Statystyka losowego kierunku

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Statystyka losowego kierunku

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Jako, że natknąłem się na wątek gdzie moneta była wyrocznią jeśli chodzi o wejścia, natchnęło mnie to zrobienia takiego czegoś.

W skrócie, to statystyki (dałem tylko za rok 2011), gdzie kierunek jest losowy(tzn. Long/Short), a TP i SL ustawiamy. Statystyki są liczone za okres 14 dni na dany dzień.

https://sites.google.com/site/forexlosowosc/

Do demonów prędkości też nie należy, więc trzeba troszkę czekać.

Z pozytywów, to można zobaczyć jak się kształtowała skuteczność danego TP,SL

PS.
Storna jest brzydka(zrobiłem ją w 15 minut, a nie jestem specjalistą ;) ) i lepsza nie będzie, więc co "sprytniejsi" mówiący, o kolorach designie itp. mogą sobie darować.

Jako, że tych skryptów googla nie znam(przyuczyłem się na bieżąco), to technicznie też szału nie ma :P.

Jednym słowem, żadnych reklamacji nie przyjmuję ;)

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Fajne , gdzie to się w-on-cza żeby coś pokazało . :roll:
Edit:
A , się zrobiło samo->Wybierz .Myślałem że nie widzę guzika start .Trzeba poczekać trochę .
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

robs
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 22 sty 2010, 03:05

Nieprzeczytany post autor: robs »

Lipa, okienko obcięte u dołu, nie wiadomo co tam jest pewnie jakieś przyciski.
radical material simplification

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

Fajnie, że to zrobiłeś. Tylko niestety już dawno temu ktoś wpadł na ten pomysł. I powstało wiele EA polegających na badaniu losowych wejść.

Gdy badasz za pomocą EA i danych tickowych 99% - przy czym mało osób zadaje sobie taki trud by uzyskać takie dane - dopiero wtedy masz jakikolwiek cień szansy na wiarygodność testu. Dlatego z przykrością muszę stwierdzić, że nie ma żadnych podstaw by kierować się Twoim testem. Naprawdę - pobierz takie EA z sieci i zrób test a potem porównaj go z Twoimi wynikami ze stronki. Nie ma szans by to działało. Dlatego ostrzegam kolegów by się tym broń boże nie kierować. Ale dzięki za pracę.

Pozdrawiam
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Lipa, okienko obcięte u dołu, nie wiadomo co tam jest pewnie jakieś przyciski.
Jak by były jakieś przyciski to by nie było obcięte ;)
Zważywszy na wczorajszą godzinę nie chciało mi się już tego ustawiać.

profession pisze:Tylko niestety już dawno temu ktoś wpadł na ten pomysł. I powstało wiele EA polegających na badaniu losowych wejść.
Tak wiem, np. ja wpadłem i już dawno temu testowałem na takie EA :P

profession pisze:Naprawdę - pobierz takie EA z sieci i zrób test a potem porównaj go z Twoimi wynikami ze stronki. Nie ma szans by to działało. Dlatego ostrzegam kolegów by się tym broń boże nie kierować. Ale dzięki za pracę.
Nie muszę nic pobierać, sam sobie napisałem.
Dlaczego by nie było szans, żeby to działało, skoro to są wyniki EA?
ponadto profit factor jest tu obcięty do 2 miejsc po przecinku, jest to średnia jakiegoś średniego rozkładu, i jest to za rok 2011, więc nie wiem dlaczego ktoś czymś takim miałby się kierować.
Ponadto modeling 99% wiele tu nie zmieni.

Jaki to ma plus nad EA?
A no taki, że te wyniki są średnim PF, z okresu 14 dni, i tak przez cały rok, taki test ciężko (bez przesady ;) ) zobrazować w EA.

Zresztą niczemu to nie ma służyć, tylko jako ciekawostka, która pokazuje jak byśmy grali danym TP,SL jak by nam szło.


Jeszcze raz dla wyjaśnienia.
Uruchomienie:
Wybieramy TP, SL(TP musi <> SL) i wybieramy guzik "wybierz", trochę czekamy

co otrzymujemy:
wykres profit factor, z ostatnich 14 dni na dany dzień w roku.

Czemu to służy.
A no niczemu, tak sobie to napisałem, bo miałem taki kaprys ;)
Ale pokazuje, że niektóre TP, SL nawet grając losowo kierunek, często utrzymują profit factor powyżej 1, a niektóre bardzo często są zmienne.

Czemu takie brzydkie i wolne.
- A no bo nie znam sie na www
- to nie jest produkt komercyjny i poświęciłem temu (interfacowi) dosłownie 15-20 minut
- wolne jest, bo użyłem google scripts i też się na nich nie znam, nigdy ich nie używałem i znam tylko co przeczytałem wczoraj w pomocy ;)
- raczej nie będzie lepiej, no może troszkę (jak mi się będzie chciało) poprawie bo mnie to też razi :P

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

bez kosztów transakcji takie statystyki to lipa..
nie wiadomo też co to za instrument

zamiast PF bardziej czytelny by był wykres kapitału
dziwne ograniczenie "TP musi <> SL"
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Tig3r pisze:bez kosztów transakcji takie statystyki to lipa..
nie wiadomo też co to za instrument
Aa, hehe, faktycznie, (jak pisałem godzina późna była), to "oczywiście" EURUSD
no i spread jest tam liczony, tzn. jest to jak pisałem wynik działania EA.

Tig3r pisze:dziwne ograniczenie "TP musi <> SL"
Bo jeżeli gramy losowo, i TP=SL to nie ma to żadnego sensu, średnio po prostu wychodzimy do tyłu i tyle, nie jest możliwym (średnio) wyjść do przodu.

Tig3r pisze:zamiast PF bardziej czytelny by był wykres kapitału
No też właśnie nie jestem pewny, PF lepiej porównuje różne proporcje TP i SL.
Na pewno nie wykres kapitału, pomyślę, może jest jeszcze coś lepszego..

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

gdyby dodać parę warunków, można zrobić z tego coś ciekawego :)

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

LowcaG pisze:Bo jeżeli gramy losowo, i TP=SL to nie ma to żadnego sensu, średnio po prostu wychodzimy do tyłu i tyle, nie jest możliwym (średnio) wyjść do przodu.
Ale czy opierając się o takie założenie, sytuacja gdzie TP<>SL ma jakiś sens? Teoretycznie prawdopodobieństwo powinno być korygowane przy zmianie TP i SL. Czyli zmieniając RR proporcjonalnie zmienia się skuteczność, przez co wychodzi na to samo.

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

Pablo90 pisze:Ale czy opierając się o takie założenie, sytuacja gdzie TP<>SL ma jakiś sens? Teoretycznie prawdopodobieństwo powinno być korygowane przy zmianie TP i SL. Czyli zmieniając RR proporcjonalnie zmienia się skuteczność, przez co wychodzi na to samo.
Pablo zdaje się ma rację. Myślę, że potencjalne różnice w wynikach pomiędzy "=" a "<>" wynikają z tego, że na realnym rynku nie ma czegoś takiego jak "średnio". Każdy instrument ma swój chronologiczny początek, koniec i przebieg i na pewno można znaleźć takie, że dany model na tym zarobi (średnio) :D
Obrazek
Unfortunately, more to come

ODPOWIEDZ