To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają systemu.

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
PPeFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:48

To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają systemu.

Nieprzeczytany post autor: PPeFX »

Witam
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad dorobieniem na sprzedaży moich metod.
To nie jest jakieś przysłowiowe "fake". Inwestowaniem zacząłem zajmować się czynnie ok.15lat temu, interesuję się rynkami dużo dłużej.
Przejedzony siedzeniem przed komputerem, na rynku. -Otworzyłem biznes, przejedzony kontaktem z natrętnymi ludźmi, trafiłem na etat w miłej rozwijającej się korporacji która tworzę z super ludźmi. Jesteśmy gigantem, mam 4zerową pensje, jestem udziałowcem w firmie. I to mi odpowiada, nie potrzebuję niczego więcej.


Na rynku jestem sporadycznie- hobbystycznie.
Posiadam dwa systemy czysto matematyczne.
Jeden jest jak nieistniejący GRAL średni tp do sl 3:1, 30% trafności. Średnioterminowy fallow trend. W mql4 i MT da się go zapisać w dwóch linijkach kodu + TS. Działa na Jednym indeksie, ale Bardzo Skutecznie!.
Drugi to intraday, działa również na indeks. Jest trudniejszy w zaprogramowaniu, ale na pewno nie skomplikowany.

Oba jeśli już używam to tylko manualnie, -są fajniejsze emocje :) i da się Dużo więcej wyciągnąć kasy.
Dochodowy trading jest nudny jak przysłowiowe "flaki z olejem" codzienne pierdzenie w fotel przez XXgodzin czekanie na "kropkę" na wykresie, to naprawdę męczące! psychicznie. Zagrania niezgodnie z kropką czyszczą powoli konto.


Pytanie? ile byłbyś w stanie zapłacić za taki system?.
Mogę przyjechać osobiście zaprezentować jak to działa metoda.
Mogę pokazać testy na 99%data.
Mogę pokazać kilka trejdów/zagrań.

Myślę że udowodnienie potencjalnemu kupcowi że metody są skuteczne były by proste.

Pytanie? co musiałbym zrobić żeby Cię przekonać że warto zapłacić kwotę z 4-5cioma zerami za taki system.


PS. lekka nutka humoru na koniec. Sprzedawanie systemów przez profesjonalistów:
(ja takiej gwarancji Ci nie udzielę)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają system

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Szczerze? Dwulinujkowy system +ts? Dałbym tak z dyszle (10 zł) a i tak czuję, że byłbym stratny.

Awatar użytkownika
spekulantnajlepszy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 08:13

Re: To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają system

Nieprzeczytany post autor: spekulantnajlepszy »

To sie nigdy nie skonczy. Czlowiek ma grallla i zarabia krocie. Ale chce zarabiac na sprzedawaniu systemu...

PPeFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:48

Re: To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają system

Nieprzeczytany post autor: PPeFX »

LowcaG pisze:Szczerze? Dwulinujkowy system +ts? Dałbym tak z dyszle (10 zł) a i tak czuję, że byłbym stratny.
Dzięki za opinie :) Odpowiem ->szukaj i ucz się dalej.

Prostota ma tutaj ogromne znaczenie. W tej metodzie te 2 linijki określają, wykupienie/wyprzedanie rynku-mierzona długość fazy wzrostu lub spadku i wstawiają zlecenie na potwierdzonym przebiciu, spadku lub wzrostu.
Później zlecenia przechwytuje ts, który pozwala pozycji rozwinąć się z nowo powstałym trendem.
Proste i skuteczne, nie potrzeba optymalizacji bo to co nazwałem - pomiarem fazy wzrostu lub spadku odpowiada za optymalizację. Oraz wstrzelenie się z sygnałem zaraz po formacji akumulacji albo dystrybucji. Resztę robi dodatnia statystyka.

I każdy szanowany INWESTOR powiem Ci że w prostocie jest siła. A każdy zabłąkany poszukiwacz grali będzie pisał samo optymalizujące się strategie które się wywalą za chwilę, lub dłuższa chwilę... Kwestia czasu.

Prosta metoda ma to do siebie że rozpropagowana na internecie przestanie działać, bo zaraz dziesiątki setki ludzi zaczną jej używać. Przerabiałem to... Jestem w 100%tach autorem tego systemu. To że działa jest zasługą tego że tylko ja ją znam. I też nie daje jej gwarancji że będzie działać przez 100lat.
spekulantnajlepszy pisze:To sie nigdy nie skonczy. Czlowiek ma grallla i zarabia krocie. Ale chce zarabiac na sprzedawaniu systemu...
Pytanie było czysto teoretyczne.
Jakie doświadczenie ma większość z nas dotyczące kupowania systemów - każdy wie.
Jakie doświadczenie z pisaniem i testowaniem własnych strategii ma każdy z nas - każdy wie. Sam nie skłamie jak powiem że napisałem kilka tysięcy nie działających strategii, a dochodowe mogę policzyć na palcach u jednej ręki.

