DayTrading - propozycje zasad

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

DayTrading - propozycje zasad

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Zapraszam do dyskusji nad utworzeniem mini regulaminu wątku DayTrading.
Z racji iż wielu użytkowników skarży się na powstający tam śmietnik postanowiłem utworzyć zasady tego wątku.
Przypominam iż jest on umieszczony w dyskusjach czasowych które są formą czatu więc nie przesadzajmy ;)
Temat i tak znika z forum po 3 dniach więc bałaganu się na forum nie narobi.
Ale żeby nam żyło się lepiej i wątek był bardziej przejrzysty postanowiłem że będzie on podklejany do każdego wątku pod pajacykiem.
Od użytkowników będzie zależeć czy się ustosunkują.
Znaczy to że nie będę usuwał każdy post nie w temacie lub też walił ostrzeżeniami na oślep no chyba że spam lub wulgaryzmy albo jak ktoś przegnie ;)
Mając taki zbiór zasad nowi użytkownicy będą wiedzieć czego się mogą spodziewać w tym wątku i o czym mogą pisać.
Oczywiście nie unikniemy pytań w stylu "czy złotówka się umocni" ale lepiej żeby to było w czasówkach niż w strategiach lub journalu ;)

Pozdrawiam
Darek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Matinow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 26 kwie 2010, 16:19

Nieprzeczytany post autor: Matinow »

dobre są posty typu analizy tego co się dzieje i odnośnie prognoz. Zaśmiecające są posty typu "zarobiłem 100 pipsów, koniec na dzisiaj". Jeżeli by np dodał dlaczego się wycofuje co to spowodowało itp to by było lepsze, ale nie jest to teoretycznie wątek z analizami . Na forum przydałby sie chat, lub shoutbox takie moje zdanie :)

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Jak dla mnie IMHO to:

1. czasówki to czasówki, znikają po jakim czasie więc rygor powinien być zdecydowanie mniejszy niż w głównych wątkach o eur/usd, eur/jpy itd.

2. zdecydowane kasowanie a wręcz wrzucanie ostrzeżeń za posty wulgarne, z wulgaryzmami słownymi (można bez nich żyć, nie trzeba co chwila pisać jeb_, chu_, zajeb_) żeby oddać stan własnych uczuć - język polski jest wystarczająco bogaty w tym względzie a to poważne forum a nie menelska budka z piwem czy zebranie blokersów na ławce.

3. Ktoś pisał o niby szkoleniu AT dla początkujących. W takim razie można na bieżąco podpinać zrzuty z konsoli z ciekawymi rzeczami na bieżąco i komentarzem, sądzę że mogą być przydatne.

4. zdecydowane kasowanie 'wycieczek osobistych' w postach. Co prawda dla jednego będzie to już 'napaść słowna' a dla drugiego 'konstruktywna krytyka' więc oceną obiektywną postu pozostawić należy modowi.

5. Miło by było gdyby posty poza 'będzie spadać' czy też 'będzie rosnąć' miały krótkie uzasadnienie dlaczego.

6. Matinov ma rację, należy do minimum ograniczyć teksty 'zrobiłem 15 pips, a ja 40 pips' - nic nie wnoszą poza dobrym samopoczuciem tradera. Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, ze przy analizie podajemy zajęte pozycje i miejsce gdzie zamierzamy je zamknąć - wzbogaca to naszą technikę poprzez analizę zachowań innych traderów, Więc można pisać o aktualnej sytuacji, zajętej pozycji, gdzie się ją chce zamknąć i DLACZEGO, edukacja uber alles !

To tyle na gorąco, J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

Trzeba sie zastanowic po co powstal ten dzial, czemu ma sluzyc. Jesli maja to byc li tylko analizy, to rownie dobrze mozna go sobie darowac i powrocic do starych watkow, ktore daja rade juz od dluszego czasu. Jesli ma byc to cos wiecej to trzeba sobie wyznaczyc ramy co sie miesci w temacie, a co jest spamem i czego nalezaloby unikac.
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Wprawdzie za często tam nie zaglądam, ale celem wątku było pozbycie się zbędnych postów z działu prognoz i analiz.

Jest to właściwie swego rodzaju czat, z prognozami czy przemyśleniami dot. rynku nawet i w czasie rzeczywistym - tak aby każdy mógł dołączyć do dyskusji.

Wszelkie inne prognozy można wrzucać do wątku do tego przeznaczonego. Nie ma też problemu ze "śmieciami" bo i tek po 3 dnia znika.

