Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

UWAGA UWAGA UWAGA

Metaquotes wprowadza nową wersję MT4. W chwili obecnej można wymusić już aktualizację, logując się na serwer : demo.metaquotes.net
Zmiany są tak poważne, że bardzo duża część EA przestanie działać prawidłowo, mogą pojawić się problemy ze wskaźnikami itd.
Czytałem, że na pewno nie działa renko i wszystko co odczytuje pliki hst. Jest już jakieś rozwiązanie, tak więc kierujcie pytania do autorów wskaźników lub nie zezwalajcie na aktualizację mt4.

Zmienia się także lokalizacja plików :

Automatic copying of MQL4 applications when updating from old builds

In the previous builds of MetaTrader 4 client terminal (509 and older), all MQL4 applications were stored in the following subdirectories of <terminal_installation_folder>\experts\ root directory:

\experts - Expert Advisors (trading robots),
\experts\indicators - custom indicators,
\experts\scripts - scripts (MQL4 applications for a single run on the chart),
\include - source code MQH and MQ4 files implemented into other programs,
\libraries - libraries in the form of MQ4 source codes and EX4 executable files compiled from them. They are used for the dynamic call of the functions contained there by other MQL4 programs,
\files - special "file sandbox". MQL4 applications are allowed to execute file operations only within this directory.

In the new MQL4 version, the file structure for storing the source codes has changed. Now, all MQL4 applications should be located in the appropriate folders of <data_folder>\MQL4\ directory:

\experts - Expert Advisors (trading robots),
\Indicators - custom indicators,
\Scripts - scripts (MQL4 applications for a single run on the chart),
\include - source code MQH and MQ4 files implemented into other programs,
\libraries - libraries in the form of MQ4 source codes and EX4 executable files compiled from them. They are used for the dynamic call of the functions contained there by other MQL4 programs,
\Images - image files for using in resources,
\files - special "file sandbox". MQL4 applications are allowed to execute file operations only within this directory.

When updating MetaTrader 4 terminal from build 509 to the newer version, all MQ4, MQH and EX4 files from standard root directories of the previous version are automatically copied and relocated to the appropriate folders. Subfolders additionally created by a user, as well as files contained there are not processed. They should be relocated to the new place manually if necessary.


KAŻDY terminal MT4 przechowuje od teraz dane w katalogu w postaci :

C:\Users\Login\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\B18FFD45C36F00792BAFD76845C2D05F\ , przy czym ten ciąg znaków jest losowy i inny dla każdego zainstalowanego terminalu.
Gdzie konkretny terminal trzyma dane, można dowiedzieć się z samego terminalu MT4 : Plik -> Otwórz folder danych.
Już sama zmiana struktury katalogów może powodować błędy (ea nie znajdzie bibliotek itd.)

Jeżeli używacie jakieś EA/wskaźniki poproście koniecznie autora oprogramowania, o sprawdzenie czy na nowej wersji wszystko działa poprawnie. W innym wypadku może czekać was przykra niespodzianka.
Szczegóły tutaj : http://forum.mql4.com/60075

beyond

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: beyond »

Z tego co widzę, to dodali też wyszukiwarkę w pasku menu. Można przeszukiwać dowolną zawartość: od tematów na forum MQL do wskaźników, alertów itp. Widać, że rozbudowują social trading.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Jest też wyszukiwarka serwerów (tak jak na Androidzie i iOS) tak więc nie trzeba instalować kilku brokerów. Zapamiętane konta również pogrupowane są według brokerów. Można tworzyć własne podkatalogi we wskaźnikach i tak też wyświetlają się na liście. Transakcje pokazywane są z dokładnością do sekundy a nie minuty. Rozbudowano powiadomienia PUSH. Dodano market...

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

tu są renko dostosowane do nowego builda:

http://www.forex-tsd.com/metatrader-4/1 ... post658520

(wyżej jest wersja 3.301)
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

No wreszcie zrobili coś porządnego. ;)
Jestem ciekaw kiedy będzie dostępna u brokerów.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

Cyb pisze:Gdzie konkretny terminal trzyma dane, można dowiedzieć się z samego terminalu MT4 : Plik Otwórz folder danych.
Z ciekawości zainstalowałem poprzez wymuszenie aktualizacji i muszę powiedzieć że u mnie normalnie pokazał według tej wskazówki
C:\Program Files\MetaTrader... (na WinXp) dodatkowo w głównym katalogu pojawił się nowy folder MQ4,
no ale to zdaje się teraz tak ma być, coś jak w MT5.

C:\Program Files\MetaTrader...\MQL4 i tu w zasadzie to co będzie używane, czyli experts, indicators,
Scripts i cała reszta plus nowości typu Image itp.

Coś mi się zdaje że trzeba całą jedną platformę zainstalować od nowa a nie uaktualniać żeby się pokapować co jest zbędne a co nie,
przynajmniej u mnie widać nie wszystko co stare wykasował i zrobił się bałagan.

Przy okazji ktoś wie do czego służy w oknie Navigator SimplePanel we wskaźnikach, DLLSampleTester lub PipeClient w skryptach
albo w Metaeditor/Debuguj/Start Profiling ?

Widzę Tymek jeden zadowolony jak na razie :) a mnie lekko głowa zabolała :(

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

No zadowolony bo wreszcie będzie można coś zrobić bez korzystania z zewnętrznych kompilatorów.
Ale może to zdanie jest na wyrost ;)
Już widzę pierwszy problem: przy debugowaniu uruchamia program i łączy się z platformą, która wywoluje
funkcje OnTick kiedy takowy dostanie, a jak debugowac ofline lub kiedy jest weekend.
Nie udało mi się (10min spędziłem ;) ) uruchomić debugera z testerem. Bo to byłaby najlepsza kombinacja a nie
ticki z marketu.
I tak wole C# a tu widzę, że będzie to już o wiele łatwiejsze zrobienie hybrydy.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

skrzat
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 23 sie 2011, 12:14

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: skrzat »

1. Fajnie, że dodali możliwość otrzymywania powiadomień push o transakcjach na koncie, np. TP/SL, realizacja PO, MC, SO itd.
2. Dodano milisekundy w dzienniku :)
3. Można alerty dodawać na wykres
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: personov »

W EA i we wskaźnikach nie widzi mi bibliotek .dll
Wiecie co z tym zrobić ?
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: Nowa wersja MT4 - Build 574 ! UWAGA !

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Przenies je w odpowiednie miejsce. Szuka tych bibliotek w dziwnych miejscach ;)
Mam instalke na D a pomimo tego w jakis sposob szuka na C w LocalRoaming !!!

Mnie denerwuje to ze MT4(nowa wersja) i MT5 przy Debugowaniu musi miec ticki z rynku nie mozna polaczyc
tego do testera. Albo jeszcze nie znalazlem jak.

Nowa wersja .600 zostala automatycznie zainstalowana na kontach demo w IBFXAU.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

ODPOWIEDZ