MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Witam,
mam problem z MT4 - po każdym uruchomieniu MT4 "układa" mi wykresy w innej kolejności niż miałem to ustawione wcześniej. Chodzi o kolejność na pasku pod wykresami. Da się coś z tym zrobić? Zapisywanie profilu w MT4 nie pomogło, chyba, że źle to robię...

jackub

Re: MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pablo90 pisze:Witam,
mam problem z MT4 - po każdym uruchomieniu MT4 "układa" mi wykresy w innej kolejności niż miałem to ustawione wcześniej. Chodzi o kolejność na pasku pod wykresami. Da się coś z tym zrobić? Zapisywanie profilu w MT4 nie pomogło, chyba, że źle to robię...
Kiedyś to też miałem, ale znikło, wykasowywałem wszystkie wykresy i zakładałem je od nowa w żądanej kolejności, wtedy MT4 trzymało, ale obecnie problem sam przestał istnieć i pamięta ostatnią konfigurację.

jackub

Re: MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: jackub »

jackub pisze:
Pablo90 pisze:Witam,
mam problem z MT4 - po każdym uruchomieniu MT4 "układa" mi wykresy w innej kolejności niż miałem to ustawione wcześniej. Chodzi o kolejność na pasku pod wykresami. Da się coś z tym zrobić? Zapisywanie profilu w MT4 nie pomogło, chyba, że źle to robię...
Kiedyś to też miałem, ale znikło, wykasowywałem wszystkie wykresy i zakładałem je od nowa w żądanej kolejności, wtedy MT4 trzymało, ale obecnie problem sam przestał istnieć i pamięta ostatnią konfigurację.
Pablo czy już rozwiązałeś problem kolejności par walutowych na pasku MT4?

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Też to mam i nie wiem jak poprawić :-(

jackub

Re: MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: jackub »

U mnie działa to tak... powiedzmy mam 12 wykresów na pasku i chcę je rozmieścić w kolejności alfabetycznej. Robię to ręcznie, każdy wie jak, przesuwając jak suwak na pasku w miejsce gdzie chcę ją mieć. Po ułożeniu klikam na "Okno" tak aby wszystkie pary były otwarte na całym ekranie, zamykam platformę a kolejność par powinna zostać zapamiętana przy kolejnym otwarciu platformy ... daj znać czy ci działa...

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: Baton »

jackub pisze:U mnie działa to tak... powiedzmy mam 12 wykresów na pasku i chcę je rozmieścić w kolejności alfabetycznej. Robię to ręcznie, każdy wie jak, przesuwając jak suwak na pasku w miejsce gdzie chcę ją mieć. Po ułożeniu klikam na "Okno" tak aby wszystkie pary były otwarte na całym ekranie, zamykam platformę a kolejność par powinna zostać zapamiętana przy kolejnym otwarciu platformy ... daj znać czy ci działa...
Wygląda na to że działa... nigdy bym na to chyba nie wpadł ;) thx!

jackub

Re: MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Super, ciesze się!

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: MT4 - zmieniająca się kolejność wykresów

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

U mnie niestety nie działa, ale problem u mnie wywołany jest przez to, że uruchamiam MT4 przez wine na linuksie. Trzeba wejść do folderu MQL4/profiles/nazwa_profilu. Tam są pliki chart01, chart02 itd. Trzeba je ręcznie poukładać w odpowiedniej kolejności.

EDIT: A jednak to też nie działa, MT4 za każdym razem ustawia sobie wykresy w losowej kolejności...

ODPOWIEDZ