To ile w końcu zarabia?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Artykuł:
https://forexclub.pl/ilu-traderow-zarab ... d-brokera/
Zwróciłem uwagę na to: "Trzeba jednak pamiętać, że liczby z tabeli to wartości średnie z kwartałów."
Powiedzmy że mamy na przykład określoną grupę traderów, powiedzmy 1000 traderów. Mam pewne pytania a że nie jestem matematykiem to je zadam.
1) Jeśli w każdym kwartale 25% z tej grupy traderów będzie osiągało zysk to czy istnieje możliwość (czysto teoretyczna) że po czterech kwartałach wszyscy będą na minusie.?
2) Jeśli w każdym kwartale 25% traderów osiąga zysk a 75% ma stratę to czy da się określić ile procent traderów może być ostatecznie zyskowna po 4, 8, 12 itd. kwartałach? Może być na zasadzie prawdopodobieństwa, jakie jest prawdopodobieństwo, że określona ilość traderów zbierze odpowiednią ilość zyskownych kwartałów aby być ostatecznie na plusie przy założeniu że na 1 zyskowny kwartał przypadają 3 stratne w skali całej grupy (sumując kwartały gry wszystkich członków grupy traderów)
Można przyjąć, że zysk w zyskownym kwartale=strata w stratnym kwartale jeśli będzie łatwiej chociaż jeśli ktoś zyska 50% i nie wypłaci a następnie straci 50% to wiadomo gdzie jest. :)

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Rozwinięcie pierwszego pytania (bo drugie zamotane):
Jeśli 25% graczy ma zysk w każdym kwartale i jeśli KAŻDY gracz ma dokładnie jeden zyskowny kwartał w roku (czyli kończy rok ze stratą ale jeden zyskowny kwartał ma) to czy w takiej sytuacji istnieje możliwość aby ktoś miał 3 zyskowne kwartały kończąc rok na plusie?

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

alinoe pisze:
30 mar 2021, 15:24
Rozwinięcie pierwszego pytania (bo drugie zamotane):
Jeśli 25% graczy ma zysk w każdym kwartale i jeśli KAŻDY gracz ma co najmniej jeden zyskowny kwartał w roku (czyli kończy rok ze stratą ale jeden zyskowny kwartał ma) to czy w takiej sytuacji istnieje możliwość aby ktoś miał 3 zyskowne kwartały kończąc rok na plusie?
Przy założeniu że zyskowny kwartał=stratny kwartał u każdego gracza. To chyba nie jest możliwe bo jeśli każdy gracz ma jeden kwartał do przodu to spełniony jest warunek 25% zyskownych kwartałów. Żeby ktoś miał więcej zyskownych kwartałów w roku to ktoś inny musiałby nie mieć ich wcale.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

W artykule jest napisane :

"Dane te () dotyczą stosunkowo długiego horyzontu czasowego (cały rok 2020). Trzeba jednak pamiętać, że liczby z tabeli to wartości średnie z kwartałów."

Czyli (tak jak ja to rozumiem) wynika z tego, że w każdym kwartale mogło być różnie czyli np. w I kwartale 100% zysku, w II 125% straty, w III 25% zysku i w IV 20% zysku, co sumarycznie daje 20% zysku na CAŁY ROK 2020 (upraszczam aby nie zaciemniać wyniku).

Te wyniki tak naprawdę nic nie mówią. Może przecież być tak, że w roku 2019 20% klientów odniosło zysk całoroczny. Ci sami klienci w roku 2020 ponieśli stratę równą zyskowi z 2019, a jednocześnie inna grupa w 2020 odniosła zysk, który równy jest stracie jaką ponieśli w 2019.
Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo.
Jest jeszcze inna możliwość.
Brokerzy podają ile procent klientów odniosło zysk w danym roku. Nie podają jednak ile było tego zysku. Przecież jeśli po całym roku tradingu ma się zysku 2 złote to jest się de facto ... (tam dam) traderem zarabiającym.
Te statystyki nic nie mówią o wynikach traderów i nic z nich nie wynika moim zdaniem.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

MarioDM pisze:
30 mar 2021, 21:14
W artykule jest napisane :

"Dane te () dotyczą stosunkowo długiego horyzontu czasowego (cały rok 2020). Trzeba jednak pamiętać, że liczby z tabeli to wartości średnie z kwartałów."

Czyli (tak jak ja to rozumiem) wynika z tego, że w każdym kwartale mogło być różnie czyli np. w I kwartale 100% zysku, w II 125% straty, w III 25% zysku i w IV 20% zysku, co sumarycznie daje 20% zysku na CAŁY ROK 2020 (upraszczam aby nie zaciemniać wyniku).
To jest raczej % zarabiających osób bo takie dane dostarczają brokerzy. Kiedyś knf podawał dane dotyczące średniej straty i średniego zysku z rachunku, nie wiem na ile one są wiarygodne to znaczy powtarzalne ale średnia strata była wyższa niż średni zysk co zresztą było do przewidzenia. Przyczyny to psychika prowadząca do wyzerowania rachunku i sposób zarządzania ryzykiem np. martyngały, uśrednianie straty itp.

