Zażalenie

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
mike2004
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2010, 18:12

Nieprzeczytany post autor: mike2004 »

ja troche nie w temacie ale nie ma innego miejsca zeby to napisac,

kiedys kilka lat temu stworzyłem portal. przed stworzeniem portalu był POMYSL ...po co powstaje. wszyscy mowili genialny pomysł ...super...tylko zrobic strone i bedzie sukces.

,,, minał rok...portal powstał ale sukcesu nie było.... odbyłem wtedy spotkanie z architektem zajmującym sie budową portali ....ktory mi powiedział bardzo wazne jak dzis z perspektywy czasu patrze słowa.....

NIE PRZEJMUJ SIE DO CZEGO LUDZIE UZYWAJĄ TWÓJ PORTAL I CIESZ SIE ZE UŻYWAJĄ....dostosuj go do tego co robią i zostaw. strasznie sie wtedy gryzłem ze sobą ...że ja chciałem zeby robili to i to i taki był pomysł a tu userzy robią co innego..... portal sie rozwijał ale ja nie mogłem zniesc porażki że robią na nim zupełnie co innego niż "był pomysł".....

walczyłem z nimi usilnie (użytkownikami).....aż w koncu sie wkurzyli i odeszli...ktos inny załozył cos podobnego (a w zasadzie dokladnego) co realizowało ich potrzebe i dzis jest z tego duzy projekt.

mysle ze mamy tutaj podobną sytacje....ludzie mają fun ...klepią po iles set postów...i administrator powinnien sie cieszyc ze jest aktywnosc....architekt informacji jeszcze raz powinnien zrewidowac nazewnictwo działów etc...a nie przypierzac sie do userów ....bo tak jak mowie...poprostu sie ziirytują i odejdą.

....a wtedy admin sie zoorientuje ze mleko sie wylało...ale moze byc juz za pozno.


- jak mozna dawac prognoze .........................i nie dawac mozliwosci rozmowy o niej ???? sztuczny byt.....

zastanówcie sie czy nie jest błąd po waszej stronie...czy dział nie nazywa sie błednie ze userzy źle interpretują jego nazwe etc...bo narazie macie monopol ....ale to tez sie w sumie moze zmniec jak za bardzo bedziecie świrowac.....

ps. w normalnych warunkach nie jest do pomyslenia "zamykanie dyskusji"....papa smerf wpadł i zamyka...:) kabaret....juz nie mowie o banowaniu kont.


napisałem to tu bo za bardzo nie widze innego miejsca.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Widzisz Mike2004 niektórzy widzą też druga stronę medalu.
My moderatorzy jesteśmy tu po to aby trzymać porządek na forum a tym samym utrzymywać jego wysoką jakość. I powiem Ci że wcale nie sprawia to przyjemności wymierzanie kar, ale jest odpowiedni kodeks przyjęty - regulamin - po to aby dbać o jakość forum. Najlepsza sytuacja to taka gdyż użytkownicy są inteligentni i moderatorzy nie mają co robić.
Jeśli nie miałeś okazji to poszukaj jak wyglądają fora gdzie się bardzo pobłaża użytkownikom i daje im pełną swobodę. Z dyskusji tworzy się śmieć i samo forum przestaje mieć jakąkolwiek wartość.
Rozumiem Twoje ubolewanie ale to jest forum a nie czat (nie licząc dyskusji czasowych gdzie jest duża swoboda i równie dobrze gadanie o pierdołach można swobodnie przenieść tam). Powstała specjalna inicjatywa zapoczątkowana przez daromanchester, i w dyskusjach czasowych tworzy się specjalny wątek do pogaduszek i oceny bieżącej sytuacji. Post nazywa się "DayTrading XX.XX.XXXX". Przenieś się tam na stałe i wszyscy będą zadowoleni.
Jeśli przestaniemy spełniać swoje obowiązki to w dziale o którym wspominasz nie spotkasz żadnej porządnej analizy a dokopanie się do wartościowego wątku zajmie CI dużooooo czasu.
Tak więc jak już by się z forum zrobił taki śmietnik to nikt by tu nie przychodził, bo nie znalazł by tu żadnej cennej informacji.

