koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
krystiank18
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2013, 15:58

koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: krystiank18 »

Witam. Moje doświadczenie jeśli chodzi o forex jest bardzo minimalne, dopiero od kilkudziesięciu dni się tym bawię. Dotychczasowa platforma na której gram Plus 500 nie do końca mnie satysfakcjonuje. Niska dźwignia 1:40, duży spread, nie do końca czytelne wykresy i wiele innych niedogodności skłoniły mnie do poszukania innej platformy.

moje wymagania:
- wysoka dźwignia 1:200 albo większa
- jak najniższy spread
- platforma w polskiej wersji językowej
- możliwość grania za małe kwoty do 40PLN na parę
- mały depozyt do 300PLN

Jeśli znacie jakiegoś fajnego brokera to proszę o podpowiedź, będę wdzięczny. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Ja bym polecił najpierw trochę dłużej pograć na demo, ale jeżeli już Ci zależy na zakładaniu konta jak najszybszym (w sumie na małym kwotach nawet lepiej się uczyć) to polecam Ci Armada Markets.

Konto exchange ma tak:
-depozyt od 300zł/$/euro itp
-minimalna pozycja 0.01
-co do platformy to jest to MT4 w polskiej wersji językowej

Ogólnie polecam, poczytaj sobie więcej w wątku:

http://forex-nawigator.biz/forum/armada ... 21364.html

A przede wszystkim to wnioskując po tym co piszesz a dokładniej:
"- wysoka dźwignia 1:200 albo większa "

Sugeruję najpierw poczytać trochę, zbudować swoją strategię, bo bez doświadczenia to ta dźwignia 1;200 lub więcej do niczego innego niż strata całości depozytu Ci się nie przyda :P

Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
Midas

Awatar użytkownika
3691373
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 26 maja 2013, 03:46

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: 3691373 »

krystiank18 pisze:Witam. Moje doświadczenie jeśli chodzi o forex jest bardzo minimalne, dopiero od kilkudziesięciu dni się tym bawię. Dotychczasowa platforma na której gram Plus 500 nie do końca mnie satysfakcjonuje. Niska dźwignia 1:40, duży spread, nie do końca czytelne wykresy i wiele innych niedogodności skłoniły mnie do poszukania innej platformy.

moje wymagania:
- wysoka dźwignia 1:200 albo większa
- jak najniższy spread
- platforma w polskiej wersji językowej
- możliwość grania za małe kwoty do 40PLN na parę
- mały depozyt do 300PLN

Jeśli znacie jakiegoś fajnego brokera to proszę o podpowiedź, będę wdzięczny. Pozdrawiam :)


Witaj ,

Mysle ze tutaj jedyna sensowna odpowiedzia bedzie odradzenie tobie grania na real account , ale nie zmienia to faktu ze mozesz juz zaczac szukac dobrego brokera . Proponuje tobie abys zadal pytanie w formie " Czy znacie jakiegos brokera godnego polecenia aby otworzyc konto demo i na nim zbierac doswiadczenia " . Z moich doswiadczen polecam brokerow z platforma MT4 .



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Nie wchodz na real tak szybko. Pol roku do roku na demo to IMO podstawa... Wroc za rok, to podyskutujemy o wyborze brokera. Uwazajna reklamy i ukrytych posrednikow brokera.
Jest tez dzial o brokerach. Jest serwis comparic. Tam masz rozne takie sprawy poruszone.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Stforex pisze:Nie wchodz na real tak szybko. Pol roku do roku na demo to IMO podstawa... Wroc za rok, to podyskutujemy o wyborze brokera. Uwazajna reklamy i ukrytych posrednikow brokera.
Jest tez dzial o brokerach. Jest serwis comparic. Tam masz rozne takie sprawy poruszone.

