MT4 - "Rodzaj rachunku:" ?

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

MT4 - "Rodzaj rachunku:" ?

Nieprzeczytany post autor: rem »

Witam,

w jakim pliku w MT4 są zapisane informacje o dostępnych rodzajach rachunku ( typu: forex , forex-usd , forex-eur itp.), wybieranych podczas otwierania nowego rachunku Demo w polu "Rodzaj rachunku:" ?

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: MT4 - "Rodzaj rachunku:" ?

Nieprzeczytany post autor: rem »

Nikt nie wie ?
Ponawiam pytanie, bo chyba ktoś wie, w jakim pliku w MT4 są zapisane informacje o dostępnych rodzajach rachunku ( typu: forex , forex-usd , forex-eur itp.), wybieranych podczas otwierania nowego rachunku Demo w polu "Rodzaj rachunku:" ?

Proszę, podzielcie się tą wiedzą :)

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: MT4 - "Rodzaj rachunku:" ?

Nieprzeczytany post autor: brg »

Wg mnie informacje te nie są zapisywane na dysku a przechowywane na serwerze u brokera (ale mogę też się mylić). Wnioskuję po tym, że broker może Ci zmienić typ rachunku :)

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: MT4 - "Rodzaj rachunku:" ?

Nieprzeczytany post autor: rem »

Musi być gdzieś zapisane na dysku i jest to zależne od instalacji MT4 i niezależne od brokera.

Mam dwie instalacje MT4 (jedną instalowaną bezpośrednio z pliku instalacyjnego w domyślnym folderze, a drugą instalowaną ręcznie, poprze przeniesienie całego folderu z innej wcześniejszej instalacji MT4).

Dla tego samego polskiego brokera, w trakcie tworzenia nowego rachunku Demo, w jednej z tych instalacji jest dostępny typ "forex" z domyślną walutą "PLN", w w drugiej nie ma dostępnego typu "forex" z domyślną walutą "PLN" (są jedynie "forex-usd" , "forex-eur" - oczywiście bez "PLN").

Jeśli chcę otworzyć nowe Demo u innego brokera (mam kilku brokerów dostępnych), to sytuacja jest taka sama jak powyżej.

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: MT4 - "Rodzaj rachunku:" ?

Nieprzeczytany post autor: rem »

Znalazłem ;) (może się komuś przyda)
Plik terminal.lic w katalogu config decyduje o tym, jakie rodzaje rachunku dostępne są w trakcie tworzenia nowego rachunku Demo.
Brak tego pliku powoduje, że są dostępne jedynie uniwersalne typy rachunków ( "forex-usd" , "forex-eur" ), bez rachunków w lokalnej dla danego brokera walucie (np. PLN ).

ODPOWIEDZ