Ja tam nie widzę żadnego kabaretu który Ty widzisz. Regulamin określa jasno że za nagminne łamanie regulaminu przyznaje się ostrzeżenie a po zebraniu odpowiedniej ilości następuję zablokowanie konta - poczytaj regulamin ty tylko 1 mała strona.

Dla Ciebie jak widzę liczy się ilość, a dla innych jakość.
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 4&start=10
Zerknij proszę na to co tworzysz a sam się przekonasz że za wielkiej wartości to nie ma. Piszesz głownie w dziale prognoz i analiz a wśród twoich postów ciężko takie znaleźć.

Zanim zaczniesz kogoś krytykować zobacz jak to wygląda w świetle regulaminu tego wątku:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=7579

Podsumowując to forum ma być kopalnią wiedzy a nie kopalnią śmieci.

Pozdrawiam
Tig3r
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

mike2004,

Zawsze masz czasówki. Jeśli chcesz napisać coś, co nie bardzo mieści się w konwencji danego działu napisz to w czasówkach.
Jeśli będzie to ciekawe i 'zacznie żyć własnym życiem' to albo temat będzie długo podbijany i nie zniknie albo mod przeniesie do danego działu, najbardziej zbliżonego do tematu.

Pozdrawiam, J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

mike2004 uważam, że nie masz racji z tym zamykaniem dyskusji czy banami. Szczególnie wrażliwy nie jestem (w zasadzie wcale) ale... irytuje mnie jak na forum na które notorycznie wchodzę w poszukiwaniu CIEKAWYCH I ISTOTNYCH INFORMACJI jakiś dwóch gówniarzy wyzywa siebie obrażając przy tym matki, ojców, psa i kogo tylko się da. Piaskownica jest gdzie indziej. Również ludzie wylewający swoje żale jaki to forex jest zły i że NAPEWNO nie można na nim zarobić mocno mnie irytują. Ciężko takie pierdoły się czyta a czytać trzeba bo w gąszczu pierdół znajdują się sensowne wypowiedzi co poniektórych użytkowników. Kurczę takie forum powinno być dość specjalistyczne i nie powinno być na nim miejsca na "głupie" gadki - od tego jest Nasza Klasa albo gg. Ja osobiście nie mam żalu jak mod mi przeniesie temat albo wskaże, że jest bezsensowny. Może po prostu coś w tym jest? Zamiast skupiać się wtedy na "złych modach :)" może warto przemyśleć i podejść do jakiegoś tematu z innej strony.

ps. dziękujcie bogu, że to nie moje forum bo chyba bym uczynił je płatnym(bez względu na drastyczny spadek ilości użytkowników) - tak aby odstraszyć "wszechwiedzących" i "gówniarzy" - nie chodzi mi przy tym o wiek a o zachowanie. Za prostactwo i bezzasadne obrażanie innych byłby natychmiastowy ban - no mercy. :)

Pozdrawiam

vindemiatrix
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:12

Nieprzeczytany post autor: vindemiatrix »

No cóż jako szary user zgadzam się z tobą mike2004.

Parafrazując słowa Tig3ra " Najlepsza sytuacja to taka gdy moderatorzy są inteligentni........ " i to wszystko w imię próby "utrzymania porządku aby forum utrzymało wysoką jakość".
Z tym że historia nawet tego forum pokazuje coś całkowicie odmiennego podam przykład Pana o nicku fx killer alias kerimb alias........ no właśnie człowiek w przeszłości był banowany ( nawet chyba kilkukrotnie choć mogę się mylić ) a dzisiaj bez wątpienia jest jednym z najwartościowszych userów tego forum. Przykład z drugiej strony Pan o nicku Cugan jeszcze kilka miesięcy temu miał dwa ostrzeżenia gdy wtem jedno znikło w magiczny sposób i nadal bezstresowo może rozwijać swoją radosną twórczość ( według powszechnej opinii jego przewidywania miały trafność -100%, pomijając już to że był w stanie edytować swoje posty po 40 razy w ciągu kilku godzin, całkowicie zmieniając ich sens i dostosowując je do innej sytuacji na rynku ) traktując wątek prognoz jak swoje własne udzielne królestwo.
No i rosną takie kwiatuszki domagające się poważnego traktowania tylko dla tego że posiadają na swoim koncie x pochwał za wklejanie X^X linków choć sami wiele do powiedzenia sensownego nie mają. Oczywiście są też ludzie których wiedza, wnikliwość mogłaby zaskoczyć nie jednego tylko po co ktoś taki ma pisać skoro jego wypowiedź zniknie w zalewie linków, lolków chichotków i innych pierdół.
Ty nie widzisz kabaretu a ja kabaret widzę podobny do tego jaki fundują nam co jakiś czas urzędnicy kurczowo trzymający się przepisów jak np. tych które pozwalają im zrefinansować człowiekowi bez obu nóg protezę jednej nogi raz na 15 lat. ergo - stracisz obie nogi, jutro dostaniesz prawą ( jeśli jesteś praworęczny ) a za 15 lat przyjdź po lewą.