Rozumiem waszą ironie i sceptycyzm. Rozumiem że na internecie każdemu łatwo być wyszczekanym, a gorzkie porażki łatwo rozładowywać na forum. Rozumiem że forum nawigatora przepełnione jest ludźmi nieznającymi kultury. Rozumiem że czytanie ze zrozumieniem dla niektórych jest trudne.

Więc
Chce zauważyć że to nie jest oferta sprzedaży. Co "hejtował" spekulantnajlepszy.
A ironia, bądź zdanie(żeby nie urazić) LowcaG na zadane przeze mnie pytanie było zbędne. Bo z mojego punktu widzenia ta odpowiedź mówi jedynie o Twoim doświadczeniu(żeby nie urazić).


Pytałem
Pytanie? ile byłbyś w stanie zapłacić za taki system?.
Pytanie? co musiałbym zrobić żeby Cię przekonać że warto zapłacić kwotę z 4-5cioma zerami za taki system.
Nawet jeśli zgłosi się by jakiś chętny zapłacić mi i 100k już dzisiaj, będę musiał to naprawdę głęboko przemyśleć. Niebawem wybieram się na urlop :D więc odpowiedź nie była by zbyt szybko.

Dla większego "rozjuszenia" sceptycznych ludzi dodam screna z testu. Jaki wykonywałem dwa lata temu. Metoda działa do dzisiaj dając praktycznie taką sama statystykę win\loss. Proszę nie czepiać się technicznych szczegółów. Test był wykonany metodą open bar, ale na danych z dokładności 99%
-I tak wiem ciężko może być niektórym zaimplementować dane 99%, do tej metody testu.
-Tak wiem w testach tą metodą można łatwo "sfałszować" wynik.
Zapewniam jednak że wynik jest realny, i wychodzi 1:1 w testach na MQ99%. Tylko dużo dłużej trwają.

W teście każdy sygnał był zagrywany pojedynczym małym zleceniem 0.1lot

Nie miałem pod ręką screnów z testów dalszego okresu 2016-2018. Bo co podkreślę po raz kolejny - nie reklama jest tutaj moim celem.
Scren poglądowy, dla tych który są bardziej zainteresowani samym systemem i odpowiedzeniem mi na pytania. które podam jeszcze raz.
Pytanie? ile byłbyś w stanie zapłacić za taki system?.
Pytanie? co musiałbym zrobić żeby Cię przekonać że warto zapłacić kwotę z 4-5cioma zerami za taki system.
Komentarze typu powyższego proszę sobie darować.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają system

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

ehhh, nigdy się nie nauczą...

Zapamiętajcie, zamiast atakować rozmówców, lepiej przedstawić przekonujące argumenty tego bym się spodziewał od człowieka który chce opchąć "system" wart dziesiąt tysięcy.

I tanie chwyty, sugerowanie, że rozmówcy są nieznający kultury, gdzie wyraziłęm swoją opinię, nic więcej, a już niby niekulturalny (bo śmiałem wyrazić swoje zdanie ;) ).

Potem kolejna próba deprecjonowania rozmówcy, sugerujący braki w rozumieniu tekstu.
Otóż drogi rozmówco,odpowiedziałem na jedno z Twoich pytań i nie muszę odpowiadać na wszystkie jak nie mam na to ochoty. To takie trudne do zrozumienia?

Ponadto kulturalni ludzie nie wymyślają tez o innych ludziach o których nic nie wiedzą, bo drogi rozmówco, moje zdanie nie może sugerować nic o moim doświadczeniu, kompletnie nic, więc wszelkie konfabulacje możesz sobie darować, kulturalni ludzie tak nie robią.

A teraz specjalnie dla Ciebie, przestawię Ci moje rozumienie tekstu, bo jesteś tak tendenyjny że aż strach.