Czemu pół roku a nie rok czy pięć ??? Czym się podpierasz w swojej wypowiedzi ? Jak ma kasę i mu nie nie szkoda, niech otwiera live, 0,01 i się uczy, prędzej ogarnie temat niż demowcy. Dwa, jeden załapie po miesiącu i zarabia i to konkretnie innemu 10 lat nie starczy.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

W czasach mikrolotów demo traci sens. Grając mikrolotami dużo się nie straci a jak strategia się sprawdzi to dzięki procentowi składanemu można po pewnym czasie grać już nie jednym mikrolotem a jednym minilotem i oczywiście kwotą ugraną. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji niż ktoś kto grał pół roku na demo i dopiero później wpłaca kasę zwłaszcza, że zyski na demo i tak często niewiele znaczą. Chyba że strata kilku zł jest dla nas poważna, to co innego, można grać na demo i całe życie jak ktoś lubi.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

alinoe pisze:W czasach mikrolotów demo traci sens. Grając mikrolotami dużo się nie straci a jak strategia się sprawdzi to dzięki procentowi składanemu można po pewnym czasie grać już nie jednym mikrolotem a jednym minilotem i oczywiście kwotą ugraną. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji niż ktoś kto grał pół roku na demo i dopiero później wpłaca kasę zwłaszcza, że zyski na demo i tak często niewiele znaczą. Chyba że strata kilku zł jest dla nas poważna, to co innego, można grać na demo i całe życie jak ktoś lubi.
Dokładnie, w dodatku są zawsze nanoloty :-)

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: brother »

Microbi pisze:
Stforex pisze:Nie wchodz na real tak szybko. Pol roku do roku na demo to IMO podstawa... Wroc za rok, to podyskutujemy o wyborze brokera. Uwazajna reklamy i ukrytych posrednikow brokera.
Jest tez dzial o brokerach. Jest serwis comparic. Tam masz rozne takie sprawy poruszone.

Czemu pół roku a nie rok czy pięć ??? Czym się podpierasz w swojej wypowiedzi ? Jak ma kasę i mu nie nie szkoda, niech otwiera live, 0,01 i się uczy, prędzej ogarnie temat niż demowcy. Dwa, jeden załapie po miesiącu i zarabia i to konkretnie innemu 10 lat nie starczy.
Microbi nie rozumiem tego pisania, wszędzie piszesz, że zarabianie jest proste, że można zarabiać po miesiącu, ale nigdy nie wyszedłeś poza tematy typu Linia trendu, czy systemy z internetu typu Ichimoku i inne powiedzmy sobie szczerze banały. Fx nie jest prosty, nie znam osoby która załapała po miesiącu czy nawet po kilku jak zarabiać, nie wiem czy piszesz to dla zabawy, czy masz jakiś inny powód, ale to nie brzmi wiarygodnie. Nie traktuj tego jako ataku, po prostu znam rzeczywistość, wiem na czym to polega i ile ludzie pracy w to wkładają, a pisanie w stylu wystarczy miesiąc i "jedna kreska" zostawię bez komentarza.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
3691373
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 26 maja 2013, 03:46

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: 3691373 »

Moje zdanie jest dosc proste . Ksiazki , eboki plus konto demo a na konice nie wiecej niz USD 1000 . Nauka z wiekszym depozytem od tysiaca na koncie demo mija sie z celem . ( to tylko moja opinia ) .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: koledzy! Pomożecie w wyborze brokera?:)

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

brother pisze:
Microbi pisze:
Stforex pisze:Nie wchodz na real tak szybko. Pol roku do roku na demo to IMO podstawa... Wroc za rok, to podyskutujemy o wyborze brokera. Uwazajna reklamy i ukrytych posrednikow brokera.
Jest tez dzial o brokerach. Jest serwis comparic. Tam masz rozne takie sprawy poruszone.

