MT4 - przydatne dodatki

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

Witajcie

Szukam kilku darmowych addon'ów do MT4 które:

1. Umożliwią mi ustawienie alarmu w wybranym prze zemnie miejscu na wykresie. Coś na styl SELL lub BUY LIMIT. Irytujące jest ustawianie ich w zakładce ALARMY. Fajnie gdyby też była możliwość wybrania w jaki sposób taki alarm miały by się ujawnić (push,email, dźwięk) z poziomu addon'u.
2. Możliwość automatycznego zamknięcia części otwartej pozycji (procentowej) w wybranym prze zemnie punkcie na wykresie. Coś na zasadzie STOP LOSS lub TAKE PROFIT które zamyka x% pozycji.
3. Możliwość manualnego zamknięcia x% pozycji po kliknięciu na otwarte zlecenie. Robienie tego manualnie poprzez edytowanie zlecenia zabiera o wiele za dużo czasu.

Szukałem w markecie MT4, ale jakoś nie mogę się doszukać :(.
Będę mega wdzięczny za pomoc i namiar na takie wtyczki!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

JFR147 pisze:
10 lut 2021, 13:17
Witajcie

Szukam kilku darmowych addon'ów do MT4 które:

1. Umożliwią mi ustawienie alarmu w wybranym prze zemnie miejscu na wykresie. Coś na styl SELL lub BUY LIMIT. Irytujące jest ustawianie ich w zakładce ALARMY. Fajnie gdyby też była możliwość wybrania w jaki sposób taki alarm miały by się ujawnić (push,email, dźwięk) z poziomu addon'u.
2. Możliwość automatycznego zamknięcia części otwartej pozycji (procentowej) w wybranym prze zemnie punkcie na wykresie. Coś na zasadzie STOP LOSS lub TAKE PROFIT które zamyka x% pozycji.
3. Możliwość manualnego zamknięcia x% pozycji po kliknięciu na otwarte zlecenie. Robienie tego manualnie poprzez edytowanie zlecenia zabiera o wiele za dużo czasu.

Szukałem w markecie MT4, ale jakoś nie mogę się doszukać :(.
Będę mega wdzięczny za pomoc i namiar na takie wtyczki!
Trudno wymagać, żeby akurat ktoś miał taką potrzebę jak ty.
Nawet jeżeli miał i napisał takiego EA, to nie wiadomo czy upublicznił, ani jak takie znaleźć.
Mogę napisać na zlecenie.

PS. Alerty cenowe:
PriceAlert_Panel.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

dzięki za namiary. O taki alert mi chodziło.
Mam teraz 2 inne zagwozdki w temacie dodatków:

1. W MT4 w standardzie po otwarciu pozycji jest możliwość bezpośrednio na wykresie ustawienia/ przesunięcia SL i TP. To super opcja, bez konieczności ręcznego edytowania zlecenia. Natomiast co jest bardzo irytujące, to to, że zarówno ilość pipsów jak i kwota SL/TP pojawia się po lewej stronie wykresu, gdzie w 90% jest nieczytelna bo przysłaniają ją świece. Znasz może jakiś dodatek, który umożliwi pokazywanie tych danych po prawej stronie okna + dane te będą widoczne na stałe ? Może da się to zmienić w samym mt4 ?

2. Szukam dodatku, który będzie przypominał ten z xStation - w momencie gdy odpalamy krzyżyk system od razu liczy nie tylko pipsy ale też i ew. zysk/stratę w % + podaje kwotę względem wybranego lota. Super bajer :). Styknąłeś się może z taką opcją na mt4 ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

JFR147 pisze:
10 lut 2021, 23:09
dzięki za namiary. O taki alert mi chodziło.
Mam teraz 2 inne zagwozdki w temacie dodatków:

1. W MT4 w standardzie po otwarciu pozycji jest możliwość bezpośrednio na wykresie ustawienia/ przesunięcia SL i TP. To super opcja, bez konieczności ręcznego edytowania zlecenia. Natomiast co jest bardzo irytujące, to to, że zarówno ilość pipsów jak i kwota SL/TP pojawia się po lewej stronie wykresu, gdzie w 90% jest nieczytelna bo przysłaniają ją świece. Znasz może jakiś dodatek, który umożliwi pokazywanie tych danych po prawej stronie okna + dane te będą widoczne na stałe ? Może da się to zmienić w samym mt4 ?

2. Szukam dodatku, który będzie przypominał ten z xStation - w momencie gdy odpalamy krzyżyk system od razu liczy nie tylko pipsy ale też i ew. zysk/stratę w % + podaje kwotę względem wybranego lota. Super bajer :). Styknąłeś się może z taką opcją na mt4 ?
1. Nie, nie da się tego ustawić z poziomu platformy, potrzebny jest wskaźnik.
Tutaj link:
https://www.forexfactory.com/thread/442 ... indicators

Trzeba ustawić właściwości wykresu, żeby wykres nie był na pierwszym planie i żeby pokazywało opisy obiektów:
wlasciwosci wykresu.jpg
2. Nie znam XStation, więc nie wiem o co chodzi.
Ja mam swoje własne narzędzia, które mi wyliczają transakcję zgodnie z ustawionymi parametrami obliczania ryzyka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

dzięki ponownie za namiar. Testuje ten wskaźnik. Wygląda obiecująco.
Co do drugiej kwestii - znalazłem dokładnie taki wskaźnik o jaki mi chodzi:

https://www.mql5.com/en/market/product/ ... gle.com%2F#

Pech chciał, że z jakiegoś powodu część par liczy dobrze a część źle :(
Gdybyś znał podobny wskaźnik, będę bardziej niż wdzięczny za namiar ;)

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

ok, nowa sprawa. Znasz może jakiś dodatek, który pozwoli szybko przeskoczyć do wykresów otwartych pozycji ?
Chodzi mi o sytuacje, kiedy mam np. 20 wykresów i 5 otwartych pozycji na różnych parach. Potrzebuje szybko przejść do konkretnej by nią zarządzać i nie tracić czasu na szukanie wśród wielu okien.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja mam takie cuś:
2021-02-16_212540.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

tak, też takie cuś mam :)
tylko że to cuś nie przełącza mnie do otwartego już wykresu a otwiera jakoby wewnętrzny nowy wykres na danej parze.
Ja to bym potrzebował coś co mnie przeniesie ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

JFR147 pisze:
16 lut 2021, 21:55
tak, też takie cuś mam :)
tylko że to cuś nie przełącza mnie do otwartego już wykresu a otwiera jakoby wewnętrzny nowy wykres na danej parze.
Ja to bym potrzebował coś co mnie przeniesie ;)
A skąd to ma wiedzieć na co cię przenieść?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

no np. mamy w mt4 zakładkę Handel i otwarte pozycje. Dwa razy kilk na wybraną i przenosi do otwartego wykresu. Coś na takiej zasadzie.
Albo... niech to będzie taki wskaźnik jaki proponujesz co to pokazuje zyskowne/ stratne pozycje, ale po kliknięciu na wybrany instrument niech przeniesie do otwartego już wykresu zamiast dublować i otwierać nowy.

ODPOWIEDZ