Dobry ECN

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Tommy88
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:21

Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: Tommy88 »

Witam, od jakiegoś czasu testuje swój nowy system i całkiem niezle sie sprawdza, i chciałbym się przenieść na jakiegoś ECN'a.
Nie zauważyłem tematu pokazującego zestawienie najlepszy brokerów oferujących konta tego typu. Czy jest jakiś dobry broker oferujący konta tego typu z depozytem pomiędzy 10 a 20 tyś pln z dużymi możliwościami wypłacania pieniedzy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,
Tommy88 pisze:Czy jest jakiś dobry broker oferujący konta tego typu z depozytem pomiędzy 10 a 20 tyś pln z dużymi możliwościami wypłacania pieniedzy.
ECN czy również STP?
Jeśli tylko ECN i taki pułap depozytu to Dukascopy (5000 USD, w IB już 10 000), bo wszyscy niby ECN z MT4 to de facto STP, a u nich wymagania zaczynają się paruset dolarów.
Co do możliwości wypłacania dużych pieniędzy... ECN jest tylko pośrednikiem w transakcji, który inkasuje prowizję od każdego zlecenia więc nie ma nic do tego ile zarobisz czy stracisz więc teoretycznie każdy prawdziwy ECN wypłaci Ci nieograniczoną ilość pieniędzy... ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Tommy88
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:21

Nieprzeczytany post autor: Tommy88 »

ECN/STP
Konsola jest obosjętna ale ważne są prowizje i możliwość wypłacania pieniedzy.

Awatar użytkownika
DamadaR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:28

Nieprzeczytany post autor: DamadaR »

ja teraz testuję ECN'a który od niedawna ruszył w Alpari, możesz zobaczyć co oni oferują http://www.alpari-forex.com/en/trader/
a w razie jakichkolwiek pytań to można się skierować do polskiego supportu na kontakt@alpari.pl

pozdrawiam

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

Co do Dukascopy to wydaje mi się, że nadal jest to broker dla osób, które chcą zainwestować nieco większe pieniądze. Niby jest teraz ta promocja, że można zakładać konta już od 5000 USD, ale minimalna wielkość otwieranej pozycji to 1 lot, a chyba nadal obowiązuje to zastrzeżenie, że zleceń poniżej 2,5 lota mogą nie zrealizować. Tak więc dla skalperów ta promocja z pewnością jest ciekawa, ale osoby z innym stylem gry powinny chyba jednak odłożyć sobie nieco więcej wolnych środków niż te 5000 USD, jeśli przymierzają się do Dukascopy. Ale nie ma co się dziwić, najlepszej jakości oferty muszą mieć swoją cenę.

Oferta Alpari faktycznie jest bardzo ciekawa, tyle tylko, że wprowadzona niedawno, więc w sumie nie wiadomo jakiej będzie jakości - jednak "na papierze" wygląda na być może nawet najlepszą obecnie ofertę na rynku spośród tych ofert mniej elitarnych od Dukascopy. Mam tu na myśli konta classic.direct, które są dostępne już od 2000 USD. Ja na razie mam taki plan, żeby jeszcze poćwiczyć na koncie Micro, ale gdy już poczuję się pewniej na rynku, to pewnie też wypróbuję Direct, bo na zwykłe Classic może się już nie opłacać przechodzić w takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FXfighter pisze:Co do Dukascopy to wydaje mi się, że nadal jest to broker dla osób, które chcą zainwestować nieco większe pieniądze.
To nie wymagania brokera, a samego rynku ECN są wysokie ;). Zobacz ofertę IB czy Hotspot, czyli prawdziwych ECN'ów... Z tego co wiem to konto Alpari nie ECN, a STP, bo jak wiemy, nawet ograniczenie samego MT4 nie pozwala na inne rozwiązanie.
Nie znam jednak szczegółów jak to u nich wygląda ale umowę zawsze warto przeczytać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

raposo pisze:Z tego co wiem to konto Alpari nie ECN, a STP, bo jak wiemy, nawet ograniczenie samego MT4 nie pozwala na inne rozwiązanie.
Platformą transakcyjną dla kont Direct w Alpari nie jest MT4. Jeśli chodzi o to, czy jest to prawdziwy ECN, czy tylko STP, to muszę przyznać, że nie znam się na tyle na kwestiach technicznych, żeby móc to stwierdzić. Są chyba podłączeni pod Currenex. Oczywiście nie kwestionuję tego, że tej oferty nie można zapewne porównywać z najlepszymi, po prostu wydaje mi się, że jeśli ktoś chce zainwestować te kilka tysięcy $, to taka oferta może być ciekawa. Umowę oczywiście przeczytam dokładnie, jeśli już zdecyduję się na założenie konta, bo tak jak napisałem - jeszcze nie w tym momencie :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hm, zaciekawiony tym co napisałeś (szczególnie Currenexem, bo platforma ta zawsze kojarzyła mi się tylko z dużymi kwotami) zajrzałem na stronę Alpari i jest tak:
http://www.alpari-forex.com/en/trader/
zakładka classic. Ok, jest tu konto classic.direct i classic.direct.pro (nie wiem czym się różnią? Warunki takie same), oba od 2000 USD. Obok jest zakładka alpari.pro i te same konta ale już od 20 000 USD (tu jest już wzmianka o Currenexie i ECN więc by się zgadzało).
W pierwszej zakładce dla tych kont nie ma prowizji - skoro to ECN to na czym zarabiają? :)
W drugiej już jest, choć niby jest promocja do końca stycznia, że można grać za free. Ok, bardzo fajnie - a potem ile? ;)
Już można jakieś wnioski wyciągnąć. I m.in. dlatego warto przeczytać umowę (miejmy nadzieję, że nie jest tylko po rosyjsku).

Nie zrozum mnie źle, nie chcę Ci niczego odradzać ale tych pseudo-ecnów wyrosło jak grzybów po deszczu, co powinno nam dawać do myślenia i zwiększyć uwagę.
Jest np. jeden taki "fajny" z kontem od 500 USD, MT4, super płynnością i realizacją zleceń (jak się reklamuje) w 0.3 sek :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

raposo pisze:... niby jest promocja do końca stycznia, że można grać za free. Ok, bardzo fajnie - a potem ile? ;)
Na stronie http://www.alpari-forex.com/en/promotions/ znalazlem stawki dla kont "alpari.pro":
Let us remind you that the standard commission rate for institutional clients is the following:

<500 mln: 15$ for a million;
>500 mln - 1 bln: 12.5$ for a million;
>1 bln - 3 bln: 9$ for a million;
>3 bln - по договоренности.

All the commissions charged from your trading account will be rebated during next three months (till 20th January, 2010), according to the Promotion terms stated above.
Calkiem przyzwoite prowizje. Niestety, prowizji dla kont "alpari.classic" nie udalo mi sie namierzyc.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

forex pisze:Calkiem przyzwoite prowizje. Niestety, prowizji dla kont "alpari.classic" nie udalo mi sie namierzyc.
Faktycznie prowizje niezłe ale właśnie - na classic w Commission są krzyżyki, czyli prowizja tam nie obowiązuje (tak wnioskuję). Moja teoria jest taka, że konto ECN jest od 20k USD, natomiast classic to zwykły wabik. Ale to tylko teoria.
Nie wszystko złoto co ma na stronce napisane "ECN" ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