Oczywiście w wątku tym również obowiązuje regulamin ogólny i na pewno nie będzie zezwolenia na używania przekleństw i tego typy rzeczy.

Jeśli jednak ktoś przedstawi jakąś ciekawą propozycję to zawsze można będzie się dostosować.

W końcu sami chcieliście takiego wątku.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Tig3r pisze:W końcu sami chcieliście takiego wątku.
Zaczyna wyłaniać się potrzeba istnienia wartości dodanej :D

daromanchester może trzeba pomyśleć o punktowaniu userów (jakiś system,gra ?)
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 554#177554
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

reptile pisze:daromanchester może trzeba pomyśleć o punktowaniu userów (jakiś system,gra ?)
System punktacji wątpię żeby się sprawdził. Już widzę jak ludzie krzyczą że ich prognoza z 6 rano że pójdzie do góry właśnie się sprawdziła i zeby punkt im nadać ;)
A że po drodze MC zaliczył to się nie przyzna (nawet na demo). ;)
Pochwały i dorobek na forum użytkownika przemawia za niego samego to wystarczy.

Ja raczej widzę ten wątek jako luźną dyskusję o rynkach w danym dniu.
Nie tylko AT można się nauczyć ale podejścia do gry, czasem jakichś technicznych spraw dotyczących platformy itp.
Wątek jest dosyć popularny więc czasem wrzucenie przez nowego usera sensownego pytania nie będzie nikomu szkodził.
Tak jak np. ktoś się zapytał jak przenieść historię transakcji na wykres, zaraz potem na rysunkach ludzie mieli naniesione.
Albo jak umieścić wartość na fibo (%$) i też potem większość to miała. Pytania wiadomo będą się powtarzać bo przybywają coraz nowsi.
Trzeba mieć tylko cierpliwość, my też kiedyś zaczynaliśmy. ;)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Day Trading - Mini regulamin forum

Nieprzeczytany post autor: reptile »

daromanchester pisze:System punktacji wątpię żeby się sprawdził. Już widzę jak ludzie krzyczą że ich prognoza z 6 rano że pójdzie do góry właśnie się sprawdziła i zeby punkt im nadać Wink
E tam ... każdy może sobie np. RR liczyć co do podawanych sygnałów .. a to był tylko taki pomysł ..pewnie bez sensu .. ale duch rywalizacji jest czasem dobry :)
.. brakuje motywatora do tego żeby w tych analizach mądrze pisać .. (wg mnie).

Kilka przemyśleń dałem w linku... nie mam czasu pisać w temacie DT... zainteresowani tematem powinni się bardziej udzielać by powstał jakiś konsensus.
W dziale prognoz.. bez sensu jest robić Day trading ... ok teraz są czasówki .. ale pisanie, że tam tyle i tyle skosiłem to sobie może zrobić DT offtop :mrgreen:

Spisać zasady i wkleić http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 627#176627 tworząc wątek DT podklejaj linka mini reg. ew. nowi będą mogli sie zorientować.

Podklej może tam też ten temat by inni cenili starania o kształt tych zasad.
Może z czasem ktoś jeszcze wpadnie na jakiś mądry pomysł i tu dopisze :wink:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Co prawda, nie zagadam tam zbytnio (glownie z powodu, wlasnie tekstow w stylu "wiedzialem ze tak bedzie", czyli dla mnie zadnej wartosci dodanej ;) , choc na pewno ma jakas wartosc psychologiczna dla autorow). Ale jak dla mnie jesli trzeba by bylo wprowadzic jakies zasady, to mozna sprowadzic do jednej (bo przeklenstwa z definicji powinny byc usowane).

A zasada brzmi:
"Nic co nie niesie zadnej konkretnej informacji innym uzytkownikom, po za autorowi wypowiedzi, powinno byc usuniete"

I od razu odpadaja, teksty "wpadlo 100 pipsow" itp.

Ma to byc luzne wiec mysle zbytnich zasad nie ma co tworzyc.

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Obserwuje DayTradingi i zawsze po chwili zaczynam wątpić w to że jest w ogóle sens czytać tą dyskusje. Węc jestem jak najbardziej za tym aby wprowadzic pewne zasady może spowoduje to zmniejszenie ilości wypowiedzi ale przynajmniej będzie to z sensem.

Z innej zaś strony sa do dyskusje czasowe i tak zostaną skasowane automatycznie więc niema to żadnego znaczenia.

Ale i tak uważam że jezeli cos zosło stworzone w jakimś celu to niech realizuje wstepne założenie i służy dobru użytkownika.

ODPOWIEDZ