Apel do admina - forum na IPadzie ....

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Apel do admina - forum na IPadzie ....

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Szanowny administratorze:
czy mógłbyś ulżyć cierpieniom użytkowników urządzeń takich jak IPAD i dostosować forum do wyświetlania na tychże urządzeniach? (jakiś plugin taptalk albo podobny)

Obecnie przy próbie otwarcia forum na IPadzie odpala się automatycznie wersja mobilna forum (kiedyś tak nie było). Jest to opcja (jak dla mnie) na maksa wkurzająca: formatowanie postów jest dziwne, obrazki i załączniki nie są wyświetlane, ba nawet nie ma informacji o tym, że w danym poście znajduje się załącznik (więc nieraz ciężko się połapać o co kaman)....

Ewentualnie drugim rozwiązaniem jest jakaś możliwość wyłączania wersji mobilnej (np. w profilu użytkownika), tak by można było przeglądać forum w wersji "zwykłej"
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

W 100% popieram prośbe, rownież strasznie mnie to drażni i praktycznie eliminuje aktywność na forum przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych,
Brak jakiejkolwiek możliwości edycji oraz cytowania postów jak również wyświetlania obrazków

Awatar użytkownika
ziomekz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 01 wrz 2010, 13:48

Nieprzeczytany post autor: ziomekz »

wersja mobilna strony jest dostosowana do starszych telefonów, które nie są tak zaawansowane jak te obecne, chodzi o przeglądarkę internetową, rozdzielczość i konieczność przewijania strony joystickiem bądź klawiaturą...
Jednak większość obecnych telefonów jak i tabletów obsługuje większą rozdzielczość, ma dotykowy ekran i przeglądarkę, która radzi sobie ze standardowymi stronami lepiej niż z okrojonymi, mobilnymi.
Ja też dołączam się do prośby o wyłączenie wersji mobilnej forum.

qwak
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:15

Nieprzeczytany post autor: qwak »

tez ma taka prosbe,
wystarczy zostawic ta uboga wersje tak jak jest, jesli jest potrzebna dla starszych urzadzen ale dac linka na glownej stronie do pelnej wersji serwisu - np. tak jak to robi oanda

pozdrawiam,
qwak
Graj tylko spelniajace sie analizy!

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

No właśnie kiedyś sobie otwierałem na Iphone 4 normalną wersję - teraz czytać się nie da bo wszystko w wersji dla commodore ;)

ps. czy jest jakaś możliwość odpalenia normalnej wersji?

Pozdrawiam ;)

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

A myslalem ze to ja cos namotalem w telefonie ze przestalo sie otwierac w normalnej wersji.

Rzeczywiscie ta okrojona forma nie jest zbyt przejzysta i ulatwiajaca korzystanie z forum. Powinnismy isc z duchem czasu i techniki.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
nawigator
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2004, 21:56

Nieprzeczytany post autor: nawigator »

OK. Wyłączyłem przełączenie się automatyczne forum na wersję mobile dla urządzeń, w których przeglądarka przedstawia się m.in. słowem "Android".

Nadal przełącza się automatycznie, dla słów:

Kod: Zaznacz cały

"Elaine/3.0","Palm","EudoraWeb","Blazer","AvantGo","Windows CE","Cellphone","Small","MMEF20","Danger","hiptop"
			,"Proxinet","ProxiNet","Newt","PalmOS","NetFront","SHARP-TQ-GX10","SonyEricsson","SymbianOS","UP.Browser"
			,"UP.Link","TS21i-10","BlackBerry","MOT-V",'portalmmm','Nokia','DoCoMo','Opera Mini'
			,"Palm" ,"Handspring","Nokia","Kyocera","Samsung","Motorola","Mot" ,"Smartphone","Blackberry"
			,"WAP","PlayStation Portable","LG","MMP","OPWV","Symbian","EPOC"
Jest jednak kilka wniosków do mnie, aby tego nie robić, że przełączenie dla słowa "Android" jest dobre.

Włączyłem zatem możliwość samodzielnego przełączenia między wersjami w profilu (Styl Forum: subSilver / Mobile). Można zatem wejść sobie do profilu i w razie potrzeby przełączyć, jak tam komu bardziej pasuje :).

Awatar użytkownika
phungus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2011, 12:06

Re: Apel do admina - forum na IPadzie ....

Nieprzeczytany post autor: phungus »

green7 pisze:Szanowny administratorze:
Witam wszystkich serdecznie, bo pierwszy raz piszę. Z góry przepraszam, że podepnę się pod wątek, ale mam problem ze "zwykłym" firefoksem. Forum totalnie mi się rozjeżdża i muszę używać chroma, którego nie bardzo lubię. Czy ktoś ma, lub miał może podobny problem i wie jak go rozwiązać ?

Firefox 7.0.1

Pozdro,
ph.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
nawigator
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2004, 21:56

Nieprzeczytany post autor: nawigator »

phungus pisze:Forum totalnie mi się rozjeżdża
Coś chyba przesadziłeś z regułami filtrowania w AdBlock-u.

Zrób na próbę, jak tu opisane: http://www.forex.nawigator.biz/images/jak_to_zrobic.jpg
i zobacz, czy się naprawiło.

Jak nie, to znaczy, że jeszcze coś tam masz włączone.

Awatar użytkownika
phungus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2011, 12:06

Nieprzeczytany post autor: phungus »

nawigator pisze:
phungus pisze:Forum totalnie mi się rozjeżdża
Coś chyba przesadziłeś z regułami filtrowania w AdBlock-u.
No dobra, to wielkie dzięki. Jak zwykle rozwiązanie jest blisko :-)

Pozdro z FF :-)
ph.

ODPOWIEDZ