FIX

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

FIX

korzystam - mam więdzę w temacie
1
6%
nie korzystam - mam więdzę w temacie
3
17%
korzystałem - mam więdzę w temacie
0
Brak głosów
nie korzystałem - nie mam więdzy w temacie
4
22%
jestem totalnie zielony OCK ? FIX ?
10
56%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

FIX

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Czemu na forum nic się o FIX nie pisze ?
Co trzeba wiedzieć o tym temacie? :roll:

Może jakieś rozdmuchanie tematu na lewo i prawo by się zorientować co w trawie piszczy? Może coś ciekawe się trafi. :roll:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Reptil - ale to nie ten dział zdaje się ..... FIX to protokół komunikacji a nie platforma, więc ewentualnie dział programowanie .....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Powiedzmy sobie, że temat nie dotyczy tylko programowania, a ogólnego funkcjonowania, dostępu od strony brokerów, banków itp. tak dla zagajenia i rozeznania. Coś w stylu ala Druga Strona ECN/Banków :D

Użyć można chyba wiele języków. Jeśli się zrobi bardziej programistycznie to można przenieść.

Koszty, zalety, wady .. nie wiem .. sam sens czy temat warty zainteresowania.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

reptile pisze:Powiedzmy sobie, że temat nie dotyczy tylko programowania, a ogólnego funkcjonowania, dostępu od strony brokerów, banków itp. tak dla zagajenia i rozeznania. Coś w stylu ala Druga Strona ECN/Banków :D

Użyć można chyba wiele języków. Jeśli się zrobi bardziej programistycznie to można przenieść.

Koszty, zalety, wady .. nie wiem .. sam sens czy temat warty zainteresowania.
Temat jest bardzo techniczny i inaczej go nie pociągniesz. Co najwyżej możesz zrobić zestawienie brokerów używających FIX'a ale i tak Ci to nic nie da. To że 2 brokerów używa tego protokołu nie znaczy, że jeden i ten sam program kliencki (terminal) będzie działał u obu. Fix to ogólny sposób komunikacji broker->terminal, jednak każdy broker może mieć zdefiniowane inne komunikaty i inny sposób ich obsługi. Przykładowo Dukas i Alpari (Currenex) używają FIX'a. I co z tego? Jak wiadomo te platformy są całkowicie różne ...

To czy używasz FIX'a czy innego protokołu - z punktu widzenia "zwykłego" użytkownika jest bez znaczenia. Fix interesujący jest dla programisty, który chce podpiąć swoje oprogramowanie do brokera i tyle.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

green7 pisze:Temat jest bardzo techniczny i inaczej go nie pociągniesz.
To robi sie ciekawie..
green7 pisze:To że 2 brokerów używa tego protokołu nie znaczy, że jeden i ten sam program kliencki (terminal) będzie działał u obu.
Więc czy można mówić wtedy o FIX? Myslałem że na to jest ISO czy coś. :roll:
Coś o tym na stronie wspominają..
green7 pisze:Przykładowo Dukas i Alpari (Currenex) używają FIX'a. I co z tego?
Na stronie http://www.fixprotocol.org/ nic nie wspominają o Dukas, ale już Currenex jest. A gdyby porównać DBFX,FXCM,Currenex w różnicach? Są znaczne?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

reptile pisze:Więc czy można mówić wtedy o FIX? Myslałem że na to jest ISO czy coś. Rolling Eyes
Coś o tym na stronie wspominają..
Widzę, że nie rozumiesz..... FIX jest owszem protokołem zdefiniowanym. Ale zdefiniowany jest sam protokół, czyli sposób komunikacji pomiędzy komputerami używającymi fix'a, wygląd i sposób przekazywania komunikatów.
Natomiast to jakie są rodzaje komunikatów, jak komunikat jest traktowany, jakie powinien mieć parametry to zależy już od danego broka. Przykładowo komunikat logowania do broka A i broka B może mieć taki sam identyfikator, ale broker A będzie wymagał dodatkowych parametrów nie wymaganych przez broka B.

reptile pisze:Na stronie http://www.fixprotocol.org/ nic nie wspominają o Dukas, ale już Currenex jest.
Strona wymienia zapewne tych którzy zapisali się do organizacji. Można używać protokołu nie będąc na stronie. A Dukas na pewno używa FIX'a - o czym wspomina u siebie na stronie.
reptile pisze:A gdyby porównać DBFX,FXCM,Currenex w różnicach? Są znaczne?
Gdybyś porównał DBFX i FXCM to różnic pewnie by nie było bo to jedna platforma :)
W stosunku do Currenexu, na pewno jednak są i to pewnie znaczne.
Nie wiem dokładnie jakie bo aż tak się nie zagłębiałem. Wiem, że w wypadku currenexu są problemy o jakich wspomina się na forum Protradera. Np. Currenex nie wysyła żadnej informacji o marginie, balansie konta, proficie itd.
Zdaje się, że miało ulec to zmianie i Currenex miał udostępnić takie rzeczy. To pokazuje jak działa właśnie FIX, by to obsłużyć zostaną po prostu dodane kolejne komunikaty FIX'a, używane do tego celu. Ale oczywiście nie jest powiedziane, że będą one działać u jakiegoś innego broka.
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