To nie jest jakieś przysłowiowe "fake". Inwestowaniem zacząłem zajmować się czynnie ok.15lat temu, interesuję się rynkami dużo dłużej.
Tak, sprzedawca nie jest amatorem, a jakże w końcu tak powiedział, mamy doczynienia a ekspertem.
Przejedzony siedzeniem przed komputerem, na rynku. -Otworzyłem biznes, przejedzony kontaktem z natrętnymi ludźmi, trafiłem na etat w miłej rozwijającej się korporacji która tworzę z super ludźmi. Jesteśmy gigantem, mam 4zerową pensje, jestem udziałowcem w firmie. I to mi odpowiada, nie potrzebuję niczego więcej.
Człowiek który już "wszystkiego" doświadczył, niczego już więcej nie potrzebuje, baa, może jeszcze chce to zrobić dla innych ;) (to inny rodzaj kitu, "chcę pomóc innym, ale za darmo jak bym dał to by nie docenili, to że daję cenę, pozwoli mi na odsianie ziarna od plew, tym którym naprawdę zależy od reszty). Oczywiście to człowiek sukcesu, bo zarabia więcej 10k zł ;) .
Oba jeśli już używam to tylko manualnie, -są fajniejsze emocje :) i da się Dużo więcej wyciągnąć kasy.
Dochodowy trading jest nudny jak przysłowiowe "flaki z olejem" codzienne pierdzenie w fotel przez XXgodzin czekanie na "kropkę" na wykresie, to naprawdę męczące! psychicznie. Zagrania niezgodnie z kropką czyszczą powoli konto.
No tak, nudzi go siedzenie przy kompie, ale gra tylko manualnie(zamiast robotów) bo są fajniejsze emocje i da się wyciągnąć więcej kasy(a czemuż to, większa tendencja do ryzyka?).

A na końcu tandetny "żarcik" gdzie pokazuje jacy inni to "profesjonaliści" ale on jest na pewno oczywiście inny od innych sprzedawców, a jakże.

Nawet jeśli zgłosi się by jakiś chętny zapłacić mi i 100k już dzisiaj, będę musiał to naprawdę głęboko przemyśleć.
O ho, to wy będziecie mnie jeszcze prosić abym wam sprzedał, ale tanio się nie sprzedam, nie wiem czy na to zasługujecie ;)

-Tak wiem w testach tą metodą można łatwo "sfałszować" wynik.
Zapewniam jednak że wynik jest realny, i wychodzi 1:1 w testach na MQ99%. Tylko dużo dłużej trwają.
TAk mogę oszukać, ale ja oczywiście tego nie zrobię, bo nie jestem typowym sprzedawcą ;)

aa no i tak, to nie jest oczywiście oferta sprzedaży ;) Tak tylko pytam a w pierwszym zdaniu piszę.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad dorobieniem na sprzedaży moich metod.
Nie, oczywiście, że nie chcę nic sprzedawać (Bo oferta wiadomo, że nie jest, bo nie ma jasno wyrażonej woli zawarcia umowy)

Ale jak byś dorgi rozmówco umiał czytać ze zrozumieniem, spekulantnajlepszy nie mówić nic o ofercie sprzedaży, a o sprzedawaniu systemu a to jednoznacznie sugerujesz.

Pozostałe frazesy typu *jak każdy szanowany inwestor powiem" - który de facto nic nie udowadnia i nie przekazuje. pominę.

To też walnę tekst Einsteina "Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze" No i super, ma sens? ma, coś udowodniłem? No nie bardzo.


A teraz podsumowanie
Przedstawiasz się jak typowy sprzedawca gówno systemów (bo pewnie taki jesteś).
Przedstawiasz wyniki na testerze (jeszcze w gównianej jakości).
Reszta na słowo, "bo ja na pewno was nie oszukam i mówię prawdę"
I Ty chcesz aby Cię poważnie traktować?

Chcesz coś przedać powyżej 100k, a nie masz nawet nic na poparcie? Zadnego konta real na którym obracasz hm... no chciaż te nędzne 100k+ (w końcu zarabisz 5 cyfrową liczbę), chociaż w rok tutaj zarobiłęś (z niskim i stałymi lotami) ponad 10 krotnie w ciągu roku i skoro dalej działą to kapitał powinien iść w kierunku bliżej miliona.

Czyli dostęp inwestorski do konta real prowadzonego conajmniej 4 lata z (podobnym) zyskiem by wystarczył ;)

Zadowolony? :D

StreamHedge
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2018, 03:46

Re: To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają system

Nieprzeczytany post autor: StreamHedge »

PPeFX pisze:Inwestowaniem zacząłem zajmować się czynnie ok.15lat temu, interesuję się rynkami dużo dłużej.
15 lat to szmat czasu. Czy można się zatem spodziewać, że do ewentualnej oferty sprzedaży systemu dołączysz aktualne statystyki live, np. poprzez link do myfxbook, obejmujące przynajmniej ostatnie 18 miesięcy aktywnego (i oczywiście zyskownego) tradingu?

Awatar użytkownika
spekulantnajlepszy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 08:13

Re: To nie reklama, a pytanie. Dla osób które szukają system

Nieprzeczytany post autor: spekulantnajlepszy »

Kolejny naciagacz sprzedawca zjechany... Dobrze ze poslki rynek retail fx powoli dojzewa...

ODPOWIEDZ