... lit=IronFx gdzie Agatalucz została porobiona na ponad 15k pln z powodu niewłaściwej, oszukańczej realizacji jej zleceń.

Proponuję utworzyć podpięty wątek w dziale Brokerzy, który byłby czarną listą brokerów lub ostrzeżeniami w postaci linków do tematów, które opisują ewidentne matactwa broków.

Przydałby się taki wątek - wiem to po sobie. Mam konta u 4 brokerów ale chciałem jeszcze założyć dwa i celowałem w IronFX z pewnych tylko mi znanych powodów. PRZYPADKIEM trafiłem na wątek w którym pisze o sprawie Agatalucz. Ilu innych musi być, którzy tam idą i są skubani przez broka. Siedzę z reguły na renomowanych ECNach ale szukam tego typu broka - ja tu sugeruję dla dobra wszystkich świeżych i nie tylko userów.

Dziękuję, pozdrawiam.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: Sugestia odnośnie utworzenia podpiętego tematu o brokera

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Witam,

Dzięki za propozycję, na pewno przydałaby się taka lista "niewłaściwych zachowań" danego brokera.

Trzebaby także przemyśleć tutaj kwestię w jaki sposób taka lista miałaby działać. Kto miałby oceniać zasadność zarzutów wobec brokera? Wiadomo, że raz zarzut jest zasadny, a raz wyssany z palca przez rozgoryczonego porażką gracza. Na zarzut trzebaby popatrzeć także z obydwu stron.

Na pewno do każdego zarzutu na temat brokera, przydałaby się oficjalne stanowisko przedstawiciela brokera, ale znając życie tylko na część otrzymałoby się odpowiedź.

Przemyślę te kwestie, a jeśli macie jakieś konkretne propozycje odnośnie tego tematu to oczywiście piszcie :)

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Sugestia odnośnie utworzenia podpiętego tematu o brokera

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

To jest trochę bez sensu. Zobacz do brokerów stp/ecn. Ludzie reklamują tam poślizgi... Oczywiście przypadek podany w linku wyżej jest zgoła inny, ale stawiam że 95% reklamacji jest wyssanych z palca lub wynika z niewiedzy.

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: Sugestia odnośnie utworzenia podpiętego tematu o brokera

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Też się tego obawiam Cyb, ale może ktoś ma jakiś konkretny pomysł.

Inicjatywna bardzo przydatna i szczytna, ale na pewno będzie problem z jej realizacją. Ja jako administrator i Wy jako moderatorzy nie mamy prawa orzekać, czy dany zarzut jest zasadny czy nie, od tego są konkretne instytucje.

Najlepiej jak osoba zarzucająca coś brokerowi pisze we własnym imieniu, chociaż tutaj oprócz postu na forum przydałaby się także oficjalna droga prawna użytkownika, jeżeli twierdzi że niesłusznie stracił pieniądze u brokera. Forum to nie sąd. Zarzuty wobec brokera mogą być także wykorzystane przez brokera jeśli się okaże, że zostały wyssane z palca, a broker został publicznie pomówiony.

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Re: Sugestia odnośnie utworzenia podpiętego tematu o brokera

Nieprzeczytany post autor: Above »

Panowie, nie chodziło mi o taką formułę, która powodowałaby przytaczane przez was problemy. Chodziło mi raczej o takie rzeczy jak IronFX - gdzie ewidentnie wielu użytkowników forum kategorycznie stwierdza, że coś jest wałkiem - czyli już zweryfikowane sprawy i sytuacje - żeby uniknąć właśnie tych zarzutów wynikających z niewiedzy etc. I chodziło mi raczej o zamknięty wątek uzupełniany przez moderatorów. Nawet gdyby w takim podpiętym temacie były 3 pozycje - to już dużo. Impulsem do napisania tego tematu był właśnie IronFX, gdy przeczytałem o tym co się dzieje z realizacją zleceń to się złapałem za głowę. Trader powinien mieć komfortowe warunki handlu a nie zmagać się z kutasiarstwem dodatkowo nakładanym po stronie brokera - jakby większa część uczących się traderów miała mało stresów i strat pieniędzy.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

ODPOWIEDZ