Zdalny dostęp do rynku

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
nocnyjastrzab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 28 wrz 2010, 13:24

Zdalny dostęp do rynku

Nieprzeczytany post autor: nocnyjastrzab »

Witajcie.

Mam do Was pytanie, interesuje mnie platforma Go4x Mobile, jednak moje pytanie nie tyczy się tyle samej platformy co urządzenia na jakim można ją odpalić....

Zastanawiam się nad zakupem:
1) laptopa 10-calowego
2) telefonu (oczywiście obsługującego dane oprogramowanie)
3) palmtopa

Czy ktoś z Was gra na w/w urządzeniach? Jakie funkcje musi posiadać telefon/palmtop aby można było odpalić platformę? Które z tych urządzeń możecie polecić i dlaczego? Zapraszam do dyskusji!

EDIT:

Wyczytałem że urządzeni musi mieć system Windows Mobile, i Active Sync, myślę że rysik też by się przydał?
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010, 10:25 przez nocnyjastrzab, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nocnyjastrzab pisze:Czy ktoś z Was gra na w/w urządzeniach? Jakie funkcje musi posiadać telefon/palmtop aby można było odpalić platformę?
Tak. Jeśli chodzi o MT4 Mobile to wystarczy Windows Mobile w palmtopie.

Na laptopie 10 calowym (netbooku) odpalisz normalnego MT4, bo tam jest normalny Windows. Na telefonie np. nokii czy samsungu nie ma Windows Mobile więc nic takiego nie uruchomisz, a palmtop jak wyżej.

Platforma mobilna służy bardziej do kontroli pozycji i ew. podglądu kursów niż do analizy natomiast na netbooku można już coś tam próbować analizować i swobodniej grać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
nocnyjastrzab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 28 wrz 2010, 13:24

Nieprzeczytany post autor: nocnyjastrzab »

raposo pisze:
nocnyjastrzab pisze:Czy ktoś z Was gra na w/w urządzeniach? Jakie funkcje musi posiadać telefon/palmtop aby można było odpalić platformę?
Tak. Jeśli chodzi o MT4 Mobile to wystarczy Windows Mobile w palmtopie.

Na laptopie 10 calowym (netbooku) odpalisz normalnego MT4, bo tam jest normalny Windows. Na telefonie np. nokii czy samsungu nie ma Windows Mobile więc nic takiego nie uruchomisz, a palmtop jak wyżej.

Platforma mobilna służy bardziej do kontroli pozycji i ew. podglądu kursów niż do analizy natomiast na netbooku można już coś tam próbować analizować i swobodniej grać.
Właśnie laptop może być ciekawszym rozwiązaniem, bo cena jest zbliżona do telefonu, a posiada większą funkcjonalność.

Telefon faktycznie - pograć się na tym nie pogra, jedynie można zobaczyć jak zachowują się nasze pozycje.

Jak uważasz raposo czy lepiej zdecydować się na tel czy palmtopa? Z palmtopem można używać rysika, jest większy wyświetlacz i można taki używany kupić już od 200 zł.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nocnyjastrzab pisze:Właśnie laptop może być ciekawszym rozwiązaniem, bo cena jest zbliżona do telefonu, a posiada większą funkcjonalność.
Zależy jaki laptop i jaki palmtop. Byle jakiego palmtopa z WM można dostać za te 200-300 zł.
Palmtopa zmieścisz do kieszeni, netbooka nie. Na palmtopie tylko monitorujesz transakcje, na netbooku możesz analizować.

Co lepiej wybrać? To co Ci potrzebne i co wolisz ;). Ja mam to i to.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
nocnyjastrzab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 28 wrz 2010, 13:24

Nieprzeczytany post autor: nocnyjastrzab »

raposo pisze:
nocnyjastrzab pisze:Właśnie laptop może być ciekawszym rozwiązaniem, bo cena jest zbliżona do telefonu, a posiada większą funkcjonalność.
Zależy jaki laptop i jaki palmtop. Byle jakiego palmtopa z WM można dostać za te 200-300 zł.
Palmtopa zmieścisz do kieszeni, netbooka nie. Na palmtopie tylko monitorujesz transakcje, na netbooku możesz analizować.

Co lepiej wybrać? To co Ci potrzebne i co wolisz ;). Ja mam to i to.
Jeśli chodzi o lapka pomyślałbym o czymś takim:
http://www.x-kom.pl/p/57732-netbook-10- ... zarny.html

Jeśli o palmtopa:
http://allegro.pl/sprint-pocket-pc-416m ... 42885.html

W praktyce w miarę dobrze na palmtopie wyglądają wykresy?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nocnyjastrzab pisze:W praktyce w miarę dobrze na palmtopie wyglądają wykresy?
Tak jak widać:
http://www.metaquotes.net/en/metatrader4/mobile_trading
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

nocnyjastrzab pisze:Jeśli chodzi o lapka pomyślałbym o czymś takim:
co do wyboru mobilnego urzadzenia jak korzystam z laptopa 10 cali czyli netbooka:) kupilem juz dosyc dawno Asus EEE PC 1000H http://www.asuseeepc.pl/asus-eee-pc-901 ... 1000h.html . korzystam z dosyc ciezkiej platformy Saxo, i pomimo ze maja rachunki poprzez strone internetowa oraz na telefon to jednak potrzebuje miec pelna funkcjonalnosc platformy.

dodalem sobie pamiec RAM i dziala wszystko idealnie. ogromna zaleta jest bateria. dziala do 7h ale jak juz wlacze wifi to nie mozna spdoziewac sie dluzej niz 5h. minusy przy moim netbooku - wolniej pracuje w momencie gdy mam wlaczonych kilka aplikacji, np. platforma, przegladarka, gg i np. winamp. po roku czasu troche dlugo sie wlacza jednak mi to nie przeszkadza.

tak to wyglada z mojego doswiadczenia. mam nadzieje ze Ci cos sie przyda. korzystalem juz z palmtopow jednak netbook jest dla mnie najlepszym rozwiazaniem. teraz napewno sa juz nowsze, szybsze, z bateriami pracujacymi dluzej. dla platformy Saxo minimum 2GB RAM przy Windows XP :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
nocnyjastrzab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 28 wrz 2010, 13:24

Nieprzeczytany post autor: nocnyjastrzab »

Dziękuję za pomoc, pomyśle o jakimś PDA i w przyszłości o małym lapku :)

Pozdrawiam!

Yyrek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:01

Nieprzeczytany post autor: Yyrek »

VOS to rozwiązanie na zdalne transakcje

ODPOWIEDZ