Automat do tworzenia dowolnych EA w kilkanaście minut

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
js_autosys
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2011, 13:38

Automat do tworzenia dowolnych EA w kilkanaście minut

Nieprzeczytany post autor: js_autosys »

Witam

ponieważ użytkownikiem zarówno forex jak i navi jestem od dawna , a zarazem zwolennikiem automatów proponuje użytkownikom forum narzedzie do tworzenia własnych EA i testowania dowolnych strategii w ciągu zaledwie kilkunastu minut..

Praca z systemem polega na wykorzystywaniu gotowych modułów - nie musisz sie martwić , że czegoś nie ma , w tym systemie masz za dużo opcji - właściwie wszystkie jakie ktoś uznał za pożyteczne - decydujesz tylko które Ty chcesz wykorzystać - pozostałe pomijasz stąd taka prostota nawet najbardziej skomplikowanych strategii i tym ten system sie odróżnia od darmowych generatorów kodu itp darmowych w sieci - tam musisz stworzyć wszystko , tu odrzucasz niepotrzebne moduły i parametry - stąd prostota i oszczedność czasu do kilkunastu minut nawet przy skomplikowanych strategiach.

Jak to zrobić?

Na własne potrzeby stworzyłem automat w którym swobodnie można modyfikować warunki buy-sell , natomiast korzystać z gotowych rozwiązań pozostałych co powoduje , że każdy kto nawet nie zna sie na programowaniu może stworzyć i przetestować własną dowolną koncepcje w bardzo krótkim czasie .

Jak to zrobić mając moje narzedzie ?

1. przygotowujemy własną dwolną koncepcje sygnału buy lub sell / może być każda którą da sie zapisać w formie logicznej , nawet najbardziej rozbudowana w oparciu o wskaźniki własne metatradera jak również zewnetrzne - całkowita dowolność
2. ustawić pozostałe parametry w gotowym systemie
3. skompilować , zapisać
i mamy własne EA , automat który można testować lub może pracować

Najważniejsze pytanie to czym rózni sie od dostepnych na rynku generatorów oraz jakie są te pozostałe możliwości ?

Właściwie to z tego co czytałem na forum przez ostatnie kilka lat , to moim skromnym zdaniem umożliwia napisanie i przetestowanie 99 procent koncepcji i systemów które sie tu pojawiły.
Najczesciej korzystając z własnym przemyśleń zmuszeni jesteśmy do pisania EA od zera , lub poprawianie tego co znajdziemy w sieci bo przeważnie zawsze coś tam brakuje lub chcielibyśmy mieć inne opcje do wyboru i modyfikacji- w moim narzedziu jest wg mnie wszystko , wystarczy tylko użyć odpowiednich modułów , a te które nas nieinteresują nie brać pod uwage

Jakie mamy możliwości - wymienie tylko ważniejsze , wszystkie opisane dokładnie w instrukcji:

