TadawulFX - Dyskusje

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
4
31%
Poza paroma minusami są ok
1
8%
Przeciętny
2
15%
Mają wiele wad
1
8%
Stanowczo odradzam
5
38%
 
Liczba głosów: 13

forPPP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:30

TadawulFX - Dyskusje

Nieprzeczytany post autor: forPPP »

Witam,

Rozpoczynam "testy" konta rzeczywistego w TadawulFX. Znalazlem jedynie 2 posty na temat tego brokera. Brak opinii, wiec dodaje ankiete. Ktos mial juz z nimi do czynienia, czy bede przecieral szlaki?

Skrotowy opis:
- platforma MT4
- niskie spready na pary cross na wszystkich rodzajach kont (nadaje sie do skalpowania Stomperem, FAP Turbo itp.)
- niskie spready na majory (1 pips) dla konta Premium (dla konta mini, niestety spread az 3 pips)
- staly spread
- dozwolone skalpowanie
- wplaty/wyplaty paypal
- minimalna pozycja 0.1 lot

3 rodzaje kont:
1. Mini
- dzwignia max 500:1
- minimalna wplata $500
- spread pary major 3 pips

2. Standard
- dzwignia max 200:1
- minimalna wplata $10000
- spread pary major 2 pips

3. Premium
- dzwignia max 100:1
- minimalna wplata $250000
- spread pary major 1 pips

Założenie konta, wplata na paypal, pojawienie sie depozytu na platforme trwalo lacznie 1 dzien.

forPPP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:30

Nieprzeczytany post autor: forPPP »

Prosze osoby, które daja negatywne oceny o krotki opis, skad taka ocena.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Spółka na Cyprze, gdzie nigdy bym nie powierzył kasy nawet w wysokości konta standard dla tokowej. Nie zrzeszają się w żadnej organizacji nadzorującej. Konto mini jest w ogóle nie opłacalne a wszystkie pozostałe są zbyt ryzykowne ze względu na możliwość defraudacji(brak nadzoru i lokalizacja wskazuje na to że w każdej chwili mogą zwinąć się z kasą, robić wałki i przekręty).
Nie mają żadnej, ale to żadnej przewagi nad konkurencją.. Chyba że komuś się nudzi i chce dywersyfikować portfel (choć osobiście uważam że nie warto)..
Ostatnio zmieniony 18 maja 2009, 14:44 przez Tig3r, łącznie zmieniany 2 razy.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

mbiaz8x
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2009, 19:19

Nieprzeczytany post autor: mbiaz8x »

forPPP pisze:Prosze osoby, które daja negatywne oceny o krotki opis, skad taka ocena.

Niestety, jest tu paru "klikaczy" którzy klikają ot tak sobie. Od razu więc warto mieć świadomość, że ankieta nie będzie obiektywna i że nie warto się nią sugerować.

Ja od siebie dodam, że pierwszy raz słyszę o tym brokerze. Jak sam wspomniałeś, brak jest o nim jakichkolwiek opinii co raczej dobrze nie świadczy :wink:

Awatar użytkownika
FiXator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2008, 07:46

Negatywna opinia

Nieprzeczytany post autor: FiXator »

Z tego co wiem, jest to broker STP, ale zachowuje się jak najlepszej rasy MM w złym słowa tego znaczeniu.

Zlecenia oczekujące mają wchodzić po cenie złożenia i kilka razy weszły, ale jak zarobiłem trochę kasy dzięki takim zleceniom, to teraz wchodzą po następnej dostępnej cenie, a nie cenie złożenia. Więc nie gwarantują cen, choć dalej tak twierdzą.

Złożyłem ostatnio po kilka zleceń oczekujących i te, które mogłyby zarobić kasę, zostały skasowane przez dealera, a te co były na straconej pozycji, nie zostały przez niego skasowane. Ja też ich nie mogłem skasować, bo rynek był zamknięty, dla mnie był zamknięty, ale nie dla dealera, który może spokojnie kasować, co chce i kiedy chce.

Poprosiłem o wyjaśnienie tej sytuacji. Zero reakcji.

Na plus mogę im dać to, że jak zarobiłem kasę, to mi ją wypłacili (aż dotego dochodzi, że jak wypłacają, to pochwała!!). Bo 2 innych brokerów pokasowało mi podobne zlecenia i nie wypłacili, twierdząc, że nie było takich cen na rynku. A jeden to mi wręcz konto zlikwidował twierdząc, że nie podoba mu się mój sposób handlu (czytaj, nie lubią jak zarabiam - broker nazywa się Prime4x).