Dobra teraz skrótowo i do rzeczy, chcecie aby forum było poważne i coś znaczyło o to kilka pomysłów: zrewidujcie cały system przyznawania pochwał/ostrzeżeń, zrewidujcie dostępność do poszczególnych działów dla określonych podziałów użytkowników - dlaczego mając zero postów na koncie miałbym mieć w ogóle prawo do pisania w niektórych działach co może znaczyć moja analiza, jeśli w poprzednim poście pytałem czym jest spread itd itp.Można by mnożyć i mnożyć pomysły, zżymać się i zżymać na brak niektórych rozwiązań ale zawsze ktoś musi słuchać

P.S. jeszcze jedno może warto byłoby pomyśleć o zainstalowaniu jakiegoś modułu który udostępniałbym na forum matematykę, przynajmniej na stopniu podstawowym. W końcu foreks i szerzej rynki finansowe jednak na matematyce się opierają co prawda od efektywnego tradera nie oczekuje się umiejętności całkowania ale nieco "prostsza" matematyka przydałaby się.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

vindemiatrix pisze:jeszcze kilka miesięcy temu miał dwa ostrzeżenia gdy wtem jedno znikło w magiczny sposób i nadal bezstresowo może rozwijać swoją radosną twórczość
Regulamin IV. 5 Opisuje ten magiczny sposób.
Wszystko jest odnotowana na forum moderatorów, nic nie ginie samowolnie.

Każdy ma prawo się wypowiedzieć a nie każdy musi się z tym zgadzać. Nie róbmy tu sekty że jest tylko jedna i słuszna prawda.

Co do propozycji uczenia matematyki, to rozumiem że zgłaszasz się na ochotnika? Śmiało załóż i rozpocznij stosowny watek nikt przecież nie broni.
Wg mnie nikogo na siłę nie wyedukuje bo każdy szuka konkretnych informacji. Więc Ci którzy najbardziej potrzebowali by tej wiedzy raczej świadomie ją ominą.

Forum jest ogólnodostępne i nie wydaje mi się aby zostało zamknięte (nawet częściowo). Służy do swobodnej wymiany myśli i pomysłów (oczywiście musi być to w zgodzie z regulaminem - czytaj zgodne z prawem, w odpowiednim miejscu i formie).

Każdy z nas kiedyś zaczynał i każdy na takie samo prawdo do wiedzy zawartej na forum i do wypowiedzi.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

vindemiatrix
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:12

Nieprzeczytany post autor: vindemiatrix »

heh. Nie chodzi o uczenie matematyki chodzi na przykład o to że jeśli ktoś pyta jak interpretować i czym jest RSI to w odpowiedzi warto byłoby podeprzeć się wzorem i pokazać jak ten wzór się zachowuje w określonych warunkach etc.

Nie zamierzam też nikomu bronić dostępu do forum, doskonale sobie zdaję sprawę że większość początkujących oprócz poszukiwania odpowiedzi na pytanie czym jest spread, szuka także prostych recept na to co będzie działo na rynku czyli idziemy w górę lub idziemy w dół. To nie jest jednak powód aby płodzić komentarze w stylu " opory zerwane, lecimy w górę" gdy post wyżej ostrzeżenie dostaje człowiek który skomentował bzdury w innym poście uznane za pełnoprawną analizę tylko dlatego że wśród słowotoku był wykres.
Wszystko na własną prśbę

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

vindemiatrix pisze:heh. Nie chodzi o uczenie matematyki chodzi na przykład o to że jeśli ktoś pyta jak interpretować i czym jest RSI to w odpowiedzi warto byłoby podeprzeć się wzorem i pokazać jak ten wzór się zachowuje w określonych warunkach etc.
Większość nie rozumie wzorów - prośby które się tu pojawiają raczej nie dotyczą matematycznych aspektów. Są opisy i wzory na forum, oraz w zewnętrznych źródłach o ile ktoś o nie pyta a sam nie potrafi znaleźć.