1. działa dowolnie dla wszystkich produktów oferowanych na platformach MT4 - waluty , towary, akcje , nasza giełda itd , dowolne kwotowania do 5-cio cyfrowych włącznie ,
od 0.01 lota , dowolny krok - czyli każdy broker MT
2.możliwość korzystania ze standardowego SL. , TP jak również hedgowania pozycji czyli zamiast SL , czy TP zlecenie odwrotne
3. wbudowany trailing stop , oraz BE
4. wbudowany system MM , obliczający automatycznie wielkość pozycji w zależności od Equity oraz kontrolujący ilość pozycji w zależności od Equity
5. możliwość ograniczenia wielkości max lota
6. elastyczne samodzielne liczenie SL - np. max/min z ostatnich n okresów
6. możliwość definiowania godzin :
a/ otwierania nowych pozycji
b/ ogólnie tradowania od godz do godz
c/ zamykania wszystkich pozycji o dowolnej godzinie w danym dniu , jak również tylko w piątki o dowolnej porze
7. możliwość pilnowania wartości rachunku poprzez zdefiniowanie wartości max / min Equity - po osiągnieciu tej wartości wszystkie pozycje są automatycznie zamykane
8.możliwość ograniczenia zleceń - tylko buy , tylko sell
9. możliwość ograniczenia zleceń - nie kupuj powyżej , nie sprzedawaj poniżej poziomu X
10.Stop - możliwość ustalania - jeżeli nie ma stałej wartości - z ilu świeczek ma być liczony , ile ponad min/max ma być postawiony itd , jaką może mieć min wartość
11.jeżeli nasz automat ma być martingale-grid to mamy możliwość ustalić jaka może być min odległość pomiedzy zleceniami itd
12. możliwość ustalenia ilości zleceń w ciągu dnia np. 1 ,2 - po złożeniu tych zleceń zatrzyma automat do północy
13.możliwość dowolnego kształtowania wielkośći kolejnych zleceń np. 1lot , 1.5 , 2.5 itd kolejne , lub zmniejszać wartości lota
13. możliwość rozbicia SL czy TP na kilka cząstkowych
14.możliwość ustalenia max liczby pozycji danego instrumentu jeżeli ktoś lubi dokładać pozycje - po osiągnieciu max nie pozwoli na kolejne
15. możliwość automatycznego zamykania wszystkich pozycji danego instrumentu przy określonej kwocie zysku - dla tych co korzystają z luktoma- pl zone itp - nie trzeba wtedy pilnować czy liczyć - gdy łącznie wszystkie dają zadany zysk zamyka wszystkie równocześnie korzystając z opcji "zamknij przez"
dodatkowo odzyskując spread
16. trailing stop działa również dla zleceń składanych recznie
17.opcje np. zamknij wszystki na sumie > X działają zarówno dla zleceń złożonych recznie luz z automatu

właściwie to można byłoby możliwości wypisywać dalej - np. dowolne rozpoczecie tradingu dla dowolnych instrumentów - np. któś lubi jena ale nie chce równocześnie mieć kilku par na rachunku to może ustalić ej gramy od 6 rano ale gj tylko gdy nie ma ej lub dopiero od 11

dla zainteresowanych pozostałe możliwości moge opisać poprzez dodawanie gdy któś konkretnie bedzie o coś pytał lub prv

ponieważ jest to mój projekt wiec jeżeli coś bedzie potrzebne a czego system nie posiada można taką funkcjonalność dopisać w każdej chwili

Dla kogo ?

dla każdego kto chce przetestować lub napisać gotowy automat wg dowolnych warunków , dla każdego kto chce zwiekszyć możliwości zarządzania swoją pozycją , dla każdego kto chce zwiekszyć możliwości swojego EA - nie musisz szukać nikogo do pomocy w programowaniu - prawie każdą strategie napiszesz sam w kilkanaście minut - przy bardziej skomplikownych uzyskasz pomoc , ale EA bedziesz miał własne ! itd - zastosowań mnóstwo można wymienić - gratisowy system może nie robi tysiecy procent , ale co roku od 50 do 100% całkowicie bezobsługowo :)
- dla każdego kto korzysta z MT4
-np. mam koncepcje sprawdzenia jakby działał przykładowy system :
a/ buy gdy cena wybije ponad max z 5 ostatnich świeczk w góre i znajduje sie ponad srednia MA200 oraz macd jest wiekszy od zera
b/ sell odwrotnie
c/ zlecenie tylko od 7 do 10 rano
d/ gdy wejdzie zlecenie ustaw tp na 100p oraz trailing stop na 5 p gdy cena osiągnie poziom 20p profit , krok TRS co 1p
e/ SL ustaw 3p poniżej MIN z ostatnich 8 świeczek
f/ jeżeli po 10 zostanie zlecenie to kontroluj TRS aż do końca zamkniecia pozycji
g/ jeżeli Equity wzrośnie 5% lub spadnie poprzez SL o 3 % zamnknij wszystko i wiecej nie składaj zleceń w danym dniu
h/ jedno zlecenie 0.1 lota na każde 5000 equity dobieraj z dokładnością do 0.01

może wystarczy - choć można by dalej dodawać warunki :)

