MT4 - jak odzyskać hasło

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

MT4 - jak odzyskać hasło

Nieprzeczytany post autor: 259 »

Po pierwsze - opisana niżej procedura to nie jest recepta na hakowanie kont.
Po drugie - to działa tylko na instalacji gdzie to hasło jest zapamiętane wraz z kontem i dzięki temu w dalszym ciągu można się zalogować. Przeniesienie/przekopiowanie folderu MT4 spowoduje utratę zapamiętanego hasła i tak ma być - to jest zabezpieczenie przed kradzieżą konta.

To po co to właściwie jeżeli konto jest aktywne i hasło jest zapamiętane? Przecież można tego konta używać.
Zgadza się, ale tylko na tym konkretnym komputerze i tym konkretnym terminalu. I tylko tak długo jak długo to działa. Wystarczy awaria czegoś tam i...

A co gdy np. chcę zainstalować drugi terminal na drugim komputerze i zalogować go na to samo konto ale zgubiłem hasło? Albo gdzieś tam w serwisie brokera należy je podać?
Najczęściej dotyczy to kont… demo :) Dlaczego? Bo nie ma kogo o to zapytać - konto i hasło jest generowane automatycznie i nikogo od strony brokera ono nie obchodzi. Ale po co ktoś miałby tęsknić za kontem demo?
Owszem zdarza się - zdarza się mieć wzorcowego robota czy coś innego na koncie demo i nagle okazuje się, że trzeba się gdzieś przeprowadzić... Zdarza się i to wcale nierzadko. I wtedy nagle okazuje się, że w mailboxie nie ma wiadomości z serwera brokera z hasłami do tego konta i wtopa..

OK, to jak to zrobić?

Potrzebne jest coś co potrafi zrzucić pamięć procesu do pliku np. CurrProcess http://www.nirsoft.net/utils/cprocess.html

Z cprocess.exe robi się tak:

- uruchamiam terminal MT4 - najlepiej aby był to jedyny uruchomiony terminal bo wtedy łatwiej go zidentyfikować,
- klikam dwukrotnie w zapamiętane konto tak jakbym chciał się na nie zalogować, pojawia się okienko z nazwą konta i wykropkowanym hasłem i zostawiam go w takim stanie - nie loguję się na konto tylko zostawiam okno logowania otwarte. Zapamiętuję nazwę serwera jaka się tam pojawiła. Np. Admiral-Demo,
- uruchamiam cprocess.exe i odnajduję na liście procesów właściwy terminal.exe
- z menu Process wybieram Dump process memory to file, wybieram miejsce i nazwę pliku docelowego, File Format ustawiam na Text File, pozostałe opcje WYŁĄCZONE, End Address trzeba zmienić bo będzie za krótko. Np. 0x0062FFFF, powinno wystarczyć.
- naciskam Dump Memory i czekam aż się zapisze. Uwaga plik będzie duży. U mnie wyszło ponad 10MB.
- otwieram go jako tekst i szukam nazwy serwera. Gdy się znajdzie, trzeba się rozejrzeć po okolicy, niedużo, kilkanaście bajtów :) Np. u mnie w 140187-ej lini pokazało się tak:

006239A0 00 DD 14 00 71 6A 62 62 35 74 70 00 00 00 00 00 › qjbb5tp
006239B0 00 00 00 00 41 64 6D 69 72 61 6C 2D 44 65 6D 6F Admiral-Demo

gdzie qjbb5tp to jest właśnie to hasło :-D

Uwaga - miejsc gdzie występuje nazwa konta może być więcej. Jeżeli okno do logowania jest otwarte, zazwyczaj pierwszy znaleziony przypadek jest tym właściwym (dlatego tak ważne jest pozostawienie tego okna w MT4). Dodatkową wskazówką mogą być adresy ip które powinny pojawić się niżej w pobliżu miejsca gdzie odnaleziona została nazwa konta.

A jeżeli się nie znajdzie, to trzeba będzie zwiększyć ilość zrzucanej pamięci w polu End Address - np. 0x0063FFFF, 0x006FFFFF, 0x007FFFFF...

Uwaga - ja to robiłem na Windows 32 bit - nie wiem jak CurrProcess to zrobi na 64 bit. I adresy mogą być inne więc końcowy adres może trzeba będzie przeliczyć. Wychodzi mi, że do początkowego wystarczy dodać jakieś 8960 bajtów.

Aha, to może też różnie wyglądać w różnych wersjach MT4. Kiedyś wystarczyło poszukać numeru konta i obok było hasło. To co opisałem działa w wersji 409.
Niestety ale zawsze trzeba trochę pokombinować.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

ODPOWIEDZ