Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hm sprawdziłeś go meylo ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Nie znam jego całej działalności. Chodzi mi o proste podejście w podanym filmie. Wchodzisz na konkretnych założeniach ze stopem. Trudno się na tym spłukać w jednej transakcji ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

olds

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: olds »

Spotkałem się w bardzo wielu materiałach z użyciem 20 okresowej średniej (MA lub EMA20 w połączeniu z jakimiś oscylatorami czy innymi wskaźnikami) . Większości jednak zakłada ślepe otwarcie pozycji na przecięciu średniej co wyzeruje każdy depozyt. Tutaj podoba mi się, że autor używa MA20 tylko do określenia kierunku rynku (w tym otwarcie pozycji blisko MA20 i szacowanie oddalenia od średniej kiedy nie otwieramy nowych czy wręcz zaczynamy zamykać stare pozycje). Mniej podoba mi się określenie miejsca otwarcia pozycji (color game). Po wielu latach czytania rynku w obszarach wsparć i oporów z arsenału PA stosowałbym raczej tą metodę niż mechaniczne otwarcie pozycji na wybicie poprzedniej zielonej czy czerwonej świecy. 11 lat temu spędziłem 4 czy 5 lat na Brooksie próbując kierować się EMA20 w połączeniu z jego techniką H1, H2 ... (też wybicie high lub low poprzedniej świecy) i nie przyniosło to dobrych rezultatów (właśnie z powodu ślepej realizacji planu bardziej jak w systemach mechanicznych niż uznaniowych) . Użycie MA20 tylko do określenia kierunku transakcji jest moim zdaniem dobrym pomysłem bo to pozwala błyskawicznie wybrać obiecujące instrumenty. W każdym razie zastanowię się nad umieszczeniem MA20 właśnie tylko w tym celu (do otwarcia pozycji dalej będę używać PA ). Parę lat temu prowadził tu dziennik Danbo - co wejście to wtopa. Gdyby stosował ten banalny filtr na swoje transakcje byłby tu do dziś.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Zauważ, że prelegent mówi także o zabezpieczaniu pozycji. Samo wejście zgodne z trendem nie załatwia sprawy w 100% przypadków.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

meylo pisze:
13 gru 2021, 22:51
Nie znam jego całej działalności. Chodzi mi o proste podejście w podanym filmie. Wchodzisz na konkretnych założeniach ze stopem. Trudno się na tym spłukać w jednej transakcji ;)
Gość pokazu je chyba ośmioletni wykres Apple. Generalnie 20MA i Miesięczne świece nie bardzo się przydaje na walutach bo bez mocnego ruchu siedzi w środku wykresu dając mocno spóźnione sygnały trzeba by się rozwalić z kapitałem na nieskorelowane pary albo grzebać w egzotykach ale to diabli wiedzą. Moim zdaniem MM na walutach plus nie granie pod prąd robi swoją robotę a wejścia w pozycję to innymi narzędziami by trzeba zidentyfikować 8)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

olds

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: olds »

SEROL666 pisze:
14 gru 2021, 23:31
Generalnie 20MA i Miesięczne świece nie bardzo się przydaje na walutach bo bez mocnego ruchu siedzi w środku wykresu dając mocno spóźnione sygnały trzeba by się rozwalić z kapitałem na nieskorelowane pary albo grzebać w egzotykach ale to diabli wiedzą. Moim zdaniem MM na walutach plus nie granie pod prąd robi swoją robotę a wejścia w pozycję to innymi narzędziami by trzeba zidentyfikować 8)
On nie używa MA20 jako sygnału, więc trudno tu mówić o opóźnieniu. W ogóle słuchając gościa dochodzę do wniosku, że zjadł zęby na trejdingu. Żadnych fajerwerków, żadnych cudów, skomplikowanych wzorów, śledzenia newsów itp itd. W zamian za to cierpliwość i konsekwencja tyle , że to takie banały, że każdemu początkującemu może się wydać , że gość nie ma nic do pokazania. W moim przypadku siedzę na rynkach od 15 lat a na foreksie od 12 (pierwsza transakcja 1 czerwca 2009). Początkowo walczyłem systemami mechanicznymi, potem analizy cykli, sieci neuronowe , Brooks i paru kolejnych gości supłających to wszystko coraz bardziej. Od jakiś 6 lat wypieprzyłem to wszystko i wydłużyłem interwał najpierw do 1H , potem 4H a teraz zastanawiam się nad wydłużeniem do 12H , ale z użyciem 5-6 instrumentów bo ta MA20 bardzo fajnie filtruje wykres i tym gość naprawdę mnie przekonuje. Pisałem wcześniej, że do otwarcia pozycji zamiast color game używałbym dalej PA bo dobrze to czuję. Niżej wykres jednej z par którą trejduje z MA20 + PA. Interwał 12H , okres 23.11 - 15.12
Obrazek
Jak widać MA20 pięknie pokazuje kierunek a PA otwarcie. Pod 1 brakowało oparcia dla ruchu w dół co więcej duża przestrzeń do MA20, ale pod 2 odbicie widziałby nawet ślepy. Zasięg to około 220 pipsów. Przy takim bezpiecznym wejściu SL może być nawet 10 czyli R=22. Świetny wynik starczy za cały miesiąc bo przy bezpiecznym 2% ryzyka daje 44% zwrotu , sęk w tym że potrzeba do tego żelaznej dyscypliny i cierpliwości o czym właśnie gość mówi a czego wszystkim nam brakuje (włącznie ze mną). Ale może to jest właśnie ten moment kiedy nauczyciel przychodzi kiedy uczeń jest gotów.
PS. po tej akcji widać łądnie jak rynek ugrzązł w ruchu bocznym wokół MA20