Moim zdaniem ważniejsza jest tendencja czy wraz z dłuższym okresem gry liczba osób zarabiających w takim okresie spada czy nie i jak taka krzywa wygląda. Jeśli krzywa stabilizuje się w pewnym momencie to można mówić o istnieniu liczby osób zarabiających w długim terminie, która jest na tyle duża że jest w statystyce uchwytna. Jeśli krzywa spada przez cały czas to oznacza, że liczba osób zarabiających jest statystycznie nieistotna. Wyniki kwartalne mówią jedynie o maksymalnej możliwej liczbie osób zarabiających i to liczba czysto teoretyczna, natomiast nie dowodzi czy osoby zarabiające w długim terminie w ogóle istnieją.
Mnie interesowałoby ile traderów jest na plusie po 5, 10 latach i tak dalej.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze:
30 mar 2021, 22:17
Mnie interesowałoby ile traderów jest na plusie po 5, 10 latach i tak dalej.
Takich danych żaden broker nie posiada. To niemożliwe.
W ciągu ostatnich 10 lat tradowałem u co najmniej ośmiu brokerów. W jaki sposób mieliby oni publikować takie statystyki ?
Tego się nigdy nie dowiesz, a na pewno nie od brokerów.
Trader, który regularnie przez 10 lata zarabia ? To pewnie ktoś nieźle nadziany :p .
Tylko RZ chwalił się łącznym zyskiem rzędu 100 milionów, w co trudno uwierzyć, ale to już historia, bo ponoć w zeszłym chyba roku przeputał wszystko co kiedykolwiek zarobił i zaczął od zera.
O innych takich przypadkach nie słyszałem.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

alinoe pisze:
30 mar 2021, 22:17
Mnie interesowałoby ile traderów jest na plusie po 5, 10 latach i tak dalej.
Ktoś może zrobić kilka trejdów żeby sprawdzić jak działa fx, co to jest, potem porzucić to i będzie tym na plusie, nawet jeśli zarobił tylko 1 zł, czy kilka złotych. Będzie w tej samej grupie. Chodzi mi o to, że ktoś może zgarnać z rynku 100 baniek przez te 10 lat, a ktoś inny tylko parę złotych co roku, i będzie w tej samej grupie według tych kryteriów. Równie dobrze można by było zrobić jeden trejd życia i już więcej nie grać. W ogóle po co Ci te staty ? :mrgreen:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

rookie2 pisze:
01 kwie 2021, 23:40
W ogóle po co Ci te staty ? :mrgreen:
Bo zastanawiam się czy nie ma tu manipulacji.
https://www.purple-trading.com/comparis ... feed=top20
"*This number refers to CFD retail (client) accounts and is based on data for the period from 1 January 2020 to 31 December 2020)."

Ja zawsze żyłem w przekonaniu, że brokerzy podają zyskowność jako odsetek zyskownych rachunków w ciągu kwartału. Jeśli się mylę to może ktoś mnie poprawi. Jeśli broker wziął pod uwagę te raporty i obliczył średnią z czterech kwartałów to nie można mówić o zyskowności w ciągu całego roku. Można uśredniać z okresu 1 roku, 2, 5 lat a i tak będzie mowa o odsetku zyskowności w ciągu kwartału. Co więcej już nie pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem. Jeśli na przykład przez kwartał średnio zarabia 25% traderów i tak jest przez rok to można przyjąć, że średnio jeden trader ma 1 zyskowny kwartał w roku a nie że 25% traderów skończyło rok na plusie. Ten jeden kwartał na rok nic nie mówi bo czysto teoretycznie po roku nawet wszyscy mogą być na minusie a w rzeczywistości nie wiadomo jak rozkładają się te zyskowne kwartały między traderów i ilu z nich faktycznie kończy rok na plusie.

Poza tym sugerowanie się ilością zyskownych kwartałów może przeszacowywać wynik. Plus 50% w jednym kwartale i minus 50% w drugim to tak naprawdę strata. Poza tym intuicja mi mówi, że średni zysk z kwartału może być niższy niż średnia strata a nie na przykład odwrotnie z powodu popularności pewnych strategii jak i czynników psychologicznych. Ale to już szczegóły. Głównie mi chodzi o to co napisałem powyżej.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Jest inny sposób sprawdzenia. Poprzez PiT . Tyle, że wykres poniżej dotyczy niestety tylko GPW.

https://independenttrader.pl/najwazniej ... -2021.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

M Purple-Trading
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2021, 12:08

Re: To ile w końcu zarabia?

Nieprzeczytany post autor: M Purple-Trading »

Witam,
Reprezentuję brokera Purple-Trading. Całkiem przypadkowo trafiłem na ten post. Sądzę,że ma podstawy logiczne, natomiast rzecz jasna zgodnie z regulacjami min.MifidII każdy regulowany broker jest zobowiązany do podowania statystyk kwartalnych.
Swoją drogą , " to ile wreszcie zarabia" u nas głównie z obrotu z uwagi na model STP. Oczywiście ktoś może zaraz powiedzieć "tak na pewno ", otóż odpowiadając od razu warto wpisać numer licencji brokera u danego regulatowa, wówczas pojawią się komleksowe informacje dotyczące firmy/domeny/zakresu świadczonych usług + na podstawie Raportu RTS-28 jesteśmy zobowiązani do podawania w % gdzie wysyłamy transakcje dalej (dostawcy płynności ) .

Pozdrawiam , Maciej Purple Trading

ODPOWIEDZ