www.ANALIZYFOREX.com RISK ON/RISK OFF

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

www.ANALIZYFOREX.com RISK ON/RISK OFF

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Zapraszam wszystkim do zapoznania się z moją stroną www.analizyforex.com

Opisuje tu moją strategię, którą nazwałem RISK ON/RISK OFF oraz prowadzę dziennik zleceń oczekujących. Jeśli chodzi o samą strategię to jak nazwa wskazuje opiera się ona przede wszystkim na odniesieniu do awersji lub dążeniu do ryzyka. Uproszczając analiza fundamentalna określa kierunek natomiast analiza techniczna wyznacza poziom wejścia oraz poziomy zabezpieczeń stop loss oraz take profit.

Opracowując swoje analizy stosuje się do kilku zasad, które założyłem sobie z góry:
1) Zawsze używam zleceń oczekujących Buy limit lub Sell limit, aby wejść po jak najbardziej atrakcyjnej cenie.
2) Zawsze używam zleceń obronnych stop loss oraz take profit
3) Stosunek zysku do ryzyka bez spreadu (tp do sl) musi wynosić co najmniej 2,5.
4) Analiza techniczna rozpatrywana jest wyłącznie na długoterminowych interwałach czasowych D1, W1 czy MN.
5) Zlecenie jest anulowane jeśli cena dosięgnie TP przed jego otwarciem

Bardzo chętnie przywitam wszelkie komentarze.

-- Dodano: sob 19-01-2013, 12:32 --

Póki co z 3 zleceń oczekujących nie zrealizowało się żadne, a srebro zostało anulowane z uwagii na zrealizowanie się TP przed BUY limit. Trochę szkoda tych prawie 2$, które były do wyjęcia, ale narzuciłem sobie takie zasady, żeby zminimalizować straty.

Eur/usd po ponownym nieudanym teście 1.34 zmierza na południe. Wydaje się, że poziom BUY limit na 1.3225 jest coraz bardziej realny.

ODPOWIEDZ