Wykres sugeruje że ktoś włożył trochę pracy w napisanie posta, że się zastanowił i pokazał (próbował pokazać) innym swój punkt widzenia. A sam tekst w stylu "lecimy w górę" nic nie znaczy bo nie ma gdzie, skąd dokąd..

To że ktoś się starał i mu nie wyszło/nie wychodzi jest dla mnie bardziej wartościowe niż to że ktoś bardziej skuteczny pisze ""góra", "dół". To nie jurnal i trzeba podać argumenty.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

vindemiatrix
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:12

Nieprzeczytany post autor: vindemiatrix »

Tyle że jak sam piszesz to miejsce ma być wyjątkowe, ma mieć wysoką jakość, nie możesz więc celować w środek, w tłum bo większość to większość tamto, Większość traci na rynku to nie powód żeby budować forum specjalnie dla tej większości.

Wykres o niczym nie świadczy, nie trzeba wykonać żadnej wielkiej pracy aby wcisnąć print screen, zrobić paste, w jakimś edytorze po docinać taki obrazek i wrzucić go na forum. Nie chodzi nawet o pokazywanie czegokolwiek bo często na takich wykresach jedyne co widać to dolna skala czasowa.
Zgadzam się taki wpis nie jest analizą dlatego nie powinno go tam być taka osoba po prostu nie powinna mieć prawa do pisania w tym dziale. Jasne argumenty trzeba podawać, tyle że nie powinno się ich dostosowywać, dopisywać, edytować a brać za nie pełną odpowiedzialność - być może to powód dla którego warto zablokować możliwość edytowania własnych postów w dziale prognozy.

EDIT:

Z doświadczenia wiem że o wiele lepszym rozwiązaniem niż celowanie w tłum jest celowanie w tym wypadku w te 5% wygrywających ( cokolwiek miałoby to znaczyć ). Jeśli te 5% poczuje wartość tego forum, będzie pojawiać się regularnie i przestanie uciekać z tego miejsca, jeśli tylko odrobina wiedzy skapnie dla pozostałych 95% przyniesie to większy pożytek niż oddawanie forum większości. Ciężko mi sobie wyobrazić że ślepy może być przewodnikiem ślepego.

Co do zablokowania możliwości edytowania postów w dziale prognoz to miałoby to jeszcze i taki zbawienny wpływ że pozwoliłby spoglądać nieco trzeźwym i obiektywnym okiem na swoje poglądy na rynek w końcu " stało by tam jak wół napisane".

Ostatnia historia - wycinanie linków do miejsc poza forum przez astrę. Mam wrażenie że to trochę gorliwość neofity i z czasem przycichnie i jeśli jest zgodne z regulaminem to może warto byłoby zmienić regulamin, nie bardzo widzę czemu miałoby to być złe dla forum
Ostatnio zmieniony 25 mar 2010, 13:11 przez vindemiatrix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

vindemiatrix pisze:Jasne argumenty trzeba podawać, tyle że nie powinno się ich dostosowywać, dopisywać, edytować a brać za nie pełną odpowiedzialnoś
Edytowanie służy to korekcji błędów, a każda akcja i ilość jest odnotowywana. Jak ludzie widzą że ktoś często edytuje posty czy manipuluje to nie przykładają wagi do jego zdania i problem rozwiązany. Po 24H edytowanie jest automatycznie blokowan.

O jakiej odpowiedzialności mówisz? Chcesz każdego rozliczać? To nie są żadne rekomendacje tylko czyjś punkt widzenia z którym nie trzeba się zgadzać.
Sam osobiście omijam wątek z daleka i nigdy nie korzystam z tych "prognoz" bo one wcale nie pomagają - każdy może mieć inny punkt widzenia.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