Jeżeli mam taki pomysł to potrzebuje kilkanaście minut do wpisania warunku buy-sell - ustawienia pozostałych parametrów poprzez wpisanie tylko wartości
kompiluj - zapisz i gotowe

Warunki sprzedaży :

1. Cena dla jednego użytkownika 499 zł - możliwe wystawienie faktury / plus VAT / - cena przy sprzedaży bez możliwości zwrotu , przykładowy-gotowy system dla Euro jak zalącznik poniżej - gratis
2. Cena sprzedaży dla jednego użytkownika z możliwością zwrotu - 999 zł - program można zwrócić gdy nie spełni on oczekiwań czytaj - nie da sie napisać EA przy jego pomocy , gdy można zdefiniować warunki loogiczne buy / sell - pomijam warunki typu otwarte drzwi do WC lub nie , choć można napisać generowane losowo buy/sell
dlaczego cena inna - no nie mam gwarancji , że ktoś mi oddaje program ale kopie sobie zachowuje i wszyscy którzy kupili mają tak skomplikowane systemy , że nie da rady :) i muszą zwrócić
Cena 999 zł zawiera dwa składniki - narzedzie do pisania EA - kwota 499 zł oraz gotowy system EA generujący od 20 do 50% na 3 miesiące przy max DD na poziomie 25% dla Euro
Warunki zwrotu:
jeżeli nie da sie napisać systemu - zwrot 499 zł ,
jeżeli system dołączony jako przykładowy nie zarobi w ciągu 3 miesiecy min 15% - zwrot 500 zł - czyli zwrot całej kasy
Na wszystko spisana umowa , wpłata tylko przez konto bankowe .
Obydwa narzedzia w wersji nieskompilowanej z kodem źródłowym .

Dla systemu dołączone wyniki poniżej od 1 października jako plik poniżej .
W opcji z możliwością zwrotu kupujemy dwa składniki - to takie zabezpieczenie dla mnie , że wszsytkim sie "odwidzi" i mi oddadzą program - nie mam możliwości sprawdzenia czy ktoś nie zachował kopii.
Mam tylko możliwość sprawdzenia od kogo np pochodzi kopia u kogoś innego bo każda ma unikalny kod .

W cene wliczona pomoc przy tworzeniu własnego EA w okresie 3 miesiecy


pozdrawiam i bede odpowiadał na merytoryczne pytania -
po co sprzedaje itd raczej nie odpowiadam

Kontakt na prv lub email
Jeżeli coś mi jeszcze przyjdzie na myśl lub pojawi sie w zapytaniach to bede uzupełniał ten post lub wyjaśniał w nastepnych.

To nie jest system na sprzedaż ale narzedzie do tworzenia dowolnych systemów w minimalnym czasie gdzie 99% pracy już jest wykonane !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 09:43 przez js_autosys, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
basketmat
Gaduła
Gaduła
Posty: 235
Rejestracja: 19 sie 2011, 19:00

Nieprzeczytany post autor: basketmat »

Być może zniszczyłem twój pomysł, ale coś takiego istnieje i to za darmo http://sufx.core.t3-ism.net/ExpertAdvisorBuilder/ :wink: Chyba że twój pomysl zawiera więcej opcji, to zwracam honor, bo prawdę mówiąc nie przeczytałem całego postu.
Pozdrawiam

aadamus26
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2011, 16:35

Nieprzeczytany post autor: aadamus26 »

Zainteresowal mnie ten system,chcialbym go kupic,zaplace w ratach,jesli zarobie w ciagu tygodnia pieniadze to ci zaplace ,jesli nie to zwroce ci system.pasuje ci taku uklad?tak to wlasnie wyglada . :shock:
zal-forex.pl

js_autosys
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2011, 13:38

Nieprzeczytany post autor: js_autosys »

witam

siedze w tym prawie 10 lat

link który podałeś nie ma nic wspólnego niestety z moim systemem
takich prostych generatorów to jest mnóstwo , ale to najwyżej 1% możliwości tego co daje mój system - choćby kontrola rachunku poprzez zmienne globalne zamykające rachunek po osiągnieciu wymaganej wartości equity bądź spadku poniżej , automatyczna modyfikacja np 10% codziennie itd...