Czemu pół roku a nie rok czy pięć ??? Czym się podpierasz w swojej wypowiedzi ? Jak ma kasę i mu nie nie szkoda, niech otwiera live, 0,01 i się uczy, prędzej ogarnie temat niż demowcy. Dwa, jeden załapie po miesiącu i zarabia i to konkretnie innemu 10 lat nie starczy.
Microbi nie rozumiem tego pisania, wszędzie piszesz, że zarabianie jest proste, że można zarabiać po miesiącu, ale nigdy nie wyszedłeś poza tematy typu Linia trendu, czy systemy z internetu typu Ichimoku i inne powiedzmy sobie szczerze banały. Fx nie jest prosty, nie znam osoby która załapała po miesiącu czy nawet po kilku jak zarabiać, nie wiem czy piszesz to dla zabawy, czy masz jakiś inny powód, ale to nie brzmi wiarygodnie. Nie traktuj tego jako ataku, po prostu znam rzeczywistość, wiem na czym to polega i ile ludzie pracy w to wkładają, a pisanie w stylu wystarczy miesiąc i "jedna kreska" zostawię bez komentarza.

Tak, FX sam w sobie jest prosty, jako FX. Ludzie komplikują, każdy , ja też :-)

Nie napisałem że każdy zarabia po miesiącu, nigdzie. Są wyjątki, ( ja po miesiącu nie zarabiałem jeśli o to idzie ) . Znam kilku traderów, widziałem rachunki live, jak zarabiają, można , można. Znam dwóch co do tego doszli bardzo szybko, ok 2 miesięcy. Pozycje po kilka lotów jesli o to idzie. Można , można.

Teraz najważniejsze

jeśli idzie o skalp, nie mam zamiaru wychodzić poza LT na M1, dla Ciebie to banał , dla mnie nie. Żeby nie było , kombinowałem, usprawniałem, czas zmarnowany. Co do ichimoku, dwóch traderów na tym zarabia i to nieźle, można , można. Ja oprócz skalpa próbuję ogarnąć grę na H4 - co na ten moment wychodzi mi średnio, na plus, ale to nie to do czego dążę.

Wszystkie testy jakie przeprowadzam na H4-w 95% są na kontach live.

Wiesz czemu wielu traci, nie wina systemów, ale brak zarządzania , gra bez planu. Sam przerobiłem też grę gram bo szkoda dnia, skalpuje po 8 godz, wyniki spadły drastycznie. Po tym wróciłem do podstaw, skalpuje, plan dnia ok 8-10 pips, nie poszło więcej, zamykam. Czasami weźmiesz 8 czasami 20, ale to bonus, taki jest mój plan gry.

Tak, jak zrozumiesz co to dyscyplina, plan gry, to tak, FX staje się prosty.

Przykład z piątku, złamana dyscyplina, plus 20 z rana, potem mnie podkusiło, zamknięty dzień na 10 pips, po tym jak najpierw spadłem do BE.

Temat jest o brokerze, nie wiem gdzie tu napisałem ze miesiąc i gośc będzie zarabiał, ale niech się uczy na live.

Brother, każdy szuka czegoś innego i każdy ma swoją rację. Piszesz cały czas o danych , dla mnie to bzdury, dla Ciebie nie. Ale skoro uważasz , że to takie ważne, załóż temat, pociągnij, daj jakiś przykład.

Co do systemów z internetu jak piszesz, zmartwię Cię, drugiego koła nie odkryjesz, jeden będzie zarabiał na ichimoku, inny nie, dlaczego? Bo jak szukasz systemu zielone czerwone, nie znajdziesz go nigdzie. Czy to będzie LT, wskaźnik lub dupa Bena, zawsze to Ty decydujesz, reszta pomaga w podjęciu decyzji.


PS

systematyczne 50 pips na tydzień z małym DD lepsze jak 200 pips raz na miesiąc.

Co do kogoś co szybko będzie zarabiał, to osoba ze świeżym umysłem, której ktoś pokarze jak i zabroni fora czytać. Sam jakbym mógł pozbyłbym się 90% śmieci z głowy, które tylko namieszały , nic więcej plus wymazałbym eboki które swego czasu czytałem o FX. Paradoks polega na tym , że dopiero po jakimś czasie, jak już mamy zebrany śmietnik, filtrujemy to co czytamy.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013, 13:23 przez Microbi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