Ogólnie, broker przeciętny, wielu robi podobne machlojki. Nic specjalnego.
FX CLEARING - 1 pip spreadu, depozyt $1, mini 0.1, mikro 0.01 i nanoloty 0.0001, polska obsluga, konta w PLN, dzwignia 1:500, Moneybookers, PayPal.

kubek
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 30 lis 2007, 13:44

Nieprzeczytany post autor: kubek »

Witam

Jesli ktos szuka jakis informacji nt tego brokera chetnie sluze pomoca.

edit
Albo inaczej:

Jestem czynnym traderem od kilku lat i w swojej karierze mialem konta u wielu brokerow MM. W Tadawulu gram od kilku miesiecy i moge uczciwie powiedziec, ze jest to jeden z lepszych brokerow jakich mialem okazje spotkac w swojej karierze. Zeby sprobwowac czegos nowego, zdecydowalem sie zostac ich IB. Nie mam zamiaru Wam mydlic oczu, ze TDFX jest naj naj, bo wazniejsze od zyskow sa dla mnie dobre stosunki z kolegami traderami. Wszystkie kwestie przedstawiam uczciwie, tak jak je widze

plusy:
- broker regulowany przez CySec, oraz od niedawna brytyjskie FSA
- bardzo dobra realizacja zlecen, wchodza naprawde blyskawicznie, nawet podczas duzych ruchow rekwoty pojawiaja sie sporadycznie.
- broker jest wyplacalny (sprawdzalem wlasnorecznie) i co wazniejsze, po wyplacie czy tez znacznym powiekszeniu stanu konta, nie utrudniaja gry (przynajmniej na razie sie z tym nie spotkalem)
- nie rozszerzaja spreadu na danych ani w nocy
- scalping i wszystkie EA sa dozwolone
- wplata i wyplata paypalem u mnie byla kwestia 3-4 godzin, przelewy tez ksieguja bardzo szybko
- sprawny i uczynny support.
- minimalna pozycja 0.05 lota i wzrost o 0.05 lot
- dzwignia do 500:1

minusy:
- na koncie mini (do 10k usd) spready sa dosc wysokie - edek 3 pipsy, kabel 4, usd/jpy 3 - taki mniej wiecej standard XTB (roznica w tym ze nie pomagaja sobie rekwotami :))

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, ktora ciezko zakwalifikowac jako plus czy minus. Tadawul ma mocno filtrowany datafeed. Jesli nie wiecie jak to wyglada, proponuje porownac demo Tadawula i FXPro. Niektorym moze ten data feed przeszkadzac, ale osobiscie sadze, ze dla osob poczatkujacych bedzie dobry (mniej szpili, naglych strzalow - mniej szumu rynkowego na wykresie)

Jesli ktos wlasnie sie waha gdzie otworzyc konto i myslal o Tadawulu jako jednej z opcji, uprzejmie prosze o zalozenie konta przez moj link referencyjny:

https://www.tadawulfx.com/v2/register/i ... /ib/800878

Jesli ktos ma jakies pytania, prosze smialo o kontakt przez forum badz zadawanie ich w tym watku - postaram sie wyjasnic wszystkie watpliwosci

pozdrawiam kolegow traderow

Awatar użytkownika
fxmaestro
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 23 lis 2007, 22:15

Nieprzeczytany post autor: fxmaestro »

Zasadnicze pytanie - po wy szukać tyle tych brokerów z MT4 z bardzo kiepskimi warunkami biorąc to do FX PRO to tandetny broker

Jedyne czego brakuje FX Pro to kont micro
saxo - NIGDY NIE WPŁACAJ PIENIĘDZY DO TEGO BROKER BO ZOSTANIESZ ZROBIONY W FIFO

kubek
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 30 lis 2007, 13:44

Nieprzeczytany post autor: kubek »

Warunki nie sa tandetne. W handlu spread to nie wszystko. Dla scalperow owszem, jest on wazny, natomiast w przypadku gry typu swing lub longterm spread na pierwszy plan wychodza inne aspekty, ktore Tadawul ma bardzo dobre.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

niestety spread to wszystko i to on decyduje głównie o zyskach lub stratach
na FX
a kto myśli inaczej niech podliczy sobie ile zapłaciłby w XTB a ile np. w AM
bo FxPro jest bardzo drogie w spreadach w od 22 do 8 rano.
Teraz standardem powinien być spread 1 pips na majorsach w ciągu dnia a czasy 3 pips na EurUsd minęły 5 lat temu.

Porównanie Tadawul z XTB a raczej pewnie z Instaforex.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

forPPP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:30

Nieprzeczytany post autor: forPPP »

Jestem juz prawie rok z nimi. Nie ma problemow z egzekucja zlecen, ale faktycznie spready dla kont mini sa dziwne. Nie wyplacalem jeszcze kasy, czekam az zysk osiagnie 1000% ;)

Ostatnio doszly CFD oraz Indeksy. Zrejestrowali sie w FSA UK i BAFIN Germany. Podaja, iz pieniadze klientow sa odpowiednio odseparowane i "zabezpieczone":
"Are my funds insured and segregated with Tadawul FX?

A. As Tadawul FX is licensed and regulated by CySec (CIF no. 103/09), all our retail clients have access to the investor compensation fund, in the event where TDFX is unable to fulfil its obligations. All client funds are held in accounts separate from the company accounts in an A class bank."

http://www.tadawulfx.com/public/about-t ... -fund.html

Co o tym myslicie ?

Zablokowany