ja przynajmniej ani znajomi z różnych , niepolskich for forexowych nie znamy podobnego systemu
ale jeżeli istnieje i jest darmowy lub tańszy - nie ma problemu , człowiek nie wszystko zna - wtedy zlikwiduje oferte

pozdrawiam

Dodano po 13 minutach:
aadamus26 pisze:Zainteresowal mnie ten system,chcialbym go kupic,zaplace w ratach,jesli zarobie w ciagu tygodnia pieniadze to ci zaplace ,jesli nie to zwroce ci system.pasuje ci taku uklad?tak to wlasnie wyglada . :shock:
witam

zawsze sie można dogadać - ja wiem co sprzedaje i nie mam zamiaru nikomu nic na siłe wciskać ani też udawać , że sprzedaje jak co poniektórzy jedną ostatnią sztuke

ja proponuje dwie formy sprzedaży:

1. narzedzie plus przykładowy system gratis bez możliwości zwrotu - cena 499 zł - dostajesz oba kody źródłowe plus instrukcja plus miesiąc pomocy przy tworzeniu własnych

i druga opcja - droższa składająca sie z dwóch cześci - łączna cena 999 zł:
a/ narzedzie do tworzenia własnych systemów wycenione na 499 zł i możesz zwrócić jak sie nie bedzie dało nawet z moją pomocą napisać Twojego systemu jaki masz gdzieś w zamysłach
b/ przykładowy system dla euro generujący stabilne kwartalne zyski od 15 do 35% przy już moich parametrach - gotowy - również z możliwością zwrotu systemu jeżeli zysk po 3 miesiącach bedzie mniejszy niż 15%

czyli łącznie ktoś może odzyskać całość ale mnie sie to może opłacać , bo unikam sytuacji , że ktoś dostaje system i zwraca mi , a kopie wraz z kodem źródłowym zostawia
mnie chroni wtedy te 15% , bo wiem , że taki zysk bedzie i wtedy nawet po zwrocie 499 zł , to za zachowanie kopii , o czym pewnie cieżko byłoby do udowodnienia - zostaje mi 500 zł

wydaje mi sie jasne
ale inne propozycje też można brać pod uwage

pozdrawiam

Dodano po 15 godzinach 24 minutach:
aadamus26 pisze:zaplace w ratach
Po wymianie "poglądów i opinii " na podstawie kilkunastu maili pozwole sobie na małe podsumowanie oraz odpowiedź zbiorową :

1.Dla mnie zaskoczenie in minus to to , że wiele osób zainteresowanych jest samym systemem z gwarancją zwrotu za "rozsądną cene" - moja idea była zgoła inna - sprzedać narzedzie do stworzenia nawet miliona systemów , a nie sprzedaż gotowego.
Mój system miał być tylko dodatkiem , posłużyć jako przykład systemu wykorzystującego wiekszość funkcji-modułów które mamy do dyspozycji to raz , a dwa jako bonus dla mnie, dla tych co bedą zwracać narzedzie bo np. im sie nie spodoba.
No ale cóż nie bardzo znam rynek w takim razie - dziekuje za wszystkie opinie.

2. Odnośnie ceny - wiele uwag , że za drogo , bo za tyle można wynająć kogoś do napisania - fakt , można , ale wtedy jest sie uzależnionym od programisty , no i chyba nie wynajmuje sie kogoś do pisania każdego własnego pomysłu , czy też dowolnych modyfikacji - a tu można je zrobić samemu , w ciągu kilku minut , nawet jak nas olśni w środku nocy.