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

meylo pisze:
14 gru 2021, 23:19
Zauważ, że prelegent mówi także o zabezpieczaniu pozycji. Samo wejście zgodne z trendem nie załatwia sprawy w 100% przypadków.
Nic nie załatwia sprawy na 100%. A gra z trendem to jedna z przewag jaką może dać analiza wykresu. Bo łatwiej spełnić kolejne założenie AT ;)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

olds pisze:
15 gru 2021, 09:43

(...) W moim przypadku siedzę na rynkach od 15 lat a na foreksie od 12 (pierwsza transakcja 1 czerwca 2009). Początkowo walczyłem systemami mechanicznymi, potem analizy cykli, sieci neuronowe , Brooks i paru kolejnych gości supłających to wszystko coraz bardziej. Od jakiś 6 lat wypieprzyłem to wszystko i wydłużyłem interwał najpierw do 1H , potem 4H a teraz zastanawiam się nad wydłużeniem do 12H , ale z użyciem 5-6 instrumentów bo ta MA20 bardzo fajnie filtruje wykres i tym gość naprawdę mnie przekonuje. Pisałem wcześniej, że do otwarcia pozycji zamiast color game używałbym dalej PA bo dobrze to czuję. Niżej wykres jednej z par którą trejduje z MA20 + PA. Interwał 12H , okres 23.11 - 15.12
Trochę nie w temacie, bo nie o wykorzystaniu średniej MA20, za co przepraszam, ale chcę skorzystać z okazji i zapytać o te mechaniczne systemy i sieci neuronowe na podstawie Twojego doświadczenia. Moje pytanie będzie chyba proste

Jak oceniasz szanse powodzenia działalności takiego start-up'a ?

https://aiinvestments.pl/

Będę wdzięczna za Twoją ocenę :)

Pozdrawiam,

olds

Re: Prosto o tym jak nie stracić wszystkiego w jednej transakcji.

Nieprzeczytany post autor: olds »

W najmniejszym stopniu nie pretenduję do miana guru, ale w poprzednim wcieleniu jako a&z w latach 2007-2009 wypowiadałem się dość aktywnie w wątku o sieciach neuronowych (pod koniec coraz krytyczniej) więc chcesz konkretnych uwag to zajrzyj do niego (używałem Neuroshella). Lata batów jakie spuścił mi rynek z jednej strony nauczyły mnie powściągliwości w ocenach czyichś pomysłów a z drugiej strony wybiły mi z głowy wszelkie systemy mechaniczne w tym sieci neuronowe. Nauczyły mnie natomiast tego o czym mówi gość. Nie ma w zachowaniu rynku żadnych matematycznych wzorów i właściwie każdy system mechaniczny przystaje do wykresu tylko przez chwilę. Liczą się tylko wyraźnie widoczne gołym okiem ruchy ceny które obserwuje i dostrzega większa ilość traderów i dziś na tym opieram swój trejding. Cykl mojej nauki mógłbym określić jako odwrócona parabola :lol: pierwsze kilka lat narastająca komplikacja aż do szaleństwa potem postępująca redukcja aż do gołego wykresu (może dodam jedynie tą SMA 20 bo pozwala błyskawicznie przefiltrować więcej wykresów). Prawdę mówiąc jestem dziś w pobliżu tych samych technik i czytania co na początku kilkanaście lat temu z tą jedynie różnicą , że dziś ani mi w głowie szukanie jakiegokolwiek systemu samograja.

ODPOWIEDZ