3.Czy można pożyczyć na próbe albo do napisania własnego EA za niższą cene - i tak i nie bo moim zdaniem to taka sama opcja jak z możliwością zwrotu i zawsze można sobie kopie zostawić .

4.Czy moge napisać za kogoś i oddać skompilowany system - tak , moge ale raczej wolałbym aby każdy zrobił to sam , najwyżej przy mojej pomocy - wtedy coś z tego zostanie - tu też role odgrywa cena.

5.Na ile trzeba umieć programować aby skorzystać z systemu - nadaje sie nawet dla początkującego - można dopiero zacząć , 99% rzeczy jest gotowa do użycia , które wymieniłem na początku.

6. Przy nowych cenach sprzedaż ratalna odpada :)

Widać z tego , że najważniejsze są dwie kwestie - cena na pierwszym miejscu oraz gotowe EA - spróbuje zatem na najbliższe 2 tygodnie zmienić warunki sprzedaży zgodnie z sugestiami - tak samo bedzie na Allegro

i tak:

a/ cena pakietu bez zwrotu - narzedzie z kodem źródłowym plus skompilowane moje EA jako przykład - cena 499 zł
b/ cena pakietu z pełną gwarancją zwrotu , jeżeli przez 14 dni nie da sie szybkonapisać dowolnego własnego EA plus mój system w wersji źródłowej jako bonus i przykład - cena 999 zł - zwrot wg zasad podanych wcześniej
c/ cena samego systemu skompilowanego dla euro z możliwością zwrotu , jeżeli zysk po 3 miesiącach bedzie mniejszy niż 15% - cena 199 zł

Myśle, że to odpowiedź na cenne uwagi , zwłaszcza ta , że jeżeli to narzedzie to przecież lepiej sprzedać wiecej po niższej cenie , bo tu ilość nie ma znaczenia.

Oczywiście osoba która już wpłaciła wg starych zasad otrzyma zwrot różnicy już dzisiaj.

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 09:39 przez js_autosys, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Jakiś screen aplikacji? Bo póki co pokazałeś tylko wykres z MT4.
js_autosys pisze:1. działa dowolnie dla wszystkich produktów oferowanych na platformach MT4 - waluty , towary, akcje , nasza giełda itd , dowolne kwotowania do 5-cio cyfrowych włącznie ,
od 0.01 lota , dowolny krok - czyli każdy broker MT
prostota
2.możliwość korzystania ze standardowego SL. , TP jak również hedgowania pozycji czyli zamiast SL , czy TP zlecenie odwrotne
prostota
3. wbudowany trailing stop , oraz BE
prostota
4. wbudowany system MM , obliczający automatycznie wielkość pozycji w zależności od Equity oraz kontrolujący ilość pozycji w zależności od Equity
prostota
5. możliwość ograniczenia wielkości max lota
prostota
6. elastyczne samodzielne liczenie SL - np. max/min z ostatnich n okresów
prostota
6. możliwość definiowania godzin :
a/ otwierania nowych pozycji
b/ ogólnie tradowania od godz do godz
c/ zamykania wszystkich pozycji o dowolnej godzinie w danym dniu , jak również tylko w piątki o dowolnej porze
prostota
7. możliwość pilnowania wartości rachunku poprzez zdefiniowanie wartości max / min Equity - po osiągnieciu tej wartości wszystkie pozycje są automatycznie zamykane
prostota
8.możliwość ograniczenia zleceń - tylko buy , tylko sell
prostota (taką możliwość ma sam MT4)
9. możliwość ograniczenia zleceń - nie kupuj powyżej , nie sprzedawaj poniżej poziomu X
prostota
10.Stop - możliwość ustalania - jeżeli nie ma stałej wartości - z ilu świeczek ma być liczony , ile ponad min/max ma być postawiony itd , jaką może mieć min wartość
średnie
11.jeżeli nasz automat ma być martingale-grid to mamy możliwość ustalić jaka może być min odległość pomiedzy zleceniami itd
prostota
12. możliwość ustalenia ilości zleceń w ciągu dnia np. 1 ,2 - po złożeniu tych zleceń zatrzyma automat do północy
prostota
13.możliwość dowolnego kształtowania wielkośći kolejnych zleceń np. 1lot , 1.5 , 2.5 itd kolejne , lub zmniejszać wartości lota
prostota
13. możliwość rozbicia SL czy TP na kilka cząstkowych
średnie
14.możliwość ustalenia max liczby pozycji danego instrumentu jeżeli ktoś lubi dokładać pozycje - po osiągnieciu max nie pozwoli na kolejne
prostota
15. możliwość automatycznego zamykania wszystkich pozycji danego instrumentu przy określonej kwocie zysku - dla tych co korzystają z luktoma- pl zone itp - nie trzeba wtedy pilnować czy liczyć - gdy łącznie wszystkie dają zadany zysk zamyka wszystkie równocześnie korzystając z opcji "zamknij przez"
dodatkowo odzyskując spread
średnie
16. trailing stop działa również dla zleceń składanych recznie
prostota
17.opcje np. zamknij wszystki na sumie > X działają zarówno dla zleceń złożonych recznie luz z automatu
prosota
Tak sobie przejrzałem listę i większość to banał do zrobienia w "10 min" np poprzez napisanie 3 linii kodu.
Ze 2 pozycje tylko zabierałyby więcej pracy.
Z mojego punktu widzenia nie ma tu nic, a większość wymienionych rzeczy jest banalna - do zaprogramowania na poziomie podstawowym znajomości mql. Nie licząc tego że praktycznie wszystko z tej listy jest już na forum.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

js_autosys
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2011, 13:38

Nieprzeczytany post autor: js_autosys »

[quote="Tig3r"]Jakiś screen aplikacji? Bo póki co pokazałeś tylko wykres z MT4.

tak , oczywiście - całość jest w postaci pliku mq4 z wydzilelonym modułem do zmiany parametrów wejścia buy/sell - które można zmieniać

pozostałe parametry do ustawienia zaraz sukcesywnie dołącze screeny z najważniejszymi


Tak sobie przejrzałem listę i większość to banał do zrobienia w "10 min" np poprzez napisanie 3 linii kodu.
Ze 2 pozycje tylko zabierałyby więcej pracy.
Z mojego punktu widzenia nie ma tu nic, a większość wymienionych rzeczy jest banalna - do zaprogramowania na poziomie podstawowym znajomości mql. Nie licząc tego że praktycznie wszystko z tej listy jest już na forum.


no to ciekawe , ale może sie nie znam - a dasz rade mi taką aplikacje napisać - moge zapłacić - wykorzystam do mojej - może akurat bedą to fajne rozwiązania i dużo prostsze od moich , skoro praca nad całością u mnie trwała dużo dłużej , bo mój kod jest znacznie dłuższy

to jak ? i za ile ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

js_autosys a możesz pokusić się o porównanie Twojego produktu z http://forexgenerator.com/index.htm

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

js_autosys pisze:tak , oczywiście - całość jest w postaci pliku mq4 z wydzilelonym modułem do zmiany parametrów wejścia buy/sell - które można zmieniać
czyli szablon
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

js_autosys
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2011, 13:38

Nieprzeczytany post autor: js_autosys »

Ciekawy pisze:js_autosys a możesz pokusić się o porównanie Twojego produktu z http://forexgenerator.com/index.htm

Pozdrawiam ;)

tak na szybko :

myśle , że bez przesady , jeżeli powiem

- mój ze wzgledu na to , że to gotowy szablon do 10 razy prostszy w użyciu
- na pierwsze przeglądniecie - przynajmniej kilka opcji gotowych u mnie chyba nie do zrealizowania
- no i przy tej nowej cenie mój szablon 5 razy tańszy :)

czyli szablon

tak , szablon z zaznaczonymi fragmentami do modyfikacji wraz z opisem

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

js_autosys pisze:k , szablon z zaznaczonymi fragmentami do modyfikacji wraz z opisem
Czyli nie automat. :